USD28.2033

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

Конгрес різко відреагував на бажання президента Дональда Трампа послабити існуючі обмеження.

Конгрес США підготував численні законопроекти з пропозиціями нових санкцій проти Росії. Конгрес різко відреагував на бажання президента Дональда Трампа послабити існуючі санкції. 28 липня 2017 року Сенат схвалив законопроект «Про боротьбу з американськими противниками через санкції» (CAATSA), який після підпису президента тихо вступив у дію. CAATSA на законодавчому рівні закріпив вже накладені на Росію санкції, тож Трамп не зможе відмінити їх своїм указом. Цей документ також посилив деякі санкції та залишив для адміністрації опції для подальшого посилення. Багато членів Конгресу жаліються, що адміністрація зробила дуже мало, і закликають прийняти більш жорсткий документ. Прес-конференція Трампа з Путіним у Гельсінкі 16 липня стала найсильнішим доказом того, що потреба у новому законі щодо російських санкцій таки є.

Загалом Конгрес зосереджений на чотирьох законопроектах. Всі вони виключно про Росію. Останній та найбільш детальний законопроект «Про захист американської безпеки від агресії Кремля-2018» або DESKAA просувають шість сенаторів. Три з них демократи – Роберт Менендес, Бенджамін Кардін та Джин Шахін, а решта республіканці – Ліндсі Грем, Корі Гарднер та Джон МакКейн. Цей законопроект, ймовірно, може замінити інший – «Про захист виборів від загроз шляхом встановлення «червоних ліній» або DETER – від сенаторів Кріса Ван Голлена та Марко Рубіо, який вони подали ще минулого січня. Сенатори-республіканці Джон Баррассо, Корі Гарднер та Стів Дейнес презентували також Закон про співробітництво в галузі енергетичної безпеки, який фактично має на меті накласти санкції на Північний потік-2. У Палаті представників, організатор від демократів Стені Хойер представив документ «Про захист Америки від російського втручання», який включає у себе 18 різних законопроектів, 8 з яких має підтримку обох партій. Останні три висунули після зустрічі в Гельсінкі.

Читайте также:

Погода на неделю: Украину накроет адский циклон

Нові антиросійські законопроекти уособлюють вотум недовіри до Трампа

У сфері економіки пропонується запровадити санкції на такі чотири сектори: державний борг, енергетика, російські державні фінансові інституції та Північний потік-2.  Нині DESKAA виглядає як очевидна стартова точка для переговорів через важливі складові документу, його промоцію, формулювання і терміни. І хоча повний текст законопроекту ще не доступний, він виглядає набагато обережнішим, ніж DETER. Обидва документи містять також інші вимоги, включаючи кіберзаходи та захист американської системи голосування.

Читайте также:

Волосы дыбом: изверг-живодер превратил беспризорных кошек в фарш

Найбільш ймовірно, що нові санкції стосуватимуться державного боргу. DESKAA передбачає заборонити та накласти обмеження на «транзакції щодо нового державного боргу РФ». Тобто законопроект заборонить американцям купляти російські державні облігації, та водночас з формулювання тексту впливає, що торгівля буде дозволена. Враховуючи те, що державний борг Росії складає лише 13% ВВП, це не драконівська, але доволі важлива санкція.

Читайте также:

ДТП с украинскими детьми: за пострадавшими отправили самолет

Найбільше суперечок викликає енергетичний сектор. DESKAA виступає за санкції «на транзакції, що стосуються інвестицій у енергетичні проекти, які підтримують державні або напівдержавні утворення Росії», чим занепокоєні енергетичні компанії США.  DETER пропонує заборонити співпрацю з російськими державними компаніями, що змусило би американців вийти з існуючих проектів без отримання компенсації. Для Каспійського трубопровідного консорціуму це б означало припинити витік американської нафти з Казахстану, що насправді було б не надто розумним. Американці будуть змушені облишити спільні проекти у недружніх країнах, якщо їх акції належать санкціонованим російським компаніями. Ці проблеми можуть бути вирішені, якщо допустити звільнення окремих проектів від санкцій, або участь у них до певної міри, та якщо йдеться про великі російські енергетичні компанії, то це заледве допоможе.

DETER пропонує визначити певну кількість державних фінансових інституцій, натомість DESKAA ще не піднімали цього питання, зосередившись більше на персональних санкціях. Наразі під санкції найбільш ймовірно підпадуть інституції, що обслуговують радше Кремль, ніж російський народ, та все це може бути зроблено і в рамках законопроекту CAATSA.

Санкції проти Північного потоку-2 та його субпідрядників наразі не надто користуються політичною підтримкою. Багато конгресменів відчувають себе незручно, намагаючись диктувати Європі енергетичну політику шляхом своїх санкцій. Цю тему не зачіпають ні в  DESKAA, ні в DETER, у той час як CAATSА залишає це на розсуд адміністрації.

DESKAA містить більш важливу вимогу щодо посилення роботи Управління координації санкцій від Держдепартаменту. Похапцем згадують про необхідність подовжити обмеження на імпорт російського уряду. DESKAA також закликає до більшої прозорості, а зокрема надати «звіт про чистий капітал та активи Володимира Путіна», що є результатом невиконання адміністрацією вимог CAATSA розкрити інформацію про багатства олігархів, близьких до Кремля. Законопроект вимагає, щоб внутрішні страхові компанії повідомляли кінцевих бенефіціарів тих юридичних об’єктів, які купують дорогу нерухомість.

Ці нові антиросійські законопроекти уособлюють вотум недовіри до Трампа, та DESKAA виглядає як раціональна низка в міру посилених санкцій проти Росії, а отже скоріше за все і буде затверджена Конгресом.

ідписуйся на сторінки 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"К сожалению, понятия хороший человек и хороший политик далеко не одно и то же."

© Антон Савин
Бесплатка — Доска бесплатных объявлений в Украине

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Обман на обмане: почему Россия не способна на диалог

Погода на 21 августа: лето сделает сюрприз туристам

Пять уроков Берлина для Украины и Киева

Женитьба биорыбы

Свадебный людоед: Приглашая Путина на свадьбу, нельзя быть уверенным, что он не захочет закусить тобой

“Роттердам+”: предвыборные козыри выбивают из рук

Выгнали боевиков: украинские герои сделали прорыв на Донбассе

Живе спілкування з людьми, – експерт пояснив зростання рейтингу Ляшка

На грани жизни и смерти: в ЕС требуют немедленно освободить Сенцова

Про Таню Чорновол, Тараса Чубая та блогерську майстерність

Погода на 21 августа: стихия продолжит топить города

Строки сплати податку на нерухомість добігають кінця

У Вінниці подорожчав проїзд у громадському транспорті

Новая неделя пике для турецкой экономики

У Вінниці мають встановити 36 велопарковок

Курс валют на 21 августа: доллар ослабил хватку

У Вінниці з’явився підземний майданчик для збору сміття

Окремі європейські лідери попри все продовжують політику лояльності до Росії – політолог

Мы их теряем: эксперты рассказали, как Украина сдает свои моря

Встреча Меркель и Путина: Россия внезапно изменила тон переговоров