USD28.2033

Все про нові правила отримання субсидій на послуги ЖКГ

З 01 жовтня 2015 року починає діяти новий Порядок призначення житлових субсидій.

Передусім запроваджуються нові терміни та порядки:
нова соціальна норми житла на: одну особу 13,65м 2 та на сім’ю 35,22 м2;
нові соціальні нормативи користування ЖКП
нормативи споживання природного газу:

на опалення житла (в опалювальний період) – 7м3 на 1 м площі;

на приготування їжі (газова плита) – 6м3 на особу;

на приготування їжі та підігрів води (газова плита за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача) – 9м3 на особу;

на приготування їжі та підігрів води (газова плита за наявності газового водонагрівача) – 18м3 на особу;

нормативи споживання гарячого, холодного водопостачання та водовідведення:

централізоване постачання холодної води – 2,4 м3 на особу;

централізоване постачання гарячої води – 1,6 м3 на особу;

централізоване постачання холодної води (за відсутності гарячого водопостачання) – 4,0 м3 на особу;

централізоване водовідведення – 4,0 м3 на особу;

нормативи споживання електричної енергії:

на опалення житла (в опалювальний період) – 65 кВт.год на 1м2 площі;

у будинках, обладнаних стаціонарн. електроплитами (за наявності гарячого водопостачання) – 130 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

у будинках, обладнаних стаціонарн. електроплитами (за відсутності гарячого водопостачання) – 150 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

У будинках, не обладнаних стаціонарн. електроплитами (за наявності гарячого водопостачання) – 90 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

У будинках, не обладнаних стаціонарн. електроплитами (за відсутності гарячого водопостачання) – 120 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

новий механізм розрахунку обов’язкового відсотка платежу (розраховуються на кожну родину індивідуально, залежно від доходу)

Порядок звернення за житловою субсидією


Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Куди подаються документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Перелік документів для призначення житлової субсидії

заява (за встановленою формою);

декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою);

довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Читайте также:

Украинцам пообещали хорошие дороги: проблему решат отходами

Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.

Порядок обрахунку розміру субсидії

Порядок обрахунку розміру субсидії передбачає новий механізм визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги, який розраховується індивідуально для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів сім’ї:

Визначається середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців.

Приклад: дохід сім’ї, яка складається з 3-х осіб, за 6 місяців становить 25000 грн, середньомісячний дохід на одного члена:

25000 грн./3 особи/6 місяців = 1388,89 гривень.

Розраховується обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою:

Середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у 2014 році – 1176 грн.) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (3), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15 %).

1388,89 грн./1176 грн./3*15% = 5,90 %.

3.Визначається розмір обов’язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 6 місяців на обов’язковий відсоток платежу.

5,90 % * 4166,67 грн. = 245.83 грн.,

де 4166,67 грн. – середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (25000 грн./6 міс.).

Читайте также:

Из Львова в Лондон за считанные часы: украинцам приготовили приятный сюрприз

Розмір субсидії розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги за соціальними нормативами та розміром обов’язкового платежу.

Отже, розрахунок розміру субсидії для домогосподарства з трьох осіб, які мають середньомісячний сукупний дохід 4166,67 грн. на місяць.

Середньомісячний сукупний дохід сім`ї – 4166,67 грн;

Чисельність осіб у допомогосподарстві – 3 осіб;

Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1388,89;

Розмір плати ха житлово-комунальні послуги в межах норми – 400 грн.

Відсоток обов’язкового платежу (1388,89 грн./1176 грн./3*15%) – 5,90%

Розмір обов’язкового платежу (4166,67 грн. * 5,90 %) – 245,83 грн.

Розмір субсидії – 400 грн.- 245,83 грн =154,17 грн.

З 01 травня 2015 року набуває чинності Постанова КМУ від 28 лютого 2015 р. N 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій

Даною Постановою набувають чинності нові зміни:

– Право на сбусидію мають: будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Читайте также:

Скандальный закон о нацменшинах: сколько выделили денег

– право на субсидію також мають: особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг (далі – орендар);

– кількість зазначених осіб та їх соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період – на початок місяця, з якого призначається субсидія;

-У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку)

– Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, а для призначення субсидії на наступний період – доходів, відомості про які надаються ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами.

– Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік;

– Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках – за попередній календарний рік.

-Для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході на розсуд пенсіонера враховується дохід за зазначений період або розмір призначеної щомісячної пенсії.

-Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

– Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі – за місцем проживання):

заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами;

довідки про доходи (подається у тому випадку, якщо за вашим бажанням сбусидія нараховуватиметься на підставі даних вашого доходу за шість місяців, в інших випдаках довідку про доходи подавати не потрібно).

договір найму (оренди) житла (за наявності).

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі – за місцем проживання).

Також надаємо посилання на калькулятор розрахунку субсидії, що наводить Уряд.

Сергей РЫБИНЦЕВ

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Откуда деньги: в зарплате Луценко нашли проблемные места

Последнее фото: что предшествовало гибели студентки-медика

Страх власного народу більший, аніж “Кремля” – політолог про владу

Помста його буде страшною: чому Аваков погрожує українським судам

Раскрыта точная дата вторжения войск Путина в Украину

Президентские выборы в России давно превратились в референдум – журналист

Неожиданный лидер: составлен рейтинг самых красивых мужчин-политиков

Посмотрите в его глаза: украинцы вспоминают первого в рядах Небесной Сотни

Степан Дмитриевич Дериволков задержан СБУ, казнокрад таможенник-налоговик времен Януковича пытался бежать в МСК

Аваков проти правосуддя: від пострілу в поліцейського до пострілу в судову владу

Новым главой Конституционного суда стал Станислав Шевчук: что о нем известно

Родителей довели до бешенства эксперименты депутатов над школьниками

Части украинцев на 1,5 тысячи подняли пенсии

Украина нарастила экспорт товаров в Россию до $4 млрд

Как “улучшилась” жизнь крымчан под российской оккупацией

Реинтеграция Донбасса: подводные камни и плюсы судьбоносного закона

Україні в Мюнхені забили гол, тому якихось змін на Донбасі не буде – Снєгирьов

Почему не стоит надеяться на миротворческую миссию ООН на Донбассе

Дырляндия “процветает”: в сети высмеяли военные соревнования боевиков

Немцы закрывают нерентабельные шахты, Украина же продолжает субсидировать уголь. Кому это выгодно?