USD28.2033

Як жити в країні, в якій нікому не можна вірити

Як жити в країні, в якій нікому не можна вірити

Охочих ризикнути свободою заради великих хабарів завжди буде багато, і вони ніколи не порозумнішають. Корупцію перемагають іншими методами.

Скандальне розкриття корупційних схем в оборонній промисловості вразило багатьох не так само по собі (про корупцію в оборонці не здогадувалися лише найбільш байдужі), як бездіяльністю НАБУ, цього надзвичайно очікуваного та розрекламованого спеціалізованого органу, який мав на старті унікальний капітал довіри громадян. Мав, але розтринькав.

Напевне, вам хочеться прочитати про те, що нікому тепер не можна вірити, що немає більше державних органів з високим рівнем довіри, що навколо суцільна зрада? Але я напишу не про це. Я напишу про чотири інші неприємні речі, і вони не про НАБУ – вони про вас, шановний читачу.

Перша неприємна новина: думка про те, що корупцію перемагають, саджаючи чиновників, – помилка.

Серед країн з високою корупцією є й ті, де крадіїв розстрілюють, але це не допомагає. Посадити корупціонера означає звільнити тепле місце для його наступника, а охочих ризикнути свободою заради високих хабарів завжди буде багато, і вони ніколи не порозумнішають.

Корупцію перемагають по-іншому – зменшуючи поле для неї. Справжній шлях боротьби з корупцією – скорочення повноважень держави: дерегуляція, скасування всіляких штучних обмежень для бізнесу, автоматизація видачі всіляких паперів, максимально повна приватизація, прозорий ринок землі, відкриті кадастри та реєстри, прозорі податкові та митні процедури, освіта та охорона здоров’я за принципом “гроші за дитиною/студентом/пацієнтом”. Прибрати державу з усіх сфер, де її занадто багато.

Читайте также:

Громадськість має вимагати публічних дебатів між Порошенком і Зеленським

“Корупцію перемагають по-іншому – зменшуючи поле для неї. Справжній шлях боротьби з корупцією – це скорочення повноважень держави. Прибрати державу з усіх сфер, де її занадто багато”

Друга неприємна новина: загалом ні на кого не можна сподіватися.

Не прийде месія у білому вбранні, щоб врятувати Україну і швидко зробити її схожою на розвинені країни. Це стосується як боротьби з корупцією, так і будь-яких реформ. Тільки у дитячих казках приходить принц і перемагає дракона, а далі настає безкінечне щастя.

В житті переможець сам стає драконом. Це ще в кращому випадку. Зазвичай у дракона просто виростають нові голови.

Читайте также:

Был месяц Мэй. Кто придет на смену не железной леди Британии

Ми постійно шукаємо ідеальних лідерів, а їх не існує. Навіть, якби Вінстон Черчилль, генерал де Ґолль та Магатма Ґанді спустилися з неба у сьогоднішню Україну, ми знайшли б у них купу недоліків, адже вони були живими людьми. Ідеальними бувають лише мертві.

Цих лідерів підняла на вершину визнання самовіддана праця та боротьба мільйонів їхніх послідовників. Ми чекаємо чарівника у блакитному гвинтокрилі, який всіх врятує і роздасть усім морозиво. Правда полягає в тому, що все доведеться робити самим, а для цього встати з дивана і забруднити руки і чоботи.

“Ми постійно шукаємо ідеальних лідерів, а їх не існує. Правда полягає в тому, що все доведеться робити самим, а для цього встати з дивана і забруднити руки і чоботи”

В американський освіті вирує грандіозний корупційний скандал

Третя неприємна новина: іноземні старші брати також можуть помилятися.

Читайте также:

Выборы 2019: У Порошенко ультрапатриотическая феерия, у Зеленского – чрезмерный эгоцентризм

Вони ще ніколи не були свідками спроб реформувати велику пострадянську країну з такою спадщиною трагедій та історичних травм. Вони, наприклад, ще донедавна вірили у те, що чесних суддів більше, і вони швидко очистять суддівський корпус від порівняно невеликої кількості корупціонерів.

