USD28.2033

Євроінтеграція банківських рахунків: що таке стандарт IBAN і навіщо це потрібно

Євроінтеграція банківських рахунків: що таке стандарт IBAN і навіщо це потрібно

В Україні з сьогоднішнього дня, 13 січня, банківські рахунки перейшли на європейський стандарт IBAN. Перехідний період стартував ще 5 серпня минулого року. Очікувалося, що він закінчиться 1 листопада, однак на початку жовтня Нацбанк продовжив його до 12 січня 2020 року включно, пише 112.ua.

Розповідаємо все, що потрібно знати про цей стандарт.

По суті

IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку у відповідності зі стандартом № 13616 Міжнародної організації зі стандартизації ISO Європейського комітету з банківських стандартів ECBS.

Спочатку IBAN було призначено для стандартизації міжбанківських платежів на території Європейського Союзу. Наразі цей стандарт використовують більш ніж у 60 країнах світу, до яких незабаром приєднається й Україна.

Раніше довжина банківських номерів в Україні становила 14 символів, а код банку в документах зазначали окремо. За стандартом IBAN банківські рахунки складаються з 29 буквено-цифрових символів:

– код України (дві літери);

– контрольне число для запобігання помилкам (дві цифри);

– код банку (6 цифр);

– рахунок клієнта, довжина номера рахунку не є фіксованою.

Євроінтеграція банківських рахунків: що таке стандарт IBAN і навіщо це потрібноIBAN – стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС Еспрессо.tv

Зміни і терміни

З 5 серпня 2019 року банки почали відкривати клієнтам нові рахунки за стандартом IBAN, а нинішні номери рахунків змінюватимуть у відповідності з вимогами цього стандарту зі збереженням чинного номера аналітичного обліку.

Водночас з 1 листопада 2019 року IBAN мав стати обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема в разі транскордонних переказах. Тобто, планувалося, що всі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться лише за стандартом IBAN. Пізніше Нацбанк продовжив перехідний період до 12 січня 2020 року.

Читайте также:

В Украине запустили онлайн-сервис для платных номерных знаков

У перехідний період клієнти банків реквізити розрахункових документів могли вказувати як чинний номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

“У документах на переказ коштів у реквізитах платника/одержувача клієнт може заповнювати як декілька реквізитів (номер рахунку платника/одержувача та код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN, у реквізиті “Код банку платника/одержувача” зазначається нуль”, – повідомляли в Національному банку України.

Зазначають, що банк платника обов'язково має прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких обрав платник. Обрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою для повернення документа на переказ коштів без виконання або незарахування коштів на рахунок клієнта.

Читайте также:

Костюк Василий Васильевич и глава ГФС Верланов Сергей Алексеевич: уголовные дела «Мотолайк» и «Любе» миллиарды обнала

При цьому в НБУ уточнюють, що після закінчення перехідного періоду в реквізиті розрахункового документа “Рахунок” клієнти банків мають вказувати номер рахунку платника/одержувача лише за стандартом IBAN.

Євроінтеграція банківських рахунків: що таке стандарт IBAN і навіщо це потрібноНБУ

У зв'язку із впровадженням IBAN Нацбанк пропонував після завершення перехідного періоду виключити з розрахункових документів реквізит “Код банку”, “оскільки міжнародний номер банківського рахунку IBAN вже містить інформацію про код банку”.

Також варто зазначити, що перехід на стандарт IBAN не передбачає заміни банківських карт або зміни номерів

“Всі платіжні картки, емітовані банками на рахунок клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнтові можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку”, – йдеться в повідомленні НБУ.

Навіщо це все потрібно

У Національному банку України вважають, що переведення банківських рахунків на новий стандарт дозволить наблизити український платіжний простір до європейського та сприятиме подальшій модернізації системи електронних платежів. Також наголошується, що зі стандартом IBAN грошові перекази як у межах країни, так і за кордон здійснюватимуться швидше. 

Крім цього, завдяки впровадженню IBAN буде простіше ідентифікувати платника й одержувача коштів, а також банк України, який їх обслуговує. 

У НБУ запевняють, що за допомогою євростандарту вдасться уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів у розрахункових документах. Іншими словами, тепер код банку, розрахунковий рахунок тощо буде замінено номером банківського рахунку за стандартом IBAN.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Политики всегда всё врут!"

© Владимир Андреев

Регистрация

(Максимальный размер файла 0,5Mb)

Восстановление паролю

Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

Пока в Давосе обсуждают экологические риски, Украина продолжает тонуть в мусоре

Украинский фонд стартапов отобрал 12 претендентов, которые поборются за $75 000

Число жертв землетрясения в Турции возросло до 14

В Турции произошло мощное землетрясение, есть жертвы

Названы новые участки для разведения сил на Донбассе

Нацбанк випустить монету, присвячену Пацюку

Италия может оштрафовать Facebook на €5 миллионов

В Болгарии задержали подозреваемого в нападении на Гандзюк

Официально. Помпео приедет в Киев 30 января: с кем встретится

Вы покупаете своему маленькому ребенку билет в цирк посмотреть на смешных слоников? Расскажите ему это

Разворачивать сети 4G операторам будет легче – решения Кабмина

На границе усиливают контроль, чтобы в Украину не попал коронавирус

Заплануйте прогулянку. Вихідними в Україні переважатиме суха погода, навіть із сонцем – синоптикиня

В Tinder появится кнопка вызова полиции — на случай неудачных свиданий

Законопроєкт про дезінформацію не залишає місця свободі слова – В’ятрович

Государство увеличит финансирование 17 вузов

Кабмин создал группу для борьбы с последствиями изменения климата

Путину было о чем рассказать в Израиле на форуме памяти жертв Холокоста, но он предпочитает молчать или врать

“Віддана” собрала за первый уик-энд почти три миллиона

Борьба с дезинформацией является приоритетом Youtube – президент компании