У Швеції пояснили, чому зупинили передавання винищувачів Gripen Україні

Винищувач Gripen / Фото: Associated Press

Очільник МЗС Швеції сказав, що впроваджувати дві системи винищувачів – Gripen та F-16 – одночасно було б занадто складно.

Швеція зупинила передавання Україні винищувачів Gripen, адже Київ дійшов висновку, що мати одночасно дві системи – і F-16, і Gripen – «надто багато».

Про це міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом розповів виданню «Голос Америки».

Міністр зауважив, що Україні була надана можливість отримати винищувачі F-16, яких, більше в сім’ї НАТО. І більше країн мають F-16, ніж Gripen. Тож Біллстрьом так пояснив, чому Швеція зупинила передавання своїх винищувачів:

«Це не має нічого спільного з рішенням шведського уряду. Таке рішення було ухвалене через те, що Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – надто багато».

Шведський міністр зазначив, що йдеться про цілі складні системи, тобто це не лише отримати літаки і підготувати пілотів. Впроваджувати дві системи одночасно було б занадто складно.

Читайте провідні новини дня:

  • Як правильно оновити дані за кордоном та чи можуть виписати повістку: пояснення адвокатки
  • Вбивство 9-річної українки: Чехія видала Німеччині головного підозрюваного
  • Зеленський відповів, навіщо Путін ударив ракетою по «Охматдиту»

«Але це не означає, що Швеція не відкрита для продовження із винищувачами Gripens, якщо і коли програма F- 16 буде завершена. Знову ж таки, це справа України, а не уряду Швеції», – сказав Біллстрьом.

Тож, додав він, Швеція вирішила надати Україні інші можливості, і вона отримала системи спостереження ASC 890. Військові зможуть використовувати ці системи у координації із F-16. Це дозволить краще проводити повітряні бої, спостереження і керування повітряними боями.

Нагадаємо, в червні начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов повідомив, що в Україні уже існує належна інфраструктура, яка дозволяє прийняти на озброєння винищувачі Gripen. Однак, наразі пріоритетними залишаються винищувачі F-16.

Читайте також:

  • Чому Швеція зупинила передавання Україні літаків Gripen – авіаексперт назвав декілька причин
  • Обіцяні Блінкеном F-16 для України: експерт назвав їх можливу кількість і строки прибуття
  • Україні потрібно 128 літаків F-16: експерт пояснив, що зупиняє Захід

Вже цього літа долучаться до захисту неба! F-16 прямують до України!


У Швеції пояснили, чому зупинили передавання винищувачів Gripen Україні


tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *