USD28.2033

Як полагодити санкції проти РФ

Як полагодити санкції проти РФ

По-третє, навіть санкції, які справді почнуть дошкуляти нечистим на руку, можуть призвести до неочікуваних побічних ефектів. Наприклад, якщо вони спонукають заможних росіян повертати гроші на Батьківщину, це зміцнює золотовалютні резерви країни й курс рубля, а отже, грає на руку путінському режимові. Інвестиції в економіку Росії таким чином можуть здаватися багатіям привабливішими з огляду на витрати та невпевненість у ворожій до них закордонній правовій системі.

По-четверте, постраждалі від санкцій не обов’язково відвернуться від Путіна. Незалежними можна бути, коли всі ваші гроші поза межами досяжності режиму. А от коли ваш бізнес зосереджений у Росії, ви залежите від Кремля та й по всьому. Режим може забезпечити певні компенсації впливовим у політиці людям, які постраждали від санкцій: доступ до державних ресурсів, вигідні контракти на будівництво або частку активів якогось олігарха, що впав у немилість.

По-п’яте, санкції підігрують піар-кампаніям режиму в Росії. Вони підтверджують, що зовнішній світ мстивий і не вартий довіри, Росія – фортеця в облозі й лише мудрі та сильні лідери в особі президента та його союзників здатні її захистити. Що міцніше західні країни затискають РФ у лещата, то більше росіяни гуртуються довкола свого лідера.

Читайте также:

Новые подробности задержания сотрудника СБУ в Киеве

Усі ці нюанси не означають, що санкції непотрібні. Нам справді слід подбати про жорсткіші заходи. Узятися за великі компанії, які торгують на фондових ринках Заходу, було насправді вдалою ідеєю. Багатьом цим корпораціям із сумнівним походженням і ще сумнівнішим керівництвом узагалі не можна було дозволяти розміщувати акції на наших біржах. Давно час змінити закони про надання відомостей щодо власників компаній (не лише в офшорних юрисдикціях, а й у Великій Британії та США). Реформи зашкодять банкірам, юристам і бухгалтерам, які наживалися на корупції в західній фінансовій системі. Однак у довгостроковій перспективі очищення системи забезпечить такі переваги, що на поточні проблеми можна не зважати.

Читайте также:

Потерял или подкинули? После визита Порошенко на Волынь нашли загадочный чемоданчик

Найголовніше – зробити так, щоб санкції були спрямовані проти режиму, а не проти росіян. Ми маємо сприяти торговельній та інвестиційній співпраці із законослухняними російськими компаніями, так само як і вітати приїзди деяких росіян. Нам справді варто більше заохочувати контакти між Сходом і Заходом. Наприклад, зробити так, щоб російським студентам стало простіше й дешевше навчатися в університетах Європи та Північної Америки.

Таким чином ми нейтралізуємо наслідки культурних атак Кремля (як-от закриття Британської ради). Треба створювати умови для інтелектуального й культурного життя російськомовних мешканців. Треба вкладати гроші в навчальні й наукові програми в державах, що розташовані поруч із Росією, тобто в країнах Балтії, а також в Україні. Треба просувати серед західної аудиторії російський театр, кіно й інші культурні проекти, що потерпають від утисків режиму.

Таким чином, ми завдамо удару пропаганді Кремля. Наша боротьба не проти росіян. Ми боремося з їхніми правителями, які грабують своїх громадян і маскують свої злочини ксенофобією та мілітаризмом.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политики идут не те, кто знает, что нужно делать, а те, кто знает, что нужно говорить."

© Стас Янковский

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Погода на 18 июня: непогода оставит украинцев в покое

С анализами в ЗАГС: украинцев шокировали новыми правилами бракосочетания

Во время ЧМ-2018 могут быть освобождены узники Кремля – Климкин

Погода на воскресенье: стихия добьет украинцев адским коктейлем

Стала известна судьба задержанных на ЛГБТ-марше

Накипело: пассажиры устроили дикий скандал из-за убогих вагонов Укрзализныци

Гроза обесточила полсотни населенных пунктов: подробности

Евродепутат заявила об информатаке в Украине: звонили якобы из АП

Пенсии по-новому: чего ждать украинцам

Мороженое не спасет: Супрун развенчала миф о жаре

Украинский вундеркин покорил США невероятным изобретением

Украинцев заставят отказаться от алкоголя

Правонарушитель на миллион: очередной дорожный “герой” взбесил киевлян

В Киеве завершился Марш Равенства: как это было

Марш Равенства в Киеве: полиция задержала полсотни противников

Старт Антикоррупционного суда в Украине: НАБУ назвало дату

В Украине поднимут минималку: когда и на сколько

Жидкая смерть: питьевая вода в Украине оказалась опасной

Погода 17 июня: украинцев доконает смесь жары и гроз

Украинцы получат соцвыплаты по-новому: что нужно знать