USD28.2033

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

Які санкції болючіше вдарять по Росії?

Конгрес різко відреагував на бажання президента Дональда Трампа послабити існуючі обмеження.

Конгрес США підготував численні законопроекти з пропозиціями нових санкцій проти Росії. Конгрес різко відреагував на бажання президента Дональда Трампа послабити існуючі санкції. 28 липня 2017 року Сенат схвалив законопроект «Про боротьбу з американськими противниками через санкції» (CAATSA), який після підпису президента тихо вступив у дію. CAATSA на законодавчому рівні закріпив вже накладені на Росію санкції, тож Трамп не зможе відмінити їх своїм указом. Цей документ також посилив деякі санкції та залишив для адміністрації опції для подальшого посилення. Багато членів Конгресу жаліються, що адміністрація зробила дуже мало, і закликають прийняти більш жорсткий документ. Прес-конференція Трампа з Путіним у Гельсінкі 16 липня стала найсильнішим доказом того, що потреба у новому законі щодо російських санкцій таки є.

Загалом Конгрес зосереджений на чотирьох законопроектах. Всі вони виключно про Росію. Останній та найбільш детальний законопроект «Про захист американської безпеки від агресії Кремля-2018» або DESKAA просувають шість сенаторів. Три з них демократи – Роберт Менендес, Бенджамін Кардін та Джин Шахін, а решта республіканці – Ліндсі Грем, Корі Гарднер та Джон МакКейн. Цей законопроект, ймовірно, може замінити інший – «Про захист виборів від загроз шляхом встановлення «червоних ліній» або DETER – від сенаторів Кріса Ван Голлена та Марко Рубіо, який вони подали ще минулого січня. Сенатори-республіканці Джон Баррассо, Корі Гарднер та Стів Дейнес презентували також Закон про співробітництво в галузі енергетичної безпеки, який фактично має на меті накласти санкції на Північний потік-2. У Палаті представників, організатор від демократів Стені Хойер представив документ «Про захист Америки від російського втручання», який включає у себе 18 різних законопроектів, 8 з яких має підтримку обох партій. Останні три висунули після зустрічі в Гельсінкі.

Читайте также:

Погода на 15 июля: синоптик испортила украинцам выходной

Нові антиросійські законопроекти уособлюють вотум недовіри до Трампа

У сфері економіки пропонується запровадити санкції на такі чотири сектори: державний борг, енергетика, російські державні фінансові інституції та Північний потік-2.  Нині DESKAA виглядає як очевидна стартова точка для переговорів через важливі складові документу, його промоцію, формулювання і терміни. І хоча повний текст законопроекту ще не доступний, він виглядає набагато обережнішим, ніж DETER. Обидва документи містять також інші вимоги, включаючи кіберзаходи та захист американської системи голосування.

Читайте также:

“2015 год повторяется”. Филарет и Макарий поспорили из-за собора

Найбільш ймовірно, що нові санкції стосуватимуться державного боргу. DESKAA передбачає заборонити та накласти обмеження на «транзакції щодо нового державного боргу РФ». Тобто законопроект заборонить американцям купляти російські державні облігації, та водночас з формулювання тексту впливає, що торгівля буде дозволена. Враховуючи те, що державний борг Росії складає лише 13% ВВП, це не драконівська, але доволі важлива санкція.

Читайте также:

От вас смердит: топ самых грязных городов Украины

Найбільше суперечок викликає енергетичний сектор. DESKAA виступає за санкції «на транзакції, що стосуються інвестицій у енергетичні проекти, які підтримують державні або напівдержавні утворення Росії», чим занепокоєні енергетичні компанії США.  DETER пропонує заборонити співпрацю з російськими державними компаніями, що змусило би американців вийти з існуючих проектів без отримання компенсації. Для Каспійського трубопровідного консорціуму це б означало припинити витік американської нафти з Казахстану, що насправді було б не надто розумним. Американці будуть змушені облишити спільні проекти у недружніх країнах, якщо їх акції належать санкціонованим російським компаніями. Ці проблеми можуть бути вирішені, якщо допустити звільнення окремих проектів від санкцій, або участь у них до певної міри, та якщо йдеться про великі російські енергетичні компанії, то це заледве допоможе.

DETER пропонує визначити певну кількість державних фінансових інституцій, натомість DESKAA ще не піднімали цього питання, зосередившись більше на персональних санкціях. Наразі під санкції найбільш ймовірно підпадуть інституції, що обслуговують радше Кремль, ніж російський народ, та все це може бути зроблено і в рамках законопроекту CAATSA.

Санкції проти Північного потоку-2 та його субпідрядників наразі не надто користуються політичною підтримкою. Багато конгресменів відчувають себе незручно, намагаючись диктувати Європі енергетичну політику шляхом своїх санкцій. Цю тему не зачіпають ні в  DESKAA, ні в DETER, у той час як CAATSА залишає це на розсуд адміністрації.

DESKAA містить більш важливу вимогу щодо посилення роботи Управління координації санкцій від Держдепартаменту. Похапцем згадують про необхідність подовжити обмеження на імпорт російського уряду. DESKAA також закликає до більшої прозорості, а зокрема надати «звіт про чистий капітал та активи Володимира Путіна», що є результатом невиконання адміністрацією вимог CAATSA розкрити інформацію про багатства олігархів, близьких до Кремля. Законопроект вимагає, щоб внутрішні страхові компанії повідомляли кінцевих бенефіціарів тих юридичних об’єктів, які купують дорогу нерухомість.

Ці нові антиросійські законопроекти уособлюють вотум недовіри до Трампа, та DESKAA виглядає як раціональна низка в міру посилених санкцій проти Росії, а отже скоріше за все і буде затверджена Конгресом.

ідписуйся на сторінки 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов
Бесплатка — Доска бесплатных объявлений в Украине

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Слежка за синагогой: раввин говорит о доказательствах против НАБУ

Народні депутати підготували черговий законопроект, що може вбити свободу слова

Религия не позволяет: Рабинович передумал идти в президенты

Путина опозорили во время встречи с женщиной: Мнется у трапа, а выйти не может

Обратный отсчет до тотального коллапса инфраструктуры городов уже пошел не на десятки лет, а на годы – эксперт

Путин вмешивается в выборы в Украине еще до начала кампании – АП

Одесса и Харьков не входили в состав Украины: угрожающее заявление Путина

Новый этап изоляции: необходимость в общении с Путиным окончательно исчезла

Посольство США отреагировало на атаку на Андреевскую церковь

“Выборы” в ОРДЛО: важно выработать собственные ответы на действия России, а не отсиживаться за спиной Запада

Расстрелы на Майдане. Новые детали о подозреваемом снайпере

Всплыли незаконные решения Кличко, дороги превратятся в хаос со столкновениями: и снег тут не при чем

Постпред Порошенко в Крыму: В Пенсионном фонде сотрудничают с РФ

The Guardian: Проект сделки по Брекситу Терезы Мэй. Что он говорит и чего ждать дальше?

“С нами или без нас церковь будет создана” – митрополит УПЦ МП

Чим відрізняється свідомий виборець від фаната?

Путин о “нормандской встрече” до выборов в Украине: Бессмысленно

Жители “замерзающих городов” пригласили вице-премьера Зубко в гости, – СМИ

Тымчук: РПЦ-ФСБ атакует Константинопольский патриархат “человечками в рясах”

Власть потеряла контроль над числом реальных переселенцев – Тука