У Росії затримали командира бригади, яка вчиняла звірства у Бучі: за що його покарав Путін

Злочинця затримано / Фото: Associated Press

Військового, причетного до звірств в українській Бучі, підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах.

Співробітники військової контррозвідки ФСБ РФ затримали командира 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади Артема Городилова за підозрою в шахрайстві в особливо великих розмірах.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Затримання відбулося в Рязані, після чого Городилова доправили до Москви та передали Головному військовому слідчому управлінню Слідкому РФ, яке розслідує справу. У кримінальній справі Городилов проходить як командир десантно-штурмового полку. Розкрадання якого роду і на яку суму інкримінують офіцеру, невідомо (згідно з КК РФ, «особливо великий розмір» починається від 1 млн руб / 11,3 тис. доларів).

«Якщо Городилов на момент арешту справді був командиром 83-ї бригади ДПВ, то російське верховне командування наділило його посиленими обов’язками як командира окремої бригади, а не полку, підпорядкованого дивізії між російськими звірствами в Бучі та російськими. Президент Росії Володимир Путін і російське військове командування, можливо, карають Городилова за те, що Путін сприймає як грубу некомпетентність, яка не досягла своїх військових цілей, спричинивши загибель значної кількості «елітних» російських військовослужбовців на Харківському напрямку», — пишуть експерти.

Аналітики також нагадали, російська влада нещодавно заарештувала низку чиновників Міністерства оборони (МО) Росії та військових за кримінальними звинуваченнями, які, здавалося б, не пов’язані з їхніми посадами.

Довідка:

Городилов був начальником штабу, а 2019 року став командиром 234-го десантно-штурмового полку. Згідно з розслідуванням The New York Times, після повномасштабного вторгнення в Україну саме цей полк перебував у місті Буча під Києвом. Зокрема, як стверджувало видання, військові з цього підрозділу причетні до вбивств мирних мешканців на вулиці Яблонській.

У розслідуванні NYT було встановлено імена щонайменше 22 військовослужбовців 234 полку, які перебували в Бучі. Під позивним «Уран» фігурував командир полку Городилов.
2023 року США запровадили персональні санкції проти Городилова, заборонивши йому в'їзд до країни.

За два роки майже нічого не нагадує жах пережитого! Моторошні спогади бучанців


У Росії затримали командира бригади, яка вчиняла звірства у Бучі: за що його покарав Путін


tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *