USD28.2033

Як повернути стабільність банківській системі

Сьогодні для вітчизняної банківської системи необхідно відновити макроекономічну стабільність країни. Для цього потрібно зміцнити національну валюту, активізувати кредитування економіки, припинити відплив грошей із банків і підвищити довіру до вітчизняних фінустанов. Що саме з цих процесів є нагальним?

Першочерговими завданнями були і залишаються відновлення та зміцнення довіри до банківської системи – як із боку бізнесу, так і з боку населення. Також необхідне очищення банків від проблемних активів, неплатоспроможних фінустанов і недобросовісних працівників. Для цього потрібно мати правильне бачення основних маркерів поточної ситуації, вести чітку і продуману державну політику в усіх сегментах банківського ринку.

Багато сучасних дискусій стосуються прибутковості роботи банківського сектору. Усі розуміють, які високі ризики у фінансовій системі, насамперед через сильні коливання курсу. Баланс «ризик – дохідність» суттєво змістився: за минулорічного рівня ризику ми вже не можемо очікувати на таку ж торішню прибутковість. Особливо в умовах, у яких країна живе вже понад півроку.

Маржинальність банківського бізнесу за останні кілька років знизилася. Складним і маловивченим залишається стратегічний ризик роботи фінустанов на ринку у стані постійної безперервної стагнації. Особливо якщо не спрацьовує антикризовий досвід, побудований на суто економічних моделях криз 1993 чи 2008 років.

Читайте также:

Путин продлил «торговую войну» с Украиной еще на полгода

Ми навчилися працювати в умовах розбухання кредитних портфелів, валютної лихоманки, депозитної паніки. Але ми поки що вчимося справлятися з маржею 0,5%, хоча «зацікавлені» особи зовсім не мають інтересу в тому, щоб їхні активи демонстрували такий рівень дохідності. Проте є реальні факти: часи, коли ROE досягала 30%, а в деяких банків – і 50%, уже в минулому.

Середній показник рентабельності щодо банківської системи становить 3,03% за 2012 рік і 0,81% – за 2013-й. У I півріччі 2014 року ми взагалі маємо від’ємну ROE (-13,54%). Тому управлінському персоналу і власникам бізнесу потрібно докорінно переосмислити питання не тільки річного прибутку, а й стратегічної стабільної рентабельності банку, що дасть змогу чітко розуміти ризики фінансових установ.

В основу перетворень і нововведень має бути закладено прості істини, які, до речі, озвучували ще на екстреному економічному саміті в Києві, що відбувся в березні цього року.

Читайте также:

Монетизация субсидий близко: что изменится для украинцев

Це рецепт трьох «П» – професіоналізм, порядність і патріотизм. Гадаю, саме про це повинні говорити спікери фінансового ринку і нести відповідальність за кожну фразу, озвучену перед широкою громадськістю.

Є ще один момент, на якому, я вважаю, мають концентрувати зусилля не тільки фінансисти, а й усі, хто прагне до цивілізованої розвинутої економіки. Ми повинні відразу будувати високотехнологічну економіку.

Мислити інноваційними моделями, коли нарешті з’являться гроші для відповідних розробок чи підтримки науковців, може бути запізно. Сьогодні вже недостатньо просто насичувати реальну економіку грошима. Потрібно реалізовувати загальнодержавні та місцеві програми модернізації основних галузей, концентрувати зусилля на базисних інноваціях нового століття.

Фундаментальною є наука як основа кардинальних змін, яка зламає стереотипи і дасть можливість перейти рубікон інноваційної паузи. У Кремнієвій долині розуміють це, судячи з презентованого американцями дослідження The Rise of Fintech, підготовленого спільно компанією Accenture і фондом Partnership.

У дослідженні я побачив вагому цифру – за останні п’ять років обсяг інвестування у фінансово-технологічні стартапи в США зріс утричі й досяг 2013-го трьох мільярдів доларів. Вражає. Що ж необхідно робити в Україні? Гадаю, передусім об’єднати зусилля держави, бізнесу і банків для створення кластерів, що стимулюють інновації в економіці, зокрема у фінансовому секторі. Для цього в нас є найголовніше – величезний інтелектуальний потенціал.

І ще: потрібно менше говорити і більше робити. Згодні?

Джерело: forbes.uа.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Власть чаще переходит из рук в руки, чем от головы к голове."

Погода на 21 марта: циклон продолжает свирепствовать в Украине

Керівник САП Назар Холодницький може подати у відставку –  джерело

Эксперт указал на особенности коррупции в Украине

У Вінниці вшанували пам’ять визволителів

Это может быть и не самоубийство: какие версии смерти Волошина рассматривает полиция

Кремль готує сепаратиський сценарий ще для однієї країни Європи

Грозит ли Украине “эпидемия толерантности”?

Проблема номер один для бізнесу в Україні

Ватный ждун: Трамп показательно унизил Путина

Богатейшая страна мира подарила украинцам безвиз

Львов получит от ЕБРР €17 млн на новые троллейбусы

Radio Free Europe: Назад в будущее

Скандал на 6 миллиардов: как «девушки из Украины» потопили президента

Странные западные СМИ увязали пророчество Ванги и “победу” Путина

“Агресія неминуче продовжуватиметься. Таке замовлення росіян”, – політолог ВІДЕО

Белая смерть: Минздрав показал украинцам инструкцию по выживанию

Для обдарованої вінницької молоді створять науковий ліцей

Сонячним станціям на території Чорнобильської зони бути – Остап Семерак

Десятки машин и автобусов: как российские дипломаты “бегут” из Лондона

День весеннего равноденствия 20 марта: мистические знаки и запреты