USD28.2033

Як “відкриті партії” можуть подолати політичну корупцію

Як "відкриті партії" можуть подолати політичну корупцію

Інтернет, телебачення, шпальти газет, білборди невдовзі знову заполонить політична реклама. Старі та новостворені політичні партії та проекти, які прагнутимуть пройти до парламенту, засіють інформаційний простір новими лозунгами, обличчями своїх лідерів.

Політичні сили знову робитимуть ставку на обіцянки, підлаштовуючись до часу. Натомість мало хто з них представить політичну програму. Мова йде про справжню партійну програму, яка репрезентує ідеологію партії та пріоритети діяльності, містить конкретний план дій. Річ у тому, що таких програм більшість українських політичних сил просто не мають. А українці навіть не звикли їх вимагати, орієнтуючись у своєму виборі на партійного лідера, який обіцяє вирішити їхні проблеми.

Насправді партійна система в Україні переживає кризу. Партійні структури видаються такими собі закритими акціонерними товариствами, про які виборці мало що знають і фактично ніяк не можуть проконтролювати їхню діяльність. Всередині партій можуть відбуватися такі речі, як продаж місць у партійних списках, підміна протоколів голосування, прийом або виключення членів заднім числом. Однак ця інформація залишається закритою для виборців, які після голосування знову отримують котів у мішках.

Існують також проблеми із внутрішньопартійною демократією. Партії надто залежні від спонсорів та їхніх ставлеників, які часто виконують роль вождів і можуть одноосібно приймати рішення, не даючи можливості відстояти власні переконання партійцям. Звичною стала партійна корупція. А коли існують такі внутрішньопартійні проблеми, як можна говорити про якісні програми та роботу політиків на благо країни. Партії радше стають інструментом із обману виборців.

Читайте также:

Минздрав запланировал в следующем году не менее 250 операций по трансплантации

Партійну діяльності в Україні давно час змінювати якісно. Політичні партії слід зробити максимально відкритими та прозорими – як для виборців, так і для внутрішньопартійного осередку. Кожен виборець повинен мати змогу прослідкувати, що відбувається всередині партії, за яку він хоче віддати свій голос або вже це зробив, які рішення приймають на внутрішньопартійних нарадах, хто голосує за ці рішення, як, зрештою, виконуються партійні обіцянки. Всередині партій має існувати здорова конкуренція, із можливістю розвитку та росту. Усе це дозволило б підвищити політичну культуру та якість політичного життя в Україні. І зараз така можливість з׳явилася.

Читайте также:

ВАКС отложил избрании меры пресечения судьи Вовку

Група громадських активістів і IT-спеціалістів розробила проект “Відкриті партії”. Суть цього проекту дуже проста. Це онлайн-реєстр, який має містити вичерпні дані про партії, відображати всю їхню діяльність. І ці дані будуть загальнодоступними. В основі проекту – технологія блокчейн, яка передбачає, що внесені дані неможливо змінювати заднім числом, можна лише доповнювати.

У контексті діяльності партій це означає, наприклад, що за день до звітно-виборчої конференції неможливо буде прийняти до партії людей, яких висунуть кандидатами в депутати, і сказати, що вони давно є в її лавах. Реєстри членів партії будуть відкритими, їх неможливо буде сфальсифікувати. Думку всієї політичної структури з певного приводу можна буде з׳ясувати миттєво, за допомогою онлайн-голосування, не збираючи з’їзди. І з результатами такого голосування зможуть ознайомитися не лише члени партій, а й виборці. Платформа також дозволить збирати підписи на підтримку ідей і проектів, підтверджувати чинність засідань і рішень представницьких органів усіх рівнів.

За допомогою цієї платформи можна буде відстежити перехід членів партій, наявність подвійних списків членства в різних політичних силах і багато інших процесів.

Передбачається, що платформа “Відкриті партії” стане обов’язковою для всіх політичних сил через зміни у правовому полі, зокрема – внесення змін до закону “Про політичні партії”.

Платформу “Відкриті партії” презентує її ініціатор Андрій Юсов на проекті “Нові лідери”. Це телевізійний проект, де презентують ідеї національного масштабу, від яких залежать зміни в країні. І щоб утілення проекту “Відкриті партії” стало можливим, його має підтримати суспільство. Проголосувати за “Відкриті партії” можна за посиланням.

Підтримаймо цю важливу ініціативу, яка може змінити якість наших політичних партій, політики і якість життя в цілому.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "И политическая жизнь - это театр: одни на освещенной сцене; другие - в темном зале."

  © Константин Кушнер

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Отримав наскрізне кульове поранення грудної клітки: хірург розповів про стан пораненого українського військового

   Вінничанин ошукав банк на понад 11 мільйонів гривень

  Незабаром до Вінниці почне курсувати швидкісний потяг Skoda

  Рада приняла закон Зеленского о всеукраинском референдуме

  Впервые в политической истории Украины у нас де-факто “отсутсвующий” президент – Яхно

  Станом на 26 січня на території Вінницької області підтверджено 26019 випадків COVID-19

  Запуск прототипа корабля Starship перенесли – помешал сильный ветер

  В Раду сейчас могли бы пройти семь партий

  Украина и языковой вопрос: можно ли сделать так, как в Чехии, Финляндии или Швейцарии

  Ображений Дубінський звернувся до Зеленського і налякав розвалом фракції “Слуга народу”

  Зеленский пригласил войска НАТО в Украину – Рада одобрила: что запланировано на 2021 год

  Арахамия пригрозил нардепам от СН. Могут исключить, если не поддержат закон о референдуме

  В Харькове показали, как испытывают ионно-плазменный двигатель для космоса

  Шахтер без проблем обыграл Силекс в контрольном матче

  В Украине нужно развивать реализацию институциональных грантов – МКИП

  Буревісник революцій: придушення протестів теж може ставати стихійним, а кінцевий результат – непередбачуваним

  Перед тем как ехать в Кремль, Боррелю нужно приехать в Киев – глава МИД Польши

  Илон Маск запускает прототип межпланетного корабля Starship

  Сергей Фурса: Спасем страну от Коломойского. Дубби будет свободен

  Oppo представила бюджетный смартфон с 5G