USD28.2033

Якщо не зупинити негатив ззовні, то погоджуватимемо з іншими країнами підручники з історії – політолог

Якщо не зупинити негатив ззовні, то погоджуватимемо з іншими країнами підручники з історії – політолог

За відсутності національних інтересів у зовнішній політиці держава й не могла мати зовнішньої політики.

“Зовнішньополітична присутність” – це не політика як активна складова діяльності держави за межами держави в інтересах народу. Не так давно один із колишніх міністрів МЗС (можливо, найкращий і найпатріотичніший з них) так щиро й заявив (приблизно): “Головним завданням МЗС є ар-ти-ку-лю-ва-ти (це він так без тіні сумніву наголосив зо два рази) позицію президента за кордоном”. Подумалось тоді: “А сайту для роз’яснення позиції президента не вистачило б”?

Було б смішно, якби не соромно й страшно. Перші роки досягнень української зовнішньої політики: нас визнала ще одна країна! Наступний великий період: не було війни! Тепер наші досягнення стають ще скромнішими: ось та країна ще на шість місяців продовжила санкції проти Росії! Це якщо скорочено й не вдаватися в подробиці систематичного зливу навіть уявних інтересів у дво- і багатосторонніх відносинах від Договору з Румунією з визнанням “спірних” територій Удовенком і до активної дипломатичної співпраці з агресором за спинами українців на фронті тепер.

Може, це й не вина, а біда чоловіків і жінок, що стали дипломатами. Може, це винний “незмінно мудрий”, обираючи керівником зовнішньої політики незмінно якогось мерзотника. Але справи це не міняє, бо кожен відповідає лише за себе.

Читайте также:

Найем: 15 марта парламент должен принять решение по трем должностям

Зрештою, один раз дипломати таки “збунтувалися” (Майдан-1).

Якби у нас було зовнішньополітичне відомство, а не певна кількість осіб на окладі МЗС для забезпечення “присутності”, то воно б уже давно проаналізувало, серед іншого, українські інтереси і загрози їм у Польщі й запропонувало десь в АП чи РНБО концепцію: що робити, чи як з цим боротися.

Відповідно, проаналізувавши ідеологічні та інші тенденції політичних сил РП, встановив би, які – в наших інтересах (добросусідські взаємини, лобіювання в ЄС-НАТО тощо), а які – шукатимуть “бандерів” і, звичайно, врешті-решт зіпсують і стосунки і стануть заперечувати право України на євроатлантичну інтеграцію. Маючи оцінку внутрішньополітичної ситуації в тій же Польщі з т.з. національних інтересів, держава мала б “зробити все”, аби допомогти позитивним для України політичним силам Польщі перемагати у виборах.

Читайте также:

Дорогі покійники: чим насправді небезпечна поправка Лозового?

А “партії війни” залишитися на маргінальних позиціях. Без жодного втручання чи то у внутрішню політику, чи то у самі вибори! І не лише ресурсами МЗС. Радше, навпаки.

Концепцію такого рівня (з використанням інформації розвідки тощо) міг запропонувати лише МЗС. Решта могли б допомогати або – після рішення РНБО чи іншого органу – стали б, просто, виконувати документ.

Міжнародні відносини, за природою, активні. Якщо ми не стримуємо негативні тенденції за межами країни, вони заходять сюди. Хто ще не висунув до України претензій – територіальних, історичних, мовних, економічних?

Це і є наслідок “дипломатичної присутності”, але відсутності “зовнішньої політики”.

Образно кажучи, якщо не зупинити негатив ще ззовні, то погоджуватимемо з іншими країнами не лише підручники з історії, а й закони; а замість смерек у Карпатах будуть великі табори для афроазійських біженців. Уявляєте угандійця у вишиванці на смерековому пеньку?

Потенційними, до певної міри природними і найкориснішими та найцікавішими нашими стратегічними союзниками могли б бути США і Ізраїль. Певно ж, і їхні союзники. Не тому, що комусь подобається, а тому, що США – це зовнішня безпека, фінанси, технології…, а Ізраїль – досвід успішного життя у ворожому середовищі й одна з найкращих у світі система безпеки та оборони.

Подивіться, як вони реагують на “вибрики” теперішньої польської правлячої партії, духом генеральної лінії якої став шовінізм і гуманітарний тоталітаризм. Це не на коліна ставати й просити прощення за те, чого іншій стороні, з дуру, заманеться.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Для политиков реформы – это во-вторых, а может даже в-третьих. Любой ценой удержать себя во власти – вот что для них во-первых."

© Олег Попцов

Донецкий “Шахтер” потерял своего многолетнего вожака

Командующий Нацгвардии обсудил с Волкером войну в Донбассе: фото

Залечили до смерти: Украину потрясла история гибели трехлетнего малыша

Языковой вопрос: Климкин рассказал, о чем договорились с Сиярто

Избиение пограничников в Мариуполе: путинские прихвостни получили по заслугам

У Путина прокомментировали обмен Сенцова

Ура, отпуск: украинцам рассказали, как получить дополнительные выходные

Bloomberg удалил карту с “ничейным” Крымом

Sinoptik: погода устроит карусели 23 июня в Одессе

Sinoptik: гадкая погода потреплет нервы в Днепре 23 июня

Sinoptik: адская жара 23 июня сведет с ума Полтаву

Работай эффективно: 8 доступных продуктов, чтобы “прокачать” мозг

Sinoptik: невыносимая гроза подпортит 22 июня Киев

Охранник Януковича рассказал, как набирал и правил письмо Путину

Чай, кофе, грибочки: Укрзализныця начала выращивать “здоровую” пищу прямо в поездах

Климкин и Сийярто начали консультации по закону об образовании

SOS! Туроператор бросил семью украинцев на произвол судьбы в чужой стране

ГПУ хочет ликвидировать департамент спецрасследований – Найем

Как провести идеальный отпуск с любимым: советы известного психолога

В Кремле говорят – генсек СЕ не просил Путина освободить Сенцова