USD28.2033

Як нідерландська поправка вплине на перспективи нашої євроінтеграції

Як нідерландська поправка вплине на перспективи нашої євроінтеграції

Нідерландську поправку до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яку обстоював прем’єр-міністр країни Марк Рютте, підтримала Рада Євросоюзу, повідомляє у своєму блозі на “Новому часі” колишній віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук. Залишилося зрозуміти, чи ратифікує нідерландський парламент Угоду після прийняття цієї поправки.

Ми можемо по-різному оцінювати голландський референдум, який передував прийняттю поправки, і той факт, що зовсім незначна частина європейських виборців зупинила рішення всього Євросоюзу, але вибір у нідерландського уряду був невеликий. Або відмовитися від ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, фактично зірвавши тим самим систему прийняття колективних рішень Європейським Союзом, або спробувати ще раз переконати парламент. Голландська влада пішла другим шляхом.

Рютте намагається довести своїм виборцям і парламенту, що їхні страхи щодо Асоціації з Україною багато в чому надумані, що відмова від ратифікації стане сигналом неспроможності Брюсселя приймати самостійні рішення, що ЄС – це союз суверенних держав тощо. Насправді, ратифікація Угоди про асоціацію – не менш серйозний виклик для Європейського Союзу, ніж для України. Керівництво ЄС докладало титанічних зусиль до того, щоб вийти із цієї ситуації. Результатом стала та компромісна формула, яку також називають нідерландської поправкою.

Читайте также:

К границе с РФ стягивают десантно-штурмовые подразделения: фото

Як це часто буває з компромісними рішеннями, поправка викликала критику з боку багатьох зацікавлених сторін. Зокрема, хвиля невдоволення здіймається в Україні. Мовляв, на цьому можна ставити крапку, перспективи членства немає і не передбачається. Про те, що від Угоди ніхто не очікував ні членства, ні перспектив приєднання до НАТО, ні солідарності в питанні війни проти Росії, вже не згадують.

Асоціація – це лише етап, через який нам потрібно пройти. Причому ми вже давно зрозуміли, що Україна не піде тим шляхом, яким пройшли країни останніх двох хвиль розширення ЄС. Такий шанс у нас був, але вже немає.

Читайте также:

Банковая купила Мураева, испугавшись объединения политсил центра и юго-востока, – СМИ

Більше того, наразі немає розуміння того, яким буде Європейський Союз. Зміцнюються внутрішні кордони в ЄС, піднімаються питання безпеки та міграції, до влади у багатьох країнах пробиваються праві сили, зникають деякі об’єднавчі європейські цінності. Одним словом, те, що відбувається сьогодні в ЄС, чітко показує, що найближчим часом він навряд чи стане займатися питаннями розширення. Після “Брекзиту” та заяв про бажання вийти із Союзу в низці інших країн-членів Брюссель переймається зовсім іншим.

Тим часом в Україні емісарами Банкової активно поширюється незрозумілий для мене лист із ЄС, де українські реформи були названі “безпрецедентними”. При цьому ніхто не згадує, що зовсім нещодавно європейський бізнес визнав Україну найбільш корумпованою країною в Європі – не однією з, а найбільш корумпованою. Поляк Войцех Балчун, який очолив “Укрзалізницю”, каже, що його тероризують, загрожують його життю, тиснуть і дзвонять з усіх високих кабінетів – мафія настає.

Корупція – це наш найважчий недуг у контексті європейських перспектив. Навіть не війна з Росією. Ну хто захоче мати в себе найбільш корумповану країну? Самі собі придумали безвіз і носимося з ним, як дурень з писаною торбою. Нам усе здається, раз ми щось зробили, значить, вони нам повинні щось у відповідь. Ні, тепер відносини України з ЄС будуть дуже прагматичними. Безвіз нам дадуть, але, коли йдеться про більш серйозні питання інтеграції, потрібно буде відповідати не пустими деклараціями, а реальними справами.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Правительство давно усвоило, что легче всего взять деньги у бедных. Конечно, их у бедных немного – но зато бедных до xpeна..."

РФ отказалась выполнять требования ЕСПЧ касательно Павла Гриба

Лучший ответ на вопрос, какую страну удалось построить Порошенко

США перебрасывают флот в Черное море: Путину не понравится

Закон о переименовании УПЦ МП обжаловали в Конституционном суде

Названа следующая жертва “русского мира”: с Украиной начиналось все так же

Коломойского заставили бежать из Швейцарии: “Общался с агентами ФБР”

Лавров заявил, что наблюдателей РФ пригласили на выборы в Украину

Юрист “Квартал 95” раскрыл правду о заработках Зеленского в РФ: “возбудили уголовные дела”

ЦИК зарегистрировала еще двух кандидатов в президенты

Какие опасности подстерегают пользователей Facebook на предстоящих выборах

Выборы в Украине: “уже открыто уголовное производство”, подробности

Климкин: Украине нужно двойное гражданство

Зеленский в realpolitik: трудности перехода

Зеленский рассказал о тайной встрече с Порошенко: “Я счастлив”

В Стамбуле построят первый в мире подземный трехэтажный тоннель

Нова “мильна бульбашка” навколо Зеленського

Теракт в Ужгороде: к расследованию подключилась Германия – СМИ

“ИГИЛ” очень вовремя призналось в организации взрывов в Магнитогорске

“Только биометрия”: Климкин о возможном визовом контроле с РФ

“Північний потік-2” – це політика на знищення суверенітету України