Як українські споживачі та шахтарі швейцарських пенсіонерів підтримували
Недавно вийшла новина, що 80% антрациту імпортується із Росії.
Тут два цікавих моменти про імпорт та ціну антрациту:
1. Антрацит складає менше 20% украінських потреб в енергетичному вугіллі. Решта, понад 80% – це вугілля марки Г, що видобувається в Україні.
Звичайно, оскільки антрацит імпортується, то саме до нього мав би застосовуватися імпортний паритет – це об’єктивно і справедливо. Але який імпортний паритет?
Менше 20% від усього антрациту імпортувалося із ПАР. Вугілля у ПАР дешевше, аніж у Роттердамі, але транспортування з ПАР трохи дорожче. Тому формула Роттердам+ дає практично той же результата, що і ПАР+.
Але чому ж по формулі ПАР+ або Роттердам+ нам у тарифи зараховується вугілля із Росіі? Хіба це не очевидна афера, якщо це вугілля у морські судна взагалі не потрапляє, а напряму з Ростовськоі області іде на Луганську ТЕС у місті Щастя?
Читайте также:
Вызов врача без декларации: Супрун разъяснила нюансы
Очевидно, що імпортний паритет має бути по ціні та вартості транспортування, з найближчої імпортної точки, звідки товар реально імпортується.
2. Друге цікаве питання, що 99% імпорту було через посередників, іншими словами – через прокладки.
Виявляється, найбільше імпорт антрациту, зокрема із Росії, ішов через … Швейцарію!
Звичайно, фізично вугілля не ішло через Швейцарію. Це просто наш немонополіст, вставляв у поставку вугілля свою швейцарську прокладку DTEK Trading SA, що зареєстрована у Женеві за адресою Place de Chevelu 6, і залишав на ній маржу 300-600 грн на тоні. А в Украіну вже потрапляло «дороге» вугілля, яким вони козиряли у прес-релізах.
Читайте также:
Колоноскопию ему: луганский батюшка прислужил террористам
Таким чином гроші виводилися із України, на вугільну галузь далі немає коштів, украінські шахтарі мають низькі зарплати, державний бюджет недоотримував відповідний податок на прибуток, тобто відповідна зарплата у вчителів та лікарів. А у споживачів високі тарифи, щоб покрити це «дороге» вугілля, гроші від якого осідали у Швейцарії.
Але зате немонополіст за наші тарифні гроші підтримав швейцарський бюджет, швейцарських пенсіонерів, вчителів, культуру, освіту, науку, поліцію.
За моїми оцінками, за минулий рік у Женеві осіло біля 1,5 млрд грн такоі «вугільної» маржі, з якої там були заплачені податки, а в Украіні – не були.
Ось така ми могутня нація, що за допомогою формули Роттердам+ підтримуємо не тільки американських шахтарів у Пенсильванії, але і швейцарських пенсіонерів.
Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org