USD28.2033

Як полагодити санкції проти РФ

Як полагодити санкції проти РФ

По-третє, навіть санкції, які справді почнуть дошкуляти нечистим на руку, можуть призвести до неочікуваних побічних ефектів. Наприклад, якщо вони спонукають заможних росіян повертати гроші на Батьківщину, це зміцнює золотовалютні резерви країни й курс рубля, а отже, грає на руку путінському режимові. Інвестиції в економіку Росії таким чином можуть здаватися багатіям привабливішими з огляду на витрати та невпевненість у ворожій до них закордонній правовій системі.

По-четверте, постраждалі від санкцій не обов’язково відвернуться від Путіна. Незалежними можна бути, коли всі ваші гроші поза межами досяжності режиму. А от коли ваш бізнес зосереджений у Росії, ви залежите від Кремля та й по всьому. Режим може забезпечити певні компенсації впливовим у політиці людям, які постраждали від санкцій: доступ до державних ресурсів, вигідні контракти на будівництво або частку активів якогось олігарха, що впав у немилість.

По-п’яте, санкції підігрують піар-кампаніям режиму в Росії. Вони підтверджують, що зовнішній світ мстивий і не вартий довіри, Росія – фортеця в облозі й лише мудрі та сильні лідери в особі президента та його союзників здатні її захистити. Що міцніше західні країни затискають РФ у лещата, то більше росіяни гуртуються довкола свого лідера.

Читайте также:

Катер “Бердянск” после попадания из пушки оккупантов: фото

Усі ці нюанси не означають, що санкції непотрібні. Нам справді слід подбати про жорсткіші заходи. Узятися за великі компанії, які торгують на фондових ринках Заходу, було насправді вдалою ідеєю. Багатьом цим корпораціям із сумнівним походженням і ще сумнівнішим керівництвом узагалі не можна було дозволяти розміщувати акції на наших біржах. Давно час змінити закони про надання відомостей щодо власників компаній (не лише в офшорних юрисдикціях, а й у Великій Британії та США). Реформи зашкодять банкірам, юристам і бухгалтерам, які наживалися на корупції в західній фінансовій системі. Однак у довгостроковій перспективі очищення системи забезпечить такі переваги, що на поточні проблеми можна не зважати.

Читайте также:

Климкин хочет дискуссию о возможности двойного гражданства

Найголовніше – зробити так, щоб санкції були спрямовані проти режиму, а не проти росіян. Ми маємо сприяти торговельній та інвестиційній співпраці із законослухняними російськими компаніями, так само як і вітати приїзди деяких росіян. Нам справді варто більше заохочувати контакти між Сходом і Заходом. Наприклад, зробити так, щоб російським студентам стало простіше й дешевше навчатися в університетах Європи та Північної Америки.

Таким чином ми нейтралізуємо наслідки культурних атак Кремля (як-от закриття Британської ради). Треба створювати умови для інтелектуального й культурного життя російськомовних мешканців. Треба вкладати гроші в навчальні й наукові програми в державах, що розташовані поруч із Росією, тобто в країнах Балтії, а також в Україні. Треба просувати серед західної аудиторії російський театр, кіно й інші культурні проекти, що потерпають від утисків режиму.

Таким чином, ми завдамо удару пропаганді Кремля. Наша боротьба не проти росіян. Ми боремося з їхніми правителями, які грабують своїх громадян і маскують свої злочини ксенофобією та мілітаризмом.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"«Когда у власти не хватает аргументов, она начинает втягивать в политику детей». "

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Филарет пришел на съезд Батькивщины

“Свиной грипп” российской пропаганды в информационной войне против Грузии

Зеленский нацелился на ключевые посты в Кабмине: «культура мало интересует»

Экс-главе Партии регионов Ефремову продлили арест

Що не так із новим порядком перевірки е-декларацій від НАЗК

Кандидат в президенты удивил скромной декларацией: «живет в чужой квартире»

Украина за год утратила 7 позиций в индексе инновационности – Bloomberg

В Нидерландах ответили РФ на отказ допрашивать россиян по МН17

Как заработать на выборах в Украине

Украина подписала историческое соглашение с Израилем: «раскрыты последствия для экономики»

Порошенко: Наш путь – это дорога в Евросоюз, в НАТО, к миру, к благополучию

Xiaomi потеснил многолетнего лидера рынка смартфонов в Украине

“Неординарное событие”: ЦИК одобрила первое электронное заявление

Захватчики готовят крымчан к российскому “наморднику”

С начала года корью заболели около 8,5 тысяч украинцев — Минздрав

Франция оштрафовала Google на 50 миллионов евро

Дания требует новые санкции против России за моряков ВМС Украины

Як совєти ставилися до галичан

Луценко: Путин поглотит Беларусь и возглавит союзное государство

Російська скрута, Ідель-Урал і підступні китайські інвестиції