USD28.2033

Хвацький президентський указ: похвилюйтесь, тьотю

Хвацький президентський указ: похвилюйтесь, тьотю

Інформаційний простір вирує: 28 вересня на сайті глави держави оприлюднений, відтак введений у дію, Указ Президента №283/2017 від 25 вересня “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року “Про Концепцію реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період”

Довга закрутиста назва, а сіль у кінці – “особливий період”. “Надзвичайний стан” термін конституційний, є й закон “Про правовий режим надзвичайного стану”. Зрештою, і стан у якому наразі живемо, звичайним не назвати.

Інша справа “особливий період”. Згідно абз. 11 ст. 1 закону “Про оборону України”: особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію, чи з моменту введення воєнного стану та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Аналогічне визначення дає й абз. 4 ст.1 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Описка виключена: особливий період включає війну.

Що ж, ще у прадавніх “хочеш миру, готуйся до війни”, – стало розхожою фразою. Та чи не вперше в оприлюдненому Указі нашого Президента йдеться про війну. Досі йшлося про АТО.

Четвертий рік у країні війна, яка не називається війною, аж ось указ називає речі майже прямо, а дій не запроваджує ніяких. Відчуйте різницю.

Прагматичний нуль

Фактична сторона Указу уміщується в другий пункт, 17 слів, 118 символів: “Затвердити Концепцію реформування та подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану і в особливий період”.

Що тут нового? Реформування не проводиться? Та це ж єдина досі дієва реформа, хоч і вимушена. Як результат, за кілька років постала професійна, боєздатна армія.

Читайте также:

Клыха забрали в психиатрическую больницу – омбудсмен

Чи реформування йшло безсистемно? А як же з Указом Президента №555/2015 від 24.09.2015, яким затверджена нова редакція Воєнної доктрини України? Насправді, це єдина діюча реформа, не точкова, а концептуальна. Доказ – результат (див. вище), ще проміжний, та вже відчутний.

Зрештою, якщо назріла нова, розширена Концепція реорганізації військової і воєнно-управлінської сфер не обов’язково це робити з шумом і грохотом. Хоч змістовна частина щойно затвердженої урядової Концепції прихована грифом “Для службового користування”, навряд чи містить вона нові аспекти, які не розроблялись би раніше: в уряді, РНБО, ВПК тощо. Можна було активізувати цю роботу і в робочому порядку, без повідомлення гучного секрету усьому світові.

Прагматичне значення президентського Указу близьке до нуля: ті самі люди займатимуться тим же самим. Та загалом Указ далеко не нульовий: головне не в дії – в слові: гучній демонстрації воєнних питань як пріоритету президента і всієї влади. Це – дипломатична граната, психологічна бомба.

Читайте также:

Меркель провела встречу с Путиным в закрытом режиме

Дипломатична граната

Не сказати б, що стражденна Україна забута світом: тут і санкції агресорові, і Нормандський формат, і спостерігачі ОБСЄ, і спеціальний посланник США, і розгляд у Радбезі та на Генасамблеї ООН.

Не назвати ці зусилля і безрезультатними. Але явно недостатніми: деокупація ОРДЛО і Криму на цих шляхах не проглядає. А інші шляхи не проглядають в діях світових зверхників і очільників.

Невдоволення цією безперспективністю ясно проглядає з президентського  указу, аж надто явно. Партнерам – показ, що ситуація йде у тупик, і українська сторона це бачить.

Це – вираз розчарування нашої сторони їхніми діями / бездіяльністю. Не почути не можуть, можуть не відреагувати. Що теж реакція – тільки негативна.

Психологічний шок

У своїй масі, радянський народ ладен був стерпіти усе “тільки б не було війни”. Українці інакші, хоч війни хто ж із нормальних не боїться? Мирне населення Указ шокує: пакуйте сіль, хліб, сірники, мило і торуйте маршрут до бомбосховища. Така собі психологічна стряска.

Не маю соціологічних даних, і на категоричність не наважують: що це шокова терапія, чи шоковий параліч? Особисто мені такий експеримент над суспільним нервом не імпонує.

І як метод, і ще тому, що не ті люди, і не той час: 25 років обкрадання під акомпанемент брехні – не той розігрів. Думаю, люди потребують не подальшого залякування, а проблиску надії.

Ясна справа, я – за нарощування військового потенціалу України і наших воєнних зусиль. І такий рішучий крок як вступ до НАТО, пропагую давно і послідовно. Але я проти, щоб ця політика (як і кожна інша) супроводжувалась штучними стресами для населення.

Психологи кажуть: вірний спосіб довести людину до білого розпікання, тупо їй торочити: “не хвилюйся так, заспокойся”, – нервовий припадок гарантовано.

Я  й не буду гратись у мантри. Звернусь не до емоцій, до розважливості: крім слів від того указу нічого не змінилось. Заспокойтесь, тьотю.

 

Борис БЕСПАЛИЙ, для UAINFO

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Беспомощный Додон в четвертый раз отстранен от выполнения обязаностей президента Молдовы

Усиление британского присутствия в Черном море – адекватная реакция на российскую агрессию

Усі акції протесту в країні потрібно проводити на Банковій – політолог

Израиль и РФ близки к конфронтации в Сирии

Що Україна повинна запропонувати ООН?

РПЦ неуклюже пытается дискредитировать украинскую автокефалию

Украинцев губят мечты и иллюзии: что нужно осознать про Донбасс, НАТО, ЕС и газ, чтобы не было больно

Чем обернется для Украины мир и компромисс с Россией

Начиная свою игру, Мураев фактически подыгрывает власти, – Гаврилечко

Торговая война США и Китая не утихает

Заместительница министра Бернацкая попала в громкий скандал, разоблачена тайная связь

Гриценко рассказал, как спасти украинских активистов от преследований

Кто и сколько зарабатывает на Prozorro

Биткоин теперь будет у всех? В Раду внесли судьбоносный законопроект

Мураєв просто хоче збільшити власні ставки в межах торгів між Опоблоком та партією “За життя” – політолог

Влащенко: Реформу госаппарата считаю первоочередной. 430 депутатов в Украине – непозволительная роскошь

Украинцев хотят пускать на выборы только после экзаменов: все подробности

У США визнали, що Трампів діалог із Путіним зазнав невдачі

Украина нанесла серьезный удар по РФ: дан старт прорыву большой блокады

Зарозумілість: коли держава послідовно руйнує основи свого існування