Site icon News Online 24

У Коростені близько 700 пенсіонерів-чорнобильців виходили на акцію проти скорочення доплат

У Коростені близько 700 пенсіонерів-чорнобильців виходили на акцію проти скорочення доплат

На Житомирщині під будівлею Коростенської міської ради відбулася акція за участю близько 700 пенсіонерів, які виступали проти скорочення їм наступного року чорнобильських доплат до пенсій.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив начальник Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міськради Ігор Єсін.

«До будівлі міської ради сьогодні прийшло 600-700 людей пенсійного віку. У такий спосіб вони висловили своє невдоволення новим розміром чорнобильської доплати до основної пенсії (для непрацюючих пенсіонерів – ред.), яку отримуватимуть із 1 січня 2025 року. Ця доплата становитиме 2361 грн для всіх пенсіонерів», — зазначив Єсін.

За його словами, з учасниками акції поспілкувалися міський голова Володимир Москаленко та народний депутат Володимир Арешонков.

Єсін додав, що тема доплат непрацюючим пенсіонерам, які проживають в зоні радіаційного забруднення, загострюється вже впродовж 6 років через зміни в законодавстві.

Місцеві медіа додають, що під час акції пенсіонери також хотіли підтримати чорнобильців в Овручі, які оголосили голодування.

Пенсійне забезпечення потерпілих унаслідок аварії на ЧАЕС регулює Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зокрема, доплата до пенсій непрацюючим пенсіонерам, що проживають на території радіоактивного забруднення, була прописана у статті 39 цього закону, дію якої у 2015 році припинили, а у 2018 році Конституційний суд визнав це неконституційним. Тож люди відреагували на таку юридичну колізію і спочатку зверталися у Пенсійний фонд за перерахуванням пенсій, а коли там відмовляли, йшли в суди, які ухвалювали рішення на їхню користь, визначаючи доплату в розмірі від однієї до трьох мінімальних зарплат (залежно від зони радіоактивного ураження, де проживає людина). Окрім того, певні судові рішення визначали розрахунок не за мінімальною зарплатою, а за розміром прожиткового мінімуму. Надалі Пенсійний фонд виконував судові рішення, здійснюючи перерахунки пенсій. Таку доплату виплачували тільки тим пенсіонерам, які зверталися до судів.

У бюджеті на 2024 рік змінилися розрахунки. Там чітко визначили сталу величину доплати до пенсії у розмірі 1600 грн. Відтак, якщо минулого року за мінімальною зарплатою люди отримували до 13 тис. грн доплати, то за прожитковим мінімумом – трохи більше ніж 5 тис. грн. Тобто різниця – орієнтовно 7000 грн.

Наразі на обліку в Житомирській області перебуває 358,2 тис. пенсіонерів, з яких майже 30% є потерпілими від аварії на Чорнобильській АЕС.

Як повідомляв Укрінформ, в Овручі на Житомирщині шестеро людей оголосили голодування, яке триває вже тиждень, з вимогою повернути їх чорнобильські виплати.

Фото: Коростень.today

www.ukrinform.ua

Exit mobile version