USD28.2033

Єдина прийнятна передумова для зняття санкцій із Росії

Єдина прийнятна передумова для зняття санкцій із Росії

Колишній канцлер Німеччини нещодавно заявив, що немає сенсу чекати на повернення Криму Росією для зняття санкцій, бо цього ніколи не станеться. Якби ж він знав, що ні повернення Криму, ні деокупація Донбасу не є достатньою причиною для зняття санкцій. Ці заходи не гарантують ані безпеку сусідів РФ від повторних зазіхань, ані подальше дотримання Росією міжнародного права.

Єдиною прийнятною передумовою для зняття санкцій із Росії є відмова останньої від ідеології під назвою “рускій мір”.

У Грузії, Молдові, Україні та країнах Балтії дуже добре знають, чому ідеологічна концепція “рускій мір” за своєю природою є несумісною з мирним сусідством. Річ не тільки в тому, що вона містить завуальовані територіальні претензії до інших країн і суперечності щодо норм міжнародного права. “Рускій мір” надає політичну, історичну й культурну легітимізацію спробам Росії позбавити суверенітету сусідні країни і відновити імперську модель організації регіону з центром у Москві. “Рускій мір” порушує цілий ряд основних прав людини: культурні, політичні, громадські, особисті, тощо. “Рускій мір” – це ідеологія підкорення однією нацією інших.

Читайте также:

Европейские парламентарии активно поддержали мирную инициативу «РАЗУМНОЙ СИЛЫ»

Отже, розглядаючи питання Криму та Донбасу, але ігноруючи питання “руского міра”, політики фокусуються на наслідках, а не причині. Чи змінила б деокупація Чехословаччини й Австрії ставлення світу до нацистської ідеології? Чи зменшило б це загрозу для сусідів нацистської Німеччини? Питання риторичне.

Справді, досі предметом дискусії було порушення міжнародного права з боку Росії, в той час як оцінки ідеологічної бази для таких порушень практично відсутні. Складається враження, що міжнародна спільнота просто не готова визнати появу ще однієї ідеології, що несе загрозу світові, натомість спрощує ситуацію і фокусується на конкретних посадових особах і їхніх рішеннях. Утім, зволікання може мати ціну, яку західні демократії не зможуть заплатити: зміни в політичній організації РФ, а також усе активніше використання методів масової пропаганди наближають ситуацію, коли будь-який новий лідер стане заручником ідеології, що має широку підтримку в суспільстві й державному апараті та змушений буде діяти в межах реальності, яку нав'язує ця ідеологія. Це зробить неможливою демократичне вирішення російської проблеми в осяжній перспективі.

Читайте также:

РФ строит забор на границе: Украина перенесет свой пункт пропуска

Оскільки все частіше звучать хмільні голоси, що пропонують дострокове зняття санкції із РФ, питання треба ставити руба: санкції можуть бути зняті тільки після відмови Росією від експансіоністської ідеї “руского міра”.

Сьогодні ставлення до політики Кремля з боку західних демократій базується на ідеї, що “буйного пацієнта” можна заспокоїти, в той час як сам пацієнт глибоко переконаний у тому, що лише завдяки своїй буйності він усе ще живий. Агресивна зовнішня політика є для Кремля єдиною гарантією існування нинішнього режиму, а значить російські національні інтереси, в тому вигляді, в якому їх розуміє Кремль, будуть і далі, немов ацтекський божок, вимагати нових і нових жертв на вівтар “руского міра”.

Тішу себе думкою, що західні лідери, принаймні деякі з них, уже усвідомили серйозність проблеми, з якою їм випало мати справу. Усвідомили і продовжують робити вигляд, ніби нічого не сталося. Зберігаючи спокій, зберігаючи мир. Готуючись до війни.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политик – это человек, который пожертвует вашей жизнью за свою родину."

День прав человека 10 декабря: история и значение важной даты

Кассы Укрзализныци перенесли: где теперь купить билеты

Донецк умирает от унижения: в сети двумя кадрами показали то, о чем молчат

“Это был ее сознательный выбор”: 50-летняя мать наконец-то перестала кормить грудью дочь. Эта история поставила общественность на уши

Пока весь мир требует освободить украинских моряков, оккупанты готовят свежие обвинения

“Сказали, что все”: целый город в один миг остался без почтальонов, украинцы рискуют остаться без пенсий

Армения окончательно входит в новый этап посткоммунстических политических трансформаций

10 декабря: какой сегодня праздник

“Так поступают террористы”: РФ может увеличить обвинения морякам

В аэропорту Жуляны экстренная посадка самолета МАУ, пассажиров не выпускают: что происходит

Украинским резервистам определили зарплату: жалкие цифры даже стыдно произнести вслух

Тищук: зараз найвдаліший час подавати документи на виключення Росії з РБ ООН

Украинским политзаключенным пообещали стипендии: вместо увольнения – жалкие подачки власти

Чубаров объяснил, что может уничтожить Путина

Супрун собралась спасать Украину квашенной капустой

Захарченко дает о себе знать даже с того света: боевики признались, какие грехи приходится расхлебывать Донбассу

У Сенцова обнаружены поражения сердца, печени и почек – адвокат

От трагедии к празднику: невероятное фото с Донбасса попало в ТОП-100 по версии Time

У Путина сказали, почему игнорируют разговор с Порошенко

Необычную книгу о Сенцове презентовали в Киеве: фото