USD28.2033

Як США допомагають Україні

Як США допомагають Україні

12 грудня американський президент Дональд Трамп підписав The National Defense Authorization Act, який до цього був ухвалений обома палатами Конгресу США щодо оборонних заходів держави та відповідних витрат бюджету. Згідно з положеннями The National Defense Authorization Act, на 2018 фінансовий рік передбачається фінансування оборонних заходів на суму близько 700 мільярдів доларів.

Ця тема посіла місце в топ-новинах, оскільки серед положень цього документа є чимало пунктів, які мають безпосереднє відношення до України. Мова йде не тільки про виділення 350 млн доларів США на допомогу в сфері безпеки, з оборонною летальною допомогою (дослівно – defensive lethal assistance) включно. Ця подія фактично перетворилася на потужну інформаційну зброю, яка служить інтересам нашої держави. Зазначу, що для нас це більш ніж важливо на тлі дискусій про довіру до України та поточних внутрішніх скандалів, які нам періодично “підкидає” український політикум.

Серед основних пріоритетів уряду США на 2018 рік є дуже знакові речі щодо просування спроможностей захищати союзників, партнерів і друзів, що безпосередньо стосується України, а також покращення здатності ЗС США протидіяти загрозам в інформаційному домені, що є відповіддю за зростання рівня інформаційних загроз у світі.

Сам зміст офіційного документа вже має потужність стратегічного імпульсу. Один із його розділів отримав переконливу та красномовну назву: протидія російській агресії (Countering Russian Aggression). Це чіткий сигнал російському керівництву, світовій спільноті й, відповідно – Україні про те, що Росія визнана агресором (відчуйте різницю зі трирічними потугами аналогічного спрямування з боку нашого парламенту). Відповідно, американський Конгрес задекларував, що США мають зробити більше, аби стримати російську агресію,  або через її кордони, або в кіберпросторі.

Читайте также:

Зеленський призначив Оксану Маркарову послом України в США

У переліку конкретних заходів:

– продовження (як відповіді на російську агресію проти України) реалізації “Європейської ініціативи з стримування” (European Deterrence Initiative), яка спрямована на відновлення можливостей ЗС США в Європі (із бюджетом близько 4,6 млрд доларів);

– виділення 350 млн доларів для України. Через нашу “репутацію” в очах партнерів визначена умова – міністр оборони США може витратити другу половину цієї суми лише після того, як пересвідчиться, що Україна вжила суттєвих заходів для забезпечення інституційних реформ у сфері оборони;

Читайте также:

Денис Казанский: Кремль воюет на Донбассе, как в Сирии. “Л/ДНР” – это его ЧВК

– надання 100 млн доларів для балтійських країн на програми підвищення їхніх спроможностей стримувати російську агресію;

– виділення 65 млн доларів на програми наземних ракетних систем середньої дальності через порушення Росією положень відповідного Договору про їхнє обмеження (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty);

– заборона використання бюджетних коштів на двостороннє військове співробітництво з Росією;

– заборона використання програмних продуктів, розроблених “Лабораторією Касперського” через наявність відомостей щодо “впливу” російської влади на діяльність бізнес-структур.

Як результат – російська сторона відреагувала на подію навіть раніше за нас.У РФ “обурилися” до рівня чергової істерії в ЗМІ. Але, вибачте, “що посієш, те й збереш”. Обрані з боку США заходи зміцнення безпеки Європи – це також шлях стримування спільного для нас агресора.

Звичайно, пильний контроль за цільовим використанням коштів для України несе в собі певний сигнал про ставлення з боку уряду США до української влади, рівень довіри й одночасно сумніви в наших спроможностях провести реформи. Що ж, мабуть ми самі стали причиною зазначеного. Але такий підхід є притаманною для західних країн процедурою контролю. Особливістю функціонування Конгресу США як законодавчої гілки влади є наявність механізму впливу на характер бюджетних витрат та їхній контроль. Надаючи кошти, американські законотворці визначають конкретні вимоги щодо їхніх витрат: пріоритети, конкретні проекти, програми, спроможності збройних сил, критерії оцінки ефективності тощо. Тому якщо уряд виділяє кошти на допомогу, він хоче бути переконаний в їхньому дієвому використанні. Зрештою, пересічні українці в кожнім разі будуть щиро вдячні наданій підтримці наших партнерів.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (12)

   Чтобы оставить комментарий необходимо

   "Нельзя поставить на колени народ, привыкший ползать."

   © Михаил Генин

   За сутки шестеро боевиков уничтожили себя своим же оружием – разведка

   “Мы обкакались”: капитан сборной России оправдался за позорный вылет команды с Евро-2020

   Путин заявил, что США организовали Майдан в Украине

   Россия – первая в Европе по количеству COVID-случаев, Украина – на 12 месте

   Стартувала виїзна вакцинація Pfizer в організаціях: як записатися

   Китай обвалил Bitcoin до пятимесячного минимума

   Работники Киевского СИЗО организовали схему сбыта наркотиков – прокуратура

   “Вийшли на поле впевненими в нічиїй”: Луческу проаналізував поразку збірної України від Австрії

   У Вінниці по вулиці С. Зулінського відремонтували тротуари

   В «Дії» появится «кабинет пациента» для скрининга здоровья

   “Переходимо на ранково-вечірній режим”, – Скиталінська про харчування та спосіб життя в спеку

   Незабаром у Вінниці запрацюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР

   Facebook запустил аналог Clubhouse в США

   У Вінниці сьогодні вшанували пам’ять жертв війни в Україні

   Станом на 22 червня у Вінницькій області зареєстровано 70997 випадків COVID-19

   Российские футбольные фанаты осквернили бюст Тараса Шевченко в Дании. ФОТО

   Глава МИД Венгрии пожаловался в ПАСЕ на украинский Миротворец

   Всеукраинский форум «Украина 30. Здоровая Украина». День первый

   Одесса по цене Турции: сколько требуют с украинцев за отдых у Черного моря

   Hyundai приобрел производителя роботов Boston Dynamics