NewsOnline24

У Калінінградській області горів російський ракетний корабель «Серпухов», — джерело

Фото: у Калінінградській області горів російський ракетний корабель «Серпухов» (wikipedia.org) Автор: Уляна Безпалько, Марія Кучерявець

У Калінінградській області сталася пожежа на російському ракетному кораблю «Серпухов». Він має значні ушкодження.

Про це РБК-Україна повідомило джерело в спецслужбах.

Як розповіло джерело виданню, пожежа на борту «Серпухова» сталася 7 квітня. Йдеться про малий ракетний корабель проекту 21631 «Буян-М» (є п’ятим кораблем серії).

Відомо, що горів ракетоносій у військово-морській базі «Балтійськ» в Калінінградській області РФ. Втім, що стало причиною загоряння джерело не уточнює.

Що відомо про цей корабель

«Серпухов» — це малий ракетний корабель проекту 21631 «Буян-М». До кінця 2016 року був у складі Чорноморського флоту. З 2017 року — Балтійський флот.

Корабель названо на честь міста Серпухів та було спущено на воду 3 квітня 2015 року.

Водотоннажність — 949 т, довжина — 74,1 м, ширина — 11 м, висота — 6,57 м, осад — 2,6 м. Екіпаж — 32 особи. Максимальна швидкість — 25 вузлів. Дальність ходу — 2500 миль (при швидкості ходу 12 вузлів). Автономність — не менше 10 діб.

Згідно з відкритих джерел, корабель обладнаний установкою вертикального пуску (УВП) 3С14 на 8 крилатих ракет «Онікс», у перспективі 3M22 «Циркон», а також «Калібр», що дозволяє завдавати ударів цими ракетами по наземних цілях на відстань до 1500 км (з неядерною бойовою частиною) за іншими даними до 2000 км.

Артилерійське озброєння корабля представлене однією 100 мм АУ А-190 «Універсал» і однією 30 мм автоматичною АУ АК-630М-2 «Дует» з двома шестиствольними гарматами, що обертаються. МРК також озброєний двома пусковими установками ЗУР 3М-47 «Гибка», двома 14,5 мм і трьома 7,62 мм кулеметами.

Росія продовжує втрачати кораблі

Нагадаємо, що під час війни проти України росіяни вже втратили багато кораблів зокрема Чорноморського флоту. Так, нещодавно українським військовим вдалося атакувати великі десантні кораблі в Криму, а саме — «Ямал» та «Азов».

Також у ВМС підтвердили враження російського середнього розвідувального корабля «Іван Хурс».

Крім того, сили оборони України 24 березня вразили ракетою «Нептун» великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», який Росія вкрала в України ще у 2014 році під час окупації Криму.

Як розповідав нещодавно речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в коментарі РБК-Україна, від початку повномасштабної війни нашим бійцям вдалося знищити чотири великі десантні кораблі Чорноморського флоту РФ, а на ходу в окупантів залишились 5 ВДК.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram

www.rbc.ua

Exit mobile version