В’ятрович: Чи не єдиним високопосадовцем, який публічно виступає за ревізію закону про мову, є людина, яка мала б за посадою найбільше його захищати
Як не парадоксально, чи не єдиним високопосадовцем, який публічно виступає за ревізію закону про мову, є людина, яка мала б за посадою найбільше його захищати.
Це міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко, пише у Facebook Володимир В'ятрович, інформує .
Мало того, що Ткаченко повністю провалив передбачене законом про мову запровадження державних безкоштовних курсів української і саботує подання до Кабміну проєкту програми сприяння опануванні державної мови.
Мало того, що він ігнорує думку експертів і громадянського суспільства, не зважає на протести і попередження, що його дії розколюють країну.
По суті, близький до Коломойського Олександр Ткаченко протиставив себе не лише українському суспільству, але й своїм колегам у владі, в тому числі й президенту Зеленському.
Читайте также:
Віцепрем’єр розповів, що може стати ще одним доказом проти Росії в міжнародному суді
Адже і Уповноважений з захисту державної мови, і Мінюст, і Мінфін виступили категорично проти так званого “відтермінування”, а по суті – руйнування, механізму захисту прав людей на отримання інформації і послуг українською мовою.
А вчорашня заява Володимира Зеленського, що зміни до мовного закону “не на часі” й спрямовані на “хайп” і “розкол суспільства” і що не треба їх “вкидати в парламент”, здавалося б, мала заспокоїти Ткаченка і поставити крапку в цій авантюрі.
Але ж ні. Сьогодні, всупереч позиції президента, мовного омбудсмена і колег з уряду Ткаченко знову заявив про підтримку законопроєкту Потураєва. Який він, схоже, підтримує більше, ніж сам Потураєв.
Читайте также:
Сьогодні до акваторії Чорного моря вирушили два есмінці ВМС США USS Roosevelt та Donald Cook
При цьому міністр, який так любить розповідати про потребу протидії російським фейкам, укотре в якості аргументу за ревізію мовного закону ретранслював московську страшилку про “бабусь із Одеси чи Харкова”, яких штрафуватимуть за незнання української. Хоча чудово знає, що штрафи накладаються не за незнання мови, а за відмову надавати послуги українською. І не на фізичних осіб, а на підприємства. І не за будь-які порушення, а лише за повторні.
Плюралізм у владі – це, можливо, й добре. Але лише до певної межі, за якою дії посадовця виглядають щонайменше дивно. Як от у цьому випадку з міністром Ткаченком.