USD28.2033

Як нідерландська поправка вплине на перспективи нашої євроінтеграції

Як нідерландська поправка вплине на перспективи нашої євроінтеграції

Нідерландську поправку до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яку обстоював прем’єр-міністр країни Марк Рютте, підтримала Рада Євросоюзу, повідомляє у своєму блозі на “Новому часі” колишній віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук. Залишилося зрозуміти, чи ратифікує нідерландський парламент Угоду після прийняття цієї поправки.

Ми можемо по-різному оцінювати голландський референдум, який передував прийняттю поправки, і той факт, що зовсім незначна частина європейських виборців зупинила рішення всього Євросоюзу, але вибір у нідерландського уряду був невеликий. Або відмовитися від ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, фактично зірвавши тим самим систему прийняття колективних рішень Європейським Союзом, або спробувати ще раз переконати парламент. Голландська влада пішла другим шляхом.

Рютте намагається довести своїм виборцям і парламенту, що їхні страхи щодо Асоціації з Україною багато в чому надумані, що відмова від ратифікації стане сигналом неспроможності Брюсселя приймати самостійні рішення, що ЄС – це союз суверенних держав тощо. Насправді, ратифікація Угоди про асоціацію – не менш серйозний виклик для Європейського Союзу, ніж для України. Керівництво ЄС докладало титанічних зусиль до того, щоб вийти із цієї ситуації. Результатом стала та компромісна формула, яку також називають нідерландської поправкою.

Читайте также:

Запрет на получение виз и замораживание активов: ЕС нанес новый удар по россиянам

Як це часто буває з компромісними рішеннями, поправка викликала критику з боку багатьох зацікавлених сторін. Зокрема, хвиля невдоволення здіймається в Україні. Мовляв, на цьому можна ставити крапку, перспективи членства немає і не передбачається. Про те, що від Угоди ніхто не очікував ні членства, ні перспектив приєднання до НАТО, ні солідарності в питанні війни проти Росії, вже не згадують.

Асоціація – це лише етап, через який нам потрібно пройти. Причому ми вже давно зрозуміли, що Україна не піде тим шляхом, яким пройшли країни останніх двох хвиль розширення ЄС. Такий шанс у нас був, але вже немає.

Читайте также:

Если бы голосовали сейчас: в Раду проходят семь партий – опрос

Більше того, наразі немає розуміння того, яким буде Європейський Союз. Зміцнюються внутрішні кордони в ЄС, піднімаються питання безпеки та міграції, до влади у багатьох країнах пробиваються праві сили, зникають деякі об’єднавчі європейські цінності. Одним словом, те, що відбувається сьогодні в ЄС, чітко показує, що найближчим часом він навряд чи стане займатися питаннями розширення. Після “Брекзиту” та заяв про бажання вийти із Союзу в низці інших країн-членів Брюссель переймається зовсім іншим.

Тим часом в Україні емісарами Банкової активно поширюється незрозумілий для мене лист із ЄС, де українські реформи були названі “безпрецедентними”. При цьому ніхто не згадує, що зовсім нещодавно європейський бізнес визнав Україну найбільш корумпованою країною в Європі – не однією з, а найбільш корумпованою. Поляк Войцех Балчун, який очолив “Укрзалізницю”, каже, що його тероризують, загрожують його життю, тиснуть і дзвонять з усіх високих кабінетів – мафія настає.

Корупція – це наш найважчий недуг у контексті європейських перспектив. Навіть не війна з Росією. Ну хто захоче мати в себе найбільш корумповану країну? Самі собі придумали безвіз і носимося з ним, як дурень з писаною торбою. Нам усе здається, раз ми щось зробили, значить, вони нам повинні щось у відповідь. Ні, тепер відносини України з ЄС будуть дуже прагматичними. Безвіз нам дадуть, але, коли йдеться про більш серйозні питання інтеграції, потрібно буде відповідати не пустими деклараціями, а реальними справами.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В управлении государством главное – соблюдать все формальности, а на мораль можно и не обращать внимания. "

© Марк Твен

Штаб ООС: у Лебединському вівся вогонь протитанковими керованими ракетами

Путин уходит с Донбасса: инсайдер слил тайную информацию

СБУ разоблачила делков, финансировавших боевиков в Донбассе

Кума президента пришла в Раду в странном наряде: чтобы ни с кем не спутали, фото

Сигареты по 40 и водка по 100: депутаты осчастливили украинцев

Мэр Днепра опасается покушения: просит МВД и ГПУ дать ему охрану

Рейтинг в пике: что может реанимировать сморщенное “величие” Путина

Украина вводит уголовную ответственность для россиян: в Раде пошли на радикальные меры

Италия стоит на своем: Санкции против РФ должны быть временными

Государственные деньги только в теории наши с вами: Как законно не возвращать миллиард. Пошаговая схема от Укртелекома с Ощадбанком

Минюст зарегистрировал Юрия Крутько главой Аграрной партии Украины

Германия может внести Украину в список безопасных стран

Путин намерен “защищать интересы православных” в Украине. Выглядит как открытая угроза, смотря как хозяин Кремля “защищает” Крым и Донбасс

Керченского стрелка похоронят “по-особенному”

Волкер: США могут вводить санкции против РФ каждые 1-2 месяца

Трамп лично решил давить на РФ из-за Украины – Волкер

Константинопольское “Динамо” побеждает “Спартак-РПЦ”

Кілька цікавинок про скандального Семочка

Погода на 19 октября: тепло начинает убегать с Украины

Курс гривны на 2019 год может остаться стабильным, но есть одно “но”