USD28.2033

Хороша міна при поганій грі: підсумки щорічної прес-конференції Путіна (фото, відео)

Президент РФ Путін провів щорічну велику прес-конференцію для російських і іноземних журналістів, яка стала вже десятою на його посту глави держави.

Путін за три години відповів на 53 питання, які поставили 38 російських та іноземних журналістів.

Під час прес-конферениции багато часу було приділено економічній ситуації в країні, відносинах із Заходом, а також ситуації в Україні.

Про ситуацію в економіці

Коментуючи ситуацію в російській економіці, Путін заявив, що її стан спровокований зовнішніми факторами, натякаючи на провину Заходу.

“Звичайно, сьогоднішня ситуація спровокована зовнішніми факторами перш за все. Але виходимо з того, що нами багато не зробили з того, що ми планували зробити, і говорили про те, що ми повинні зробити по диверсифікації нашої економіки протягом практично попередніх 20 років. Зробити це було досить складно, якщо взагалі можливо з урахуванням як раз ось цією сприятливою в даному випадку зовнішньої економічної кон’юнктури, коли гроші в основному бізнес намагався вкладати туди, де можна було отримати максимальну і швидкий прибуток”, – сказав Путін у ході великої прес-конференції.

REUTERS
REUTERS

Про курс рубля

Після катастрофічного обвалу курсу рубля і подальшого його невеликого укріплення за день до конференції, Путін все ж висловив сподівання, що тенденція зміцнення рубля збережеться.

“Сподіваюся на те, що сьогоднішнє-вчорашнє зниження курсу іноземної валюти і підвищення вартості національної – рубля, збережеться. Чи це можливо? Можливо. Чи можливе зниження цін на нафту, і чи буде це впливати на національну валюту і, відповідно, всі інші показники? Так, можливо”, – сказав президент у четвер у ході прес-конференції, цитують РИА Новости.

Також Путін зазначив, що Росії в гіршому випадку знадобиться два роки на вихід і кризи.

“Зростання світової економіки буде зберігатися. Темпи знижуються, але зростання точно буде. Економіка буде зростати. І наша економіка вийде з сьогоднішньої ситуації. Скільки на це потрібно часу? При самому несприятливому збігу обставин, я думаю, що два роки”, – сказав Путін.

REUTERS
REUTERS

Про утиски Заходу

Вся конференція російського лідера була просякнута антизахідною риторикою. За його словами, на Заході вирішили, що вони імперія, а решта – васали.

“А система ПРО поряд з нашими кордонами – це хіба не стіна? Ніхто не зупинився. В цьому ж головна проблема сьогоднішніх міжнародних відносин – наші партнери не зупинилися, вони вирішили, що вони переможці, що вони тепер імперія, а всі інші – васали, яких потрібно дотискати”, – сказав Путін.

REUTERS
REUTERS

Про діалог з бойовиками

Путін зазначив, що економічна блокада Донбасу – шлях безперспективний.

“Замість того, щоб почати з ними хоч якийсь політичний діалог, спочатку почали застосовувати правоохоронні органи, міліцію. Коли це не вдалося, почали застосовувати армію. Коли і це не вийшло – сьогодні намагаються вирішити питання теж силовим способом за допомогою економічної блокади. Вважаю, що цей шлях абсолютно безперспективний, шкідливий для долі державності України і для українського народу”, – сказав Путін.

Читайте также:

Убийство Ким Чен Ына: в ЦРУ сделали ошеломляющее заявление

REUTERS
REUTERS

Про санкції і націю

Він зазначив, що санкції проти Росії не “розплата за Крим”, а плата за бажання зберегтися як нація і цивілізація.

“Ні, це не розплата за Крим, це плата за наше природне бажання самозберегтися як нація, як цивілізація, як держава”, – сказав він, відповідаючи на питання чи є ситуація з російською економікою “платою за Крим”.

