Українцям «світить» економічне бронювання: у Раду внесли ще два законопроєкти

У парламент внесено два законопроєкти, у яких йдеться про бронювання працівників за економічним принципом / фото УНІАН, Денис Прядко

Триває мобілізація в Україні, і 28 червня 2024 року нардеп Людмила Буймістер зареєструвала у Верховній Раді два альтернативних законопроєкти щодо економічного бронювання військовозобов’язаних.

Мова йде про законопроєкт №11332-2 та №11388. Пропонується прописати, що до припинення або скасування дії воєнного стану суб’єкти господарювання, які здійснюють бронювання військовозобов’язаних працівників, сплачують до державного бюджету збір за бронювання військовозобов’язаних у сумі, що дорівнює розміру 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн).

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах і організаціях, які:

Відео дня

 • cплачують Єдиний соціальний внесок більше ніж еквівалент п’ять мінімальних заробітних плат (тобто 40 000 грн);
 • мають штатну чисельність працівників від 10 осіб.
 • У такому разі може йти мова про бронювання до 50% кількості призовників, військовозобов’язаних та резервістів (це стосується також