USD28.2033

Яременко: Теза про “боротьбу за серця і душі населення на окупованих територіях” – маячня

Яременко: Теза про "боротьбу за серця і душі населення на окупованих територіях" – маячня

Останнє враження від дискусії в Естонії – ви повинні завойовувати серця і душі населення на окупованих територіях. Цю фразу під час семінару три-чотири рази в різних варіаціях повторювали і західні дипломати, і естонці.

Цю концепцію на гроші західних урядів активно реалізує і наше «міністерство капітуляції», і низка громадських організацій та ЗМІ. Найбільш виразне уособлення цієї теми – вимога виплачувати пенсії, соціальні виплати і т.д. на окупованих територіях (є багато інших пропозицій з відвоювання сердець і душ, але наведені тут основні). Пояснення необхідності таких дій варіюються від того, що це ніби зобов’язання України, що жителі окупованих територій заробилимають право на ці виплати, до того, що Україна має добиватися прихильного до себе ставлення з боку громадян на тимчасово окупованій території.

Це щонайменше дуже небезпечна, а я би навіть сказав – ворожа концепція.

Перш за все, за міжнародним правом утримання окупованих територій є зобов’язанням окуповуючої держави. Не України. Виплати зарплат, соціальних виплат, пенсій на окупованих територій лише полегшують окупантам справу окупації наших територій. Зрозуміло, допомагати окупанту ефективно і якісно окуповувати свої території – чи може бути щось абсурдніше?

Але проблеми з тезою чи концепцією «завойовування сердець і душ» на окупованих територіях значно глибші.

Читайте также:

Дубінський самостійно змайстрував собі політичну домовину – Лємєнов 

Перш за все, виникає питання – а з якою метою Україна має це робити? Ми хочемо купити лояльність (куплена лояльність передбачає можливість її перекупити) чи ми віримо, що позитивно налаштовані до України громадяни зможуть повернути окуповані території до складу нашої держави?

Тобто нас ніби підштовхують до думки, що лояльні до України мешканці тимчасово окупованої території – це дорога до деокупації. Це звичайна маячня. Поширення на окупованих територіях лоялістських настроїв лише поглиблюватиме репресії, загрозу для наших громадян. Адже цілком очевидно, що і в Криму, і на Донбасі лояльних Україні громадян радше знищать, ніж дадуть можливість не те, що провести референдум про повернення в Україну, але і просто вголос висловити таку ідею.

Скажемо прямо, що досвід Грузії та Молдови щодо «боротьби за душі і серця» – створення найрізноманітніших можливостей для жителів чи навіть господарюючих суб’єктів на окупованих територіях сприяли лише замороженню конфліктів і ні на крок не наблизили ці держави до повернення окупованих територій. Більше того, в Молдові ця політика призвела до утворення сталих корупційних зв’язків між «придністровською» та молдовською владою.

Читайте также:

“Україна через міжнародні суди повинна добиватись репараційних компенсацій за окупацію Криму і ОРДЛО”, – політичний експерт 

Наступний небезпечний наслідок розсусолювання теми «боротьби за серця і душі» – делегітимізація безумовного права України повернути окуповані території. Слід розуміти так, що якщо Україну не будуть любити на окупованих територіях, Україні буде важче повернути їх, а право зробити це може бути поставлене під сумнів. Мовляв, одна справа, коли Україну більшість жителів любитимуть, а якщо ні – то інша.

Позиція України має бути твердою – окупація і анексія українських територій здійснені силою, в порушення міжнародного права, і єдиним способом вирішити це питання може бути повернення цих територій Україні без будь-яких додаткових умов, в тому числі без огляду на ставлення до цього населення.

Звичайно, Україна має сформулювати свою політику щодо окупованих територій. Ця політика має включати і кілька простих месиджів для жителів окупованих територій: ми повернемо втрачені землі; утримайтесь від участі в діяльності окупаційної влади, і до вас не може бути жодних претензій; підтримати вас ми можемо лише в Україні, де про вас пам’ятають і готові допомогти.

Концепція «завойовувати серця і душі» має бути переосмислена у формі «заходів інформаційного впливу». І здійснюватися програма цього впливу має винятково в рамках операції з деокупації з розумінням того, як ми хочемо щоб жителі окупованих територій поводили себе в момент, коли по їх вулицях проїдуть перші БТРи з українськими прапорами.

А ось завойовувати, купувати чи оголошувати власність на чиїсь серця і душі у нас потреби немає.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (голосов: 1, в среднем: 5,00 из 5)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "Политика слишком серьёзное дело, чтобы ей занимались одни политики."

  © Шарль де Голль

  Против цензуры в Facebook: основатель Pink Floyd послал к черту Цукерберга

  Увидеть невидимое: ученые создали квантовый микроскоп

  Геополитика | Кулеба о причинах пробуксовки пути Украины в НАТО: Российские страшилки о красных линиях

  Почему лидеры G7 не дали Украине никаких позитивных сигналов? – мнение

  Орхидеи – дар богов. Самые интересные факты о цветах 

  Первой в истории «бионической птицей» стал гриф – ему в ногу вживили протез

  Российская агрессия не исключает вступления Украины в НАТО – Байден

  Сборная Бельгии отказалась лечить своего игрока в российской больнице

  Портников: Фийон пополнил список “назначенных” друзей Путина

  На Буковині комунальники взяли на роботу кота

  На салоне «Авиасвит – ХХI» представят украинский беспилотник для «умного города»

  Зеленский о решении саммита НАТО: Спасибо, но четких сроков мы не увидели

  Ян Валетов: Без победы Порошенко в 2014-м приход к власти Зеленского был бы невозможен

  Для предоставления сервисов морякам планируют запустить «единое окно»

  Опасное мясо: на что обратить внимание

  Hubble показал радиоактивную галактику с мощным излучением

  НАТО має виконувати обіцянки стосовно України – президент Литви

  Украина станет членом НАТО через ПДЧ. Реформы надо продолжать – итог саммита Альянса

  “Багато що переглянув у житті”. Ломаченко розповів, як пережив поразку від Лопеса

  У Вінниці капітально ремонтують дорожнє покриття по вулиці Гагаріна