REUTERS
REUTERS

Про тайгу, поросят і медведя на ланцюгу

Крім того, в ході конфеернции Путін традиційно порівняв Росію з ведмедем.

“Що б ми не робили, завжди зустрічаємо проблеми, опонування, боротьбу з нами. Нескінченні. Я на Валдайському клубі проводив порівняння. Якщо медвідю нашому посидіти спокійно, не ганяти поросят по тайзі, може, його в спокої не залишать? Не залишать. Завжди його будуть намагатися посадити на ланцюг”, – сказав Путін.

Продовжуючи аналогію, глава держави заявив, що якщо Заходу це вдасться – “Мишці тут же вирвуть та зуби і пазурі”, під якими, очевидно, маються на увазі російські сили ядерного стримування.

REUTERS
REUTERS

Читайте также:

Осталось два дня: президент уходит в отставку

Про Порошенка

Путін зазначив, що він разом з Порошенком був ініціатором зустрічей у Мінську, і глава України налаштований на врегулювання.

“Безумовно, президент України, звісно, хоче врегулювати ситуацію, у мене немає сумнівів, що він прагне до цього. Але він там не один. Зараз чуємо заяви посадових осіб про те, що потрібно чи не “воювати до кінця”, що це може привести до якоїсь загальноконтинентальної кризи. Чуємо багато войовничих заяв”, – сказав Путін.

REUTERS
REUTERS

Про допомогу бойовикам

За словами Путіна, Росія буде продовжувати надавати допомогу “населенню Донбасу” так само, як вона це робить зараз – відправляючи гуманітарні конвої, заявив у четвер президент Росії Володимир Путін на щорічній прес-конференції. При цьому Путін забув, що ці конвої давно не доходять до простого населення, і є, по суті, способом постачання бойовиків провізією і паливом.

“Ми, звичайно, будемо допомагати людям (Донбасу – ред.), як ми це робимо зараз. Ви знаєте, що вже десятий гуманітарний конвой направлений”, – заявив президент.

REUTERS
REUTERS

Про п’яту колону

Президент Росії Володимир Путін, відповідаючи на питання про згадуваний ним раніше термін “п’ята колона”, назвав дуже тонку грань між опозицією і “п’ятою колоною”, зазначивши, що останні відстоюють інтереси іншої держави.

«Межа між опозиціонерами та “п’ятою колоною”, вона внутрішня, її важко побачити зовні. У чому вона полягає? Опозиціонер, навіть дуже жорсткий, в кінцевому підсумку до кінця бореться за інтереси своєї батьківщини, а “п’ята колона” – це так, ті люди, які виконують те, що продиктовано інтересами іншої держави, і їх використовують в якості інструмента для досягнення чужих нам політичних цілей»,- сказав Путін на великій прес-конференції.

Читайте также:

Путин манипулирует Трампом: экс-глава ЦРУ объяснил странное поведение лидера США

За його словами, російська влада не займається цькуванням людей, які виступають проти їх політики.

“Хочу вас запевнити, що ніякої організації, будь то не було цькування щодо людей, які не згодні з нашими діями, скажімо в Україні, в Криму чи з якихось внутрішньополітичних питань ніхто з офіційних органів влади, представників органів влади не займається”, – сказав Путін.

Про Україну

Журналіст у толстовці з написом «Укроп» запитав Путіна про «каральну операцію Росії» на сході України

Путін заявив, що якби Захід своєчасно закликав організаторів “державного перевороту” на Україні до порядку, то громадянської війни в цій країні не було б.

“Я впевнений, що якби така позиція була зайнята, то зараз не було б ні громадянської війни в Україні, не було б численних жертв. Наші колеги зайняли іншу позицію”, – сказав Путін на великій прес-конференції.

Також він заявив, що правда в ситуації з українським конфліктом – на боці Росії, а не Заходу.

“Я вважаю, що ми праві в ході української кризи. Я вже про це говорив, що це наші західні партнери неправі”, – сказав Путін.