Такі ж ілюзії у них були і щодо інших правоохоронних органів.

“Іноземні старші брати також можуть помилятися. Сьогодні у Вашингтоні, Лондоні, Парижі, Римі та Брюсселі набагато більше проблем, ніж п’ять років тому”

Ще вони вірили, що люстрація порушує права людини. Сьогодні іноземним старшим братам важче давати нам поради, і не лише тому, що багато порад не справдило сподівань, а й тому, що земля горить під ногами у них самих. Сьогодні у Вашингтоні, Лондоні, Парижі, Римі та Брюсселі набагато більше проблем, ніж п’ять років тому.

Четверта неприємна новина: ваше переконання, що у всіх історій має бути щасливий кінець, росте з вашого дитинства та голлівудських фільмів.

Там завжди наприкінці приходить той самий герой, що всіх рятує. В житті часто бувають поразки, а іноді – остаточні жахливі поразки. Але ми не маємо права бути паралізовані цим страхом, бо тоді не буде шансів на перемогу. Треба багато разів впасти і стільки ж разів піднятися.

“В житті часто бувають поразки. Але ми не маємо права бути паралізовані цим страхом, бо тоді не буде шансів на перемогу. Треба багато разів впасти і стільки ж разів піднятися”

Зневіреним, зазвичай, раджу читати “Каменярі” Івана Франка. Не очима школяра, що забуде домашнє завдання негайно після здачі, а очима дорослої людини, що шукатиме у словах поета-пророка вказівку для власного життя.

Отже. Вірити – лише собі та своїм друзям (а також друзям друзів та їхнім друзям, і таким чином коло довіри постійно розширюватиметься).

Не чекати принца і не бути певним у щасливому кінці казки. Шукати відповіді у книжках провідних філософів, економістів та психологів, які узагальнили досвід чужих перемог. Надихатися словами власних поетів-пророків.

Вдягти чоботи і рукавиці, взяти лопату, кайло і граблі (тільки не для того, щоб на них наступати).

Не рубати голови Гідрі, а осушувати болото, де вона живе. Не зачаровуватися, щоб не розчаровуватися. Позбавитися ілюзій, щоб ілюзії не позбавили нас шансу на перемогу.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Зеленского могут снять с выборов, будет суд: подробности скандала

Волкер обратился к украинцам перед выборами президента: “США здесь надолго”

Польша предлагает отменить плату за роуминг для стран Восточного партнерства

Скандал разгорелся между Беларусью и Россией, Путин отмалчивается: что произошло

Всі заяви, що українці розчаровані провалом реформ, не відповідають дійсності – Пекар

Что будет с Украиной после выборов? Лукашенко ошарашил заявлением: “Бывало похуже”

Три причини, чому клієнтам ПриватБанку зарано переживати

Российские пропагандисты внимательно следили за дебатами: «шапито»

Кіпіані: Ми перебільшуємо, вибори не перетворюють нас на ворогів

Покушение на Порошенко в прямом эфире: объявлена эвакуация, детали ЧП

Сеть спутников будет контролировать загрязнение атмосферы

Голова ЦВК розповіла, хто зможе проголосувати після 20:00

Янукович пытался снова стать премьер-министром в Украине: раскрыты неожиданные подробности

Интернациональный винегрет защитников режима Мадуро

Дебаты Зеленского и Порошенко: что осталось за кадром, детали

Дещо про корупцію: більшість людей це влаштовує

Жена Зеленского высказалась о роли первой леди Украины: «Сложная эта роль, настраиваюсь»

Женщина в космосе: астронавтка NASA продлила миссию до рекордных 328 дней

Нівелювання досягнень культурної політики видається цілком реальним – Жадан

Зеленский жестко прошелся по бизнесу Порошенко: «Как вы стали олигархом?»