USD28.2033

Хімічні атаки та Україна. Про що знову брехав Кремль

Хімічні атаки та Україна. Про що знову брехав Кремль

У четвер спільний механізм розслідування, створений ООН і Організацією із заборони хімічної зброї, представив доповідь про те, хто відповідальний за хімічну атаку в сирійському Хан-Шейхуні 4 квітня. Як і слід було очікувати, на цьому тижні ми побачили, як прокремлівська дезінформація готувалася до дня публікації цієї доповіді. Вона намагається посіяти сумніви в розслідуванні і збити з пантелику громадськість в тому, що пов’язано з цією трагедією.

Згідно з новою стратегією Московії, США нібито визнали, що терористи могли зробити цю хімічну атаку. А це, на думку прокремлівських ЗМІ, означає, що ракетний удар США по Еш-Шайрату був марною тратою грошей. Чи варто згадувати, що США нічого подібного насправді не говорили?

Прокремлівська дезінформація любить поширювати суперечливі повідомлення: про те, що атака сталася на п’ять годин пізніше, ніж насправді, що сирійська армія виявила склад хімічної зброї терористів, що атака була інсценуванням, що це провокація ІГІЛ, що фотографії жертв – підробка, а також , що атаку організували ЦРУ і Пентагон. Це широко використовувана стратегія. Ті ж техніки дезінформації вживалися, коли збили літак MH17, а також під час нападу на гуманітарний конвой в Алеппо.

Інша популярна стратегія дезінформації – дискредитувати інших учасників дій в Сирії. Цей метод полягає в тому, щоб постійно, раз по раз звинувачувати США у створенні ІГІЛ і його підтримці в Сирії. На цьому тижні такі неправдиві заяви знову прозвучали на Першому каналі.

Читайте также:

Тяжело больной соратник Саакашвили решился на серьезный шаг

Історичний ревізіонізм – ще один перевірений метод прокремлівської кампанії по дезінформації. Так, наприклад, на цьому тижні ми почули, що саме завдяки СРСР Захід сформував середній клас, подолав сегрегацію, розвинув освіту і права людини. Мабуть, прокремлівські ЗМІ, просто забули про епоху Просвітництва і промислову революцію.

Створюється враження, що життя в царській Росії було приємніше, ніж в європейських країнах, а рівень життя – вищим, тож не було ніякої необхідності в революції, «нав’язаній ззовні». Останній пункт дезінформації перекочував зі статті, опублікованої в націоналістичній російській газеті в 2013 році, в грузинську газету. Тільки Україна, на думку дезінформаторів, як і раніше так само розорена, як і в XVII столітті.

Третій зручний метод прокремлівської дезінформації – вибрати кілька найгірших злочинів проти людства, помістити їх в сучасну ситуацію і звинуватити опонента в їх скоєнні. З точки зору дезінформації, ця техніка хороша тим, що вона служить для сприйняття опонента як ворога.

Читайте также:

Есть ли будущее у России? Читая прогноз банка России

На цьому тижні ми почули, що Захід готує «остаточне рішення» по знищенню Росії і тому намагається перетворити РФ в “абсолютний символ зла” і “дегуманізувати” країну в очах громадськості, так само як німці дискредитували євреїв. А тепер погляньте на зусилля ЄС і НАТО зміцнити співпрацю з Росією.

Також ми дізналися, що якщо кордон між контрольованими сепаратистами регіонами Східної України і Росією закриють, то в Україні повторитися різанина на кшталт тієї, що сталася в Сребрениці. Згідно Міжнародному трибуналу по колишній Югославії, вбивства в Сребрениці прирівнюються до геноциду.

Немає абсолютно ніяких доказів загрози геноциду в Україні. Однак, за нашими спостереженнями, прихильники дезінформації заявляли десятки разів за останні два роки, що вона все-таки існує.

Російські ЗМІ стверджують, що український порт “Південний” неподалік від Одеси довелося закрити на цілий рік через те, що американський танкер пошкодив стіну причалу.

Повідомлялося, що танкер з вугіллям протаранив стіну причалу, чим завдав “значної шкоди” і став причиною “серйозних наслідків для економіки України”.

Ця дезінформація з’явилася на Lenta.ru, Страна.ua, телеканалі “Зірка” і в програмі “Вести недели”.

Насправді учасником події став мальтійський корабель, який заподіяв обмежений збиток. Керівництво порту “Південний” заявило на своїй сторінці в Facebook, що порт працює в нормальному режимі і не закривався ні на день.

Це не перший раз, коли прокремлівські ЗМІ поширюють дезінформацію про постачання Сполученими Штатами вугілля в Україну. США почали поставляти вугілля в Україні в липні 2017 року, намагаючись допомогти країні зменшити її енергетичну залежність від РФ.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Субсидии по-новому: что изменится для украинцев весной

Весна еще далеко: на Украину надвигается значительное похолодание

Отрава за столом: от чего стоит отказаться за завтраком

Казнить нельзя помиловать: выпущенный по “закону Савченко” уголовник зверски убил девушку

В «ЛНР» определили время перемен, названы конкретные сроки

Водителям на заметку: самые распространенные способы угона автомобилей

В Украине бушует инфекция, в больницы кладут целыми семьями

Жалкое зрелище: “реконструкция” крымского курорта доведет вас до истерики

У Раді хочуть готувати дітей до війни з агресором

Они сыграли ключевую роль: журналистка назвала виновных в аннексии Крыма

10 тысяч солдат: Беларусь готовится отправить миротворцев на Донбасс

Будет хуже: стихия готовит новый удар украинцам

Яков Смолий «предал» гривну, ради миллионов долларов

Готова простить? Пострадавшая в ДТП с Зайцевой девушка дала первое интервью

Марш за майбутнє охопив всю Україну: яскраві кадри протестної хвилі

Есть кем гордиться: Украина завоевала золото на Олимпиаде-2018

До полной победы: на майдане Саакашвили сделали срочное заявление

Самые подлые и невероятные атаки пауков попали на видео

Порошенко думал так просто выкинуть меня из Украины: Саакашвили “появился” в центре Киева

Реве та стогне: Днепр превратился в сточную канаву