USD28.2033

Як ідентифікувати суб’єктів етнонаціональних взаємин в Україні

Як ідентифікувати суб’єктів етнонаціональних взаємин в Україні

У цьому році в Україні заплановано провести пробний перепис населення, а в наступному – повномасштабний. І одним з основних завдань перепису стане етнонаціональної структури населення. І це дуже важливо, бо лише за результатами перепису ми можемо визначити, яке число представників етнонаціональних спільнот і груп проживає в Україні. Але для цього треба їх правильно означити. А тут є великі проблеми з повним нерозумінням ситуації.

Це особливо проявилося у текстовій частині збірників, які були видані за результатами перепису 2001 року. Бо там були закладено жахливо-хибні підходи. Які саме? Наприклад, текстова частина регіонального збірника починалася словами: «Така-то область є багатонаціональним регіоном, де проживає понад сто націй і народностей». Чому якраз сто? Бо так було зазначено у всіх совкових документах.

То скільки насправді етнічних націй проживає в Україні? Відповідаю: лише одна, українська етнічна нація. Тобто ядром етнонаціональної структури України є українська етнічна нація, яка сформувалася на цій території, дала назву країні, визначила її ідентичність та культурну окремішність. Політичні прагнення українського етносу забезпечили і створення держави Україна, тому в основі її території на понад 95 % – українська етнічна територія. Отже, етнічні українці в Україні є державоформуючим народом.

Читайте также:

Доба на фронті: загарбники активізувалися на Різдво, “привітали” захисників Луганського 34 мінами

Хто ще, окрім етнічних українців, проживає в Україні? Невеликі корінні народи (кримські татари, гагаузи, караїми), батьківщиною яких є не вся територія України, а лише окремі ареали, та етнічні групи (білоруси, болгари, греки, росіяни, румуни, угорці та ін.). Чи можна говорити, що в Україні проживає болгарський етнос чи, скажімо, румунський етнос? Ні, болгарський етнос проживає в Болгарії, а румунський – в Румунії. В Україні проживають лише частини цих етносів, тобто етнічні групи. Що ще важливо: і невеликі корінні народи, і етнічні групи є у відношенні до української етнічної нації етнонаціональними меншинами. І в цьому немає ніякої дискримінації, це міжнародна практика.

Читайте также:

В уряді замислилися щодо доцільності медичних довідок

Але уточнення потребують й інші означення, які неправильно трактувалися за результатами перепису 2001 року. Це стосується виділення окремих етнографічних груп українського народу (бойків, гуцулів, лемків та ін.) як окремих субетносів. По-перше, проводити перепис в розрізі таких груп – це була безпрецедентна в світі дурня, і надалі цього категорично не можна робити, по-друге, субетноси – це вкрай віддалені від основного ядра народу групи, які вже мають самоназву й окрему самосвідомість, можуть бути основою формування нових етносів, що зовсім не характерно для бойків, гуцулів, лемків, яких просто треба називати так як є – етнографічними групами українського народу.
Не можна було ідентифікувати як окремий субетнос так званих русинів, які просто є псевдоетноспільнотою, спроектованою зовнішніми недоброзичливими до України середовищами.

Читайте також: Перепис населення в Україні запланували на листопад-грудень 2020 року

І ще: в Україні реально формується українська політична нація, основу якої становлять представники всіх етнічних спільнот і груп, які визнають саме Україну своєю батьківщиною, поважають українські державно-політичні традиції й українську мову як державну та інтегруючу для всього суспільства.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Вбивство Шеремета: фігурантку “Пуму” відпустили додому, але за іншою справою

General Motors представила беспилотный шаттл

Переходят в режим осажденной крепости: крымское измерение конституционной реформы Путина

Регистрация на пробное ВНО заканчивается в пятницу

Зеленский помолился у Стены плача за мир в Украине

“Йо, мать чесная! Зараз піду платити”. У Давосі українець припаркував джип на тротуарі – отримав 150 євро штрафу. ВІДЕО

WhatsApp получил долгожданный “темный режим”

Чемпионы по продаже перспектив, или Краткое содержание поездки “слуг народа” в Давос

Смертельный коронавирус: аэропорту “Борисполь” не запрещали принимать рейсы из Китая

Застройщики продают людям воздух. Пора менять правила рынка недвижимости – мнение

Израильский форум: Зеленский и делегация уступили места жертвам Холокоста

Відпочинок у цій країні недешевий, але відвідати її варто хоч раз у житті – подорож Намібією до водоспаду Вікторія. ФОТО

Netflix снимет мультфильм по мотивам “Ведьмака”

Депутат третій рік «воює» за зменшення тарифів

Совковый стиль общения

Помпео заявил, что в ближайшее время посетит Украину

Boeing отложил первый полет 777X

Вінниця увійшла в ТОП-400 найдорожчих для життя міст світу

WADA призупинило ліцензію антидопінгової лабораторії в Москві

Запальний гумор та палаючий Кремль: як сміятися смерті в обличчя