USD28.2033

Вперед і вгору чи назад й униз – куди гойднеться наш політичний маятник?

Вперед і вгору чи назад й униз – куди гойднеться наш політичний маятник?

Український політичний маятник. Це не рух зліва направо й назад, який характерний для більшості суспільств. Це зверху вниз і знову дуже важко догори. Більшість нашого суспільства – досі інфантильна сіра маса з постійним рефреном “а чому я?”. Це люди, яких легко обманути й обікрасти, які з легкістю брешуть самі й вважають, що брешуть і крадуть усі. Які легко міняють свою свободу на можливість не відповідати за свої вчинки. Яким влада потрібна не для того, щоб змінювати країну на краще, а лиш аби було кого лаяти за свої негаразди. 

Якби в Україні були лише ці люди, в нас ніколи не було би жодного поступу, а лише застиглий у часі, нікому в світі не цікавий совок. Але є інша частина суспільства. Меншість, їх кілька відсотків. Це ті, які штовхають Україну вперед і піднімають вгору. Вони беруть на себе більше за інших і часто перемагають. Тому що сіра інертна маса більшості нездатна чинити спротиву їхній надмірній активності; звикла підкорятися сильним, вона кориться їхній енергії. Навіть більше – частина цієї маси, зарядившись енергією, теж стає активною, принаймні на деякий час.

Саме завдяки активній меншості стала можлива незалежність у 1991 році. 1 грудня за неї проголосувала байдужа більшість, яка півроку перед тим, у березні, на референдумі підтримала збереження СРСР. Саме завдяки цій меншості в Україні не відбулося спокійної передачі влади а-ля “Путін/Медведєв” 2004-го. Ці люди вийшли на помаранчевий Майдан. І їхньої активності вистачило на те, аби завоювати принаймні тимчасово підтримку сірої більшості. На Майдан вийшли й ті, хто спокійно продавав свій голос. Саме від них згодом звучало оте “за що я стояв на Майдані?”. 

Читайте также:

Война на Донбассе не помешает: Волкер рассказал, когда Украина присоединится к НАТО

Так само було й у 2013-2014-му. Приблизно мільйон учасників (кількість людей, що перейшли через Майдан) – це ті, хто завжди готовий був брати на себе відповідальність за інших, і ті, хто робив це ситуативно, під впливом енергії та харизми перших. Меншість дала добровольців на фронт, волонтерів у тилу, людей, що намагаються змінювати правила політики після Євромайдану. Комформістська більшість тимчасово була її союзником (поки це було модно), або байдуже з телевізора спостерігала за її діями.

Читайте также:

Государство не хочет тратить деньги на ветеранов. Точка – Колумбет

Меншість постійно бере на себе непомірний вантаж за всіх інших. Змінює не лише себе (адже це такі самі люди з України, вони не завезені до нас із спеціальних розплідників ініціативних людей), але й інших. Тому вона втомлюється, вигорає. Люди, які викладаються на повну, досягають значних результатів, але не отримують вповні того, за що боряться. Тому розчаровуються, емігрують, повертаються в лоно сірої більшості, яка знову перебирає на сцені головну роль. Їй це вдається дуже просто, адже це не потребує жодних зусиль. Не треба змінювати себе чи тим паче суспільство. Досить залишатися собою. Енергія ініціативної меншості згасає, й величезна куля розвитку України, яку вона намагалася котити, просто зупиняється. Кінетична енергія вичерпується, все повертається у статичний стан. 

Неймовірними зусиллями меншості більшість 1 грудня 1991-го проголосувала за незалежність. Але на цьому її енергія вичерпалася, й того ж дня та сама більшість, залишила владу в руках комуністичної еліти, обравши Кравчука. У 2004-му меншість відстояла право обирати президента, а більшість спокійно продала це право на наступних виборах. За останніх п‘ять років ми були свідками небаченої мобілізації суспільства – на Майдані, на фронті, у проштовхуванні важливих державних реформ. Але більшість спостерігала за цим із телевізора, чекаючи свого часу. Саме її голос ми чуємо нині в різного роду соціологічних опитуваннях про розчарування чи бачимо в несподіваних виборчих рейтингах. Цей голос знову може стати визначальним і потягти нас назад і вниз, якщо меншість дозволить собі розкіш втомитися. 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт
Бесплатка — Доска бесплатных объявлений в Украине Клумба - товары для всей семьи

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Украинским водителям подсунули “черное” горючее: за что мы платим и кому

Митрополит Епифаний проведет первую литургию 16 декабря

В Житомирской области разбился военный самолет Су-27, летчик погиб

Порошенко: Для Кремля РПЦ – важный инструмент влияния на Украину

Двери нашей церкви открыты для всех – предстоятель Епифаний

Артисти з Англії у Вінниці провели інклюзивний майстер-клас

Прогноз погоды в Украине: морозы подготовили опасное испытание каждому, спрятаться не выйдет

Митрополит Михаил снял кандидатуру перед вторым голосованием

“Укрзализныця” окончательно потеряла совесть: цены на билеты в 2019 году добьют украинцев

Сегодня основана объединенная украинская церковь – Порошенко

Порошенко отметил роль Ющенко в получении автокефалии

Перенос мобильного номера: когда стартует услуга и что нужно сделать уже сегодня

Объединительный собор избрал главу Украинской церкви – источник

Новую почту пожирает огненный монстр: из пламени пытаются спасти хоть что-нибудь

Объединительный собор: первый тур голосования завершился

Боевики изрешетили дом с мирными жителями: десятки семей молят о помощи

У троих иерархов есть шанс стать главой новой церкви – религиовед

Украинские заробитчане массово сбегают во Францию: все о зарплатах, вакансиях и ценах

Официально: в Софии Киевской начался объединительный собор

Укрзализныця отменила популярную услугу: что нужно знать пассажирам, чтобы не потерять деньги