Про особисте життя

Путін заявив, що з особистим життям у нього все нормально.

«Все в порядку в мене, не турбуйтеся», – сказав глава російської держави.

За його словами, з колишньою дружиною у них добрі і дружні відносини, вони регулярно бачаться, і з дітьми він теж зустрічається, хоча не так часто, як хотілося б.

Про Чечню

Під час підсумкової прес-конференції президента РФ Володимира Путіна йому поставила питання відома телеведуча і журналіст “Дождя” Ксенія Собчак, на що російський лідер відповів, звертаючись до свого прес-секретаря Дмитра Пєскова: “Навіщо ти їй дав слово”.

Собчак згадала про недавні події в Грозному і поцікавилася у Путіна, чи буде він захищати тих жителів Чечні і їх родичів, яких ще до суду почали вважати винними і спалювати їх будинки. Також журналістка нагадала Путіну про так звану “п’яту колону” і фейкові сюжети про Україну на федеральних каналах РФ і поцікавилася у президента, чи ділить він росіян на “бандерлогів і його соратників”.

Про російських військових і найманців в Україні

Путін заявив, що як верховний головнокомандувач РФ несе відповідальність за відправку російських солдатів і бойовиків в Україну.

“Що стосується, хто і за що несе відповідальність: у нас в Росії, власне кажучи, як і майже в будь-якій президентській республіці, за все відповідає президент. А що стосується військовослужбовців – за їх долю відповідає верховний головнокомандувач, звертаю увагу, у нас це одне і теж обличчя”, – сказав Путін, відповідаючи на питання УНІАН, скільки РФ відправила російських військових воювати в Україну і що б Путін хотів сказати родичам загиблих російських солдатів і офіцерів.

“Всі люди, які за покликом серця виконують свій обов’язок або добровільно беруть участь у бойових діях, в тому числі і на «південному сході України, не є найманцями, тому що за це грошей не отримують”, – сказав Путін.

Про новий термін

Путін заявив, що рішення про те, чи балотуватися на наступний термін, він буде приймати за результатами роботи в країні і на президентських, і на урядовому рівні, але його робити рано кому б то не було.

“Рішення про президентські вибори 2018 року приймати рано кому б то не було, треба наполегливо працювати в інтересах громадян Російської Федерації, а за результатами і по настрою в суспільстві можна буде зробити висновок про те, кому йти на вибори в 2018 році”, – сказав Путін.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин

У Вінниці пройде аукціон ідей

Диалога не будет: украинские власти резко отреагировали на миротворческую инициативу Путина

СБУ проворонила: на Михомайдане заметили путинскую “птицу”

США отменили визовые санкции против Юрия Иванющенко

Больного Путина “лечат” зеленкой, появились фото

Пьянствовали и воровали деньги: бывший боевик рассказал о буднях на Донбассе

С чего начинались Революция достоинства и российско-украинская война

Нацотбор на Евровидение-2018: стали известны финалисты

Отмена охраны судов: у Авакова сделали срочное заявление

Вернулись в средневековье: как ура-патриоты выдрессировали украинских копов

Відкрите звернення до Президента із вимогою зупинити цензуру підписали вже 60 журналістів та ЗМІ

Лукашенко ночью поднял по тревоге МИД, чтобы выразить протест судейством на Олимпиаде

Перестреляли, как в компьютерной игре: эксперт указал на беспомощность РФ в Сирии

Эти фото возмущают: россияне нагло присвоили украинскую красавицу

Крым под российской оккупацией всегда будет убыточным

Атака США в Сирии: как Кремль поплатился за «ихтамнет»

Налог на землю: правила уплаты и льготы

Небесна сотня. Недостатньо просто пам’ятати

В МИД рассказали, сколько уйдет времени на размещение миротворцев на Донбассе

Facebook против: соцсеть закрыла страницу известной волонтерки