USD28.2033

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

Конгрес різко відреагував на бажання президента Дональда Трампа послабити існуючі обмеження.

Конгрес США підготував численні законопроекти з пропозиціями нових санкцій проти Росії. Конгрес різко відреагував на бажання президента Дональда Трампа послабити існуючі санкції. 28 липня 2017 року Сенат схвалив законопроект «Про боротьбу з американськими противниками через санкції» (CAATSA), який після підпису президента тихо вступив у дію. CAATSA на законодавчому рівні закріпив вже накладені на Росію санкції, тож Трамп не зможе відмінити їх своїм указом. Цей документ також посилив деякі санкції та залишив для адміністрації опції для подальшого посилення. Багато членів Конгресу жаліються, що адміністрація зробила дуже мало, і закликають прийняти більш жорсткий документ. Прес-конференція Трампа з Путіним у Гельсінкі 16 липня стала найсильнішим доказом того, що потреба у новому законі щодо російських санкцій таки є.

Загалом Конгрес зосереджений на чотирьох законопроектах. Всі вони виключно про Росію. Останній та найбільш детальний законопроект «Про захист американської безпеки від агресії Кремля-2018» або DESKAA просувають шість сенаторів. Три з них демократи – Роберт Менендес, Бенджамін Кардін та Джин Шахін, а решта республіканці – Ліндсі Грем, Корі Гарднер та Джон МакКейн. Цей законопроект, ймовірно, може замінити інший – «Про захист виборів від загроз шляхом встановлення «червоних ліній» або DETER – від сенаторів Кріса Ван Голлена та Марко Рубіо, який вони подали ще минулого січня. Сенатори-республіканці Джон Баррассо, Корі Гарднер та Стів Дейнес презентували також Закон про співробітництво в галузі енергетичної безпеки, який фактично має на меті накласти санкції на Північний потік-2. У Палаті представників, організатор від демократів Стені Хойер представив документ «Про захист Америки від російського втручання», який включає у себе 18 різних законопроектів, 8 з яких має підтримку обох партій. Останні три висунули після зустрічі в Гельсінкі.

Читайте также:

Воевавших в Донбассе могут вызвать на 1-дневный сбор – Полторак

Нові антиросійські законопроекти уособлюють вотум недовіри до Трампа

У сфері економіки пропонується запровадити санкції на такі чотири сектори: державний борг, енергетика, російські державні фінансові інституції та Північний потік-2.  Нині DESKAA виглядає як очевидна стартова точка для переговорів через важливі складові документу, його промоцію, формулювання і терміни. І хоча повний текст законопроекту ще не доступний, він виглядає набагато обережнішим, ніж DETER. Обидва документи містять також інші вимоги, включаючи кіберзаходи та захист американської системи голосування.

Читайте также:

Электронные больничные: насколько украинцам упростили жизнь

Найбільш ймовірно, що нові санкції стосуватимуться державного боргу. DESKAA передбачає заборонити та накласти обмеження на «транзакції щодо нового державного боргу РФ». Тобто законопроект заборонить американцям купляти російські державні облігації, та водночас з формулювання тексту впливає, що торгівля буде дозволена. Враховуючи те, що державний борг Росії складає лише 13% ВВП, це не драконівська, але доволі важлива санкція.

Читайте также:

Экс-соратника Саакашвили выдвинули кандидатом в президенты

Найбільше суперечок викликає енергетичний сектор. DESKAA виступає за санкції «на транзакції, що стосуються інвестицій у енергетичні проекти, які підтримують державні або напівдержавні утворення Росії», чим занепокоєні енергетичні компанії США.  DETER пропонує заборонити співпрацю з російськими державними компаніями, що змусило би американців вийти з існуючих проектів без отримання компенсації. Для Каспійського трубопровідного консорціуму це б означало припинити витік американської нафти з Казахстану, що насправді було б не надто розумним. Американці будуть змушені облишити спільні проекти у недружніх країнах, якщо їх акції належать санкціонованим російським компаніями. Ці проблеми можуть бути вирішені, якщо допустити звільнення окремих проектів від санкцій, або участь у них до певної міри, та якщо йдеться про великі російські енергетичні компанії, то це заледве допоможе.

DETER пропонує визначити певну кількість державних фінансових інституцій, натомість DESKAA ще не піднімали цього питання, зосередившись більше на персональних санкціях. Наразі під санкції найбільш ймовірно підпадуть інституції, що обслуговують радше Кремль, ніж російський народ, та все це може бути зроблено і в рамках законопроекту CAATSA.

Санкції проти Північного потоку-2 та його субпідрядників наразі не надто користуються політичною підтримкою. Багато конгресменів відчувають себе незручно, намагаючись диктувати Європі енергетичну політику шляхом своїх санкцій. Цю тему не зачіпають ні в  DESKAA, ні в DETER, у той час як CAATSА залишає це на розсуд адміністрації.

DESKAA містить більш важливу вимогу щодо посилення роботи Управління координації санкцій від Держдепартаменту. Похапцем згадують про необхідність подовжити обмеження на імпорт російського уряду. DESKAA також закликає до більшої прозорості, а зокрема надати «звіт про чистий капітал та активи Володимира Путіна», що є результатом невиконання адміністрацією вимог CAATSA розкрити інформацію про багатства олігархів, близьких до Кремля. Законопроект вимагає, щоб внутрішні страхові компанії повідомляли кінцевих бенефіціарів тих юридичних об’єктів, які купують дорогу нерухомість.

Ці нові антиросійські законопроекти уособлюють вотум недовіри до Трампа, та DESKAA виглядає як раціональна низка в міру посилених санкцій проти Росії, а отже скоріше за все і буде затверджена Конгресом.

ідписуйся на сторінки 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Труханов в 2017 году аннулировал свой паспорт РФ – решение суда

Супрун продовжує нехтувати українським правом – юрист

Украинская телеведущая жестко осадила московских пропагандистов: “Вы за***ли!”

Суд над Мангером: часть заседания пройдет в закрытом режиме

Звичайна пострадянська депортація

Конгресс США хочет увеличить помощь Украине на $75 млн

Людьми надо оставаться, людьми, а не политическими животными – Береза

Комаровский гневно высказался Гордону о ситуации в Украине: “Я не догоняю”

Епифаний рассказал, как приняли на Афоне делегацию ПЦУ

Российские Искандеры – непосредственная угроза Украине – Полторак

Про що насправді сказали в Кремлі, або Неофіційний переклад з російської

Янукович готовит реванш в Украине: Герман “спалила” планы беглого президента

Украинский военнослужащий узнал Лусварги – ГПУ

“В наших кандидатів лише гасла і хотєлки”. Якою має бути програма щодо національної безпеки і оборони

Корабли НАТО войдут в Черное море для поддержки Украины

У ЄС погодилися заморозити активи і видачу віз росіянам, причетним до захоплення моряків України

Запад подготовил сокрушительный удар по России: «уже в ближайшие дни»

НАТО активизирует военное присутствие в Черном море – Полторак

Угрозы выборов: как в Украине могут использовать “руку Кремля”

Украинцев предупредили о грядущей катастрофе: «Она пойдет под откос со всеми»