У використанні доходів від заморожених активів РФ немає правових протиріч – Мінфін США

ДЖАНЕТ ЄЛЛЕН, ФОТО GETTY IMAGES

За словами міністерки фінансів США Джанет Єллен, у використанні доходів від російських заморожених активів для того, щоб надати Україні позику обсягом $50 млрд, немає правових суперечностей.

Деталі: Єллен відкинула звинувачення Путіна в тому, що використання доходів від російських державних активів на користь України буцімто є крадіжкою.

Пряма мова: «В жодному сенсі це не є крадіжкою. Російські активи залишаються в цій установі. Їх знерухомлено. Строк російських інвестицій вже сплив. Гроші Росії знаходяться у вигляді готівки, але на них нараховується дохід для установи, на яку Росія не має жодних прав».

Деталі: Майже 200 мільярдів доларів США знерухомлених російських державних активів залишаться замороженими в бельгійській фінансовій установі, і ця установа отримує на них дохід, сказала Єллен.

Європейський Союз вже узгодив передачу Україні доходів на знерухомлені російські активи, обсяг яких, за оцінками, може складати близько 3 мільярдів доларів США на рік.

Пряма мова: «Тут немає правових суперечностей».

«Ми ведемо вольову битву з Путіним. Путін, гадаю, думає, що наша коаліція розвалиться, і ми не зможемо надати Україні ресурси необхідні, щоб боротись у цій війні, і щоб економіка працювала. Таким чином ми показуємо, що маємо здатність і волю це робити».

Що передувало: Минулого тижня G7 узгодила план надання Україні позики на 50 мільярдів доларів. Позика буде виплачена за рахунок доходів на російські активи. Путін назвав цей план «крадіжкою» і пригрозив, що це «не залишиться непокараним».

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *