У Чернівецькій обласній раді фракції політичних партій "Слуга народу", "Батьківщина" та "Народний контроль" закликали голову ради Олексія Бойка скласти повноваження, він відмовився добровільно йти з посади.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Відповідні заяви зі звинуваченнями голови Чернівецької облради та закликом до нього скласти повноваження оприлюднили депутати від цих фракцій на своїх сторінках у Фейсбуці.
Зокрема, одними з перших свою заяву оприлюднили депутати фракції "Народний контроль" у Чернівецькій обласній раді. Її голова Петро Скорейко на своїй сторінці у Фейсбуці закликав усіх патріотичних і демократичних депутатів приєднатися до їхньої ініціативи.
Серед звинувачень, які лунають на адресу голови обласної ради, є нібито створення коаліції із фракцією проросійської партії "ОПЗЖ" в обласній раді та перетворення ради на "корупційне болото".
"Будь-які ініціативи, які не вигідні йому особисто, знищуються ще на рівні комісій. Документи без його дозволу навіть не реєструються, юридичний відділ облради штампує відписки замість рішень, а Бойко особисто саботує ключові голосування", — йдеться у заяві фракції "Народний контроль".
Також серед претензій до голови обласної ради депутати фракції "Народний контроль" називають нібито затягування часу щодо вирішення питання передачі земельних ділянок із спільної власності територіальних громад у комунальну власність Чернівецької міської громади.
Натомість у фракції партії "Батьківщина" це питання називають одним із ключових, через яке вони вимагають голову ради скласти повноваження. Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив голова фракції, голова обласної ради попереднього скликання Іван Мунтян. Раніше депутатка цієї фракції на своїй сторінці у Фейсбуці опублікувала допис із позицією фракції "Батьківщина".
"Це пов'язано із питанням передачі об'єктів комунальної власності, земельних ділянок із підпорядкування громад області в підпорядкування Чернівців. У минулому скликанні мене критикували активісти і журналісти за те, що обласна рада в моїй особі зареєструвала за собою право власності на земельні ділянки і об'єкти комунальної власності. Але цей процес почався ще до мого головування. І я практично виконував уже фінальний етап. Тому зараз, коли постало питання знову віддати це майно, ми не могли вчинити інакше та виступили категорично проти цього рішення", — розповів Мунтян.
За його словами, наявність у порядку денному питань передачі таких об'єктів із власності обласної ради у власність міської громади стала причиною, чому фракція проігнорувала попереднє засідання сесії. Тоді для проведення засідання не вистачило кворуму, а голова обласної ради та голова ОВА звинуватили одне одного у зриві сесії.
Також серед причин, які призвели до вимоги складання повноважень головою облради, фракція "Батьківщина" називає і відсутність діалогу в раді. Вони звинувачують Олексія Бойка у небажанні чути представників їхньої фракції, яка наразі перебуває у меншості в раді.
"Є більшість, до якої ми не входимо, і наші пропозиції під час розгляду різних питань практично не враховуються. Вони впевнені у своїй більшості і діють так, як вони вважають за потрібне. Але ж ми не просто депутати, ми є представниками народу, мешканців нашої області. І озвучуємо, в тому числі, позицію людей", — додав голова фракції партії "Батьківщина" в Чернівецькій обласні раді.
Він зазначив, що найближчим часом відбудеться засідання фракції, на якому розглянуть питання подальшої роботи в обласній раді. Там обговорять питання щодо офіційного звернення до керівництва ради з вимогою скликати позачергове засідання для розгляду питання висловлення недовіри голові Чернівецької обласної ради Олексієві Бойку.
Також засідання фракції наступного тижня планують провести і обласні депутати партії "Слуга народу". Про це у коментарі Укрінформу повідомила депутатка цієї фракції в облраді Юлія Грицку. Вона зазначила, що основним зауваженням до роботи голови ради фракція вважає несвоєчасне реагування на ініціативи депутатів.
"У період, коли практично всі регіони країни на сесіях висловлювали підтримку позиції Президента Зеленського щодо перемовин, наш керівник ради відмовився скликати позачергову сесію. На мій лист про це як уповноваженого представника фракції він відповів, що нібито не на часі. А вже потім, коли проєкт рішення внесли на чергову сесію, актуальність такого звернення була втрачена", — пояснює депутатка обласної ради.
Також серед причин, які призвели до публічної вимоги про складання повноважень голови Чернівецької обласної ради, Грицку називає і те ж саме питання щодо передачі земель із підпорядкування обласної ради до Чернівецької міської ради.
"Фракція "Слуги народу" Чернівецької міської ради звернулася до обласних депутатів із проханням повернути землі, які є на території Чернівців, назад до міської громади. Адже це фактично вимога реформи децентралізації і все, що знаходиться на території громади, має право або на державну чи комунальну власність громад, або на приватну власність. І такого поняття як "спільна власність територіальних громад області" не повинно бути. Та напередодні скликання чергової сесії, де мали розглядати це питання, з'явився дзеркальний проєкт рішення від іншої фракції. Швидше за все, це зробили, щоб розпорошити голоси і жоден проєкт не набрав би достатньої кількості голосів", — вважає депутатка Чернівецької обласної ради.
Офіційну заяву фракції Юлія Грицку раніше опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці. Вона вважає, що на наступному засіданні їхньої фракції будуть приймати рішення про офіційне звернення щодо скликання позачергової сесії для висловлення недовіри голові обласної ради Бойку.
"Штучним конфліктом" називає нинішню ситуацію в обласній раді її голова Олексій Бойко. По кожному із публічних звернень фракцій він надіслав офіційні відповіді із проханням до депутатів надати деталі озвучених звинувачень. Копії цих листів він опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці.
У коментарі кореспонденту Укрінформу Бойко підтвердив, що наразі жодних офіційних листів від жодної фракції обласної ради з вимогою скликати позачергову сесію для висловлення йому недовіри до ради не надходило. У разі, якщо опонентам вдасться зібрати необхідну кількість підписів депутатів, він готовий скликати засідання сесії.
"Згідно вимог чинного законодавства для скликання позачергової сесії обласної ради потрібно подання за підписами третини від складу ради. Це не менше 21 депутата. До речі, це і стало причиною, чому я не скликав позачергову сесію за пропозицією депутата (від фракції "Слуга народу", — ред). Адже згідно Регламенту сесія в обов'язковому порядку скликається, коли є підпис третини депутатів. І я, навпаки, не порушую Регламент, якщо не скликаю сесію в іншому випадку", — пояснив Бойко.
Він наголосив, що жодних конфліктів із жодним з депутатів обласної ради раніше не мав. Для чого зараз створюється така ситуація, він не розуміє.
"Коли погоджуєш із головами фракцій, коли погоджуєш із депутатами, коли погоджуєш на Колегії перелік питань, затверджуєш порядок денний, визначаєшся разом із датою проведення засідання сесії, усі її погоджують, а потім не приходять, то це означає, що свідомо було зірвано сесію", — вважає голова Чернівецької обласної ради.
Він зазначив, що наразі в області накопичилося багато невирішених питань, які потребують голосування для потреб буковинців. Тому вважає, що найближчим часом депутати знову зберуться і визначаться із новою датою проведення сесії.
Як повідомляв Укрінформ, перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк, яку звинуватили у зневажливому ставленні до ветерана, пішла з посади.
Фото: find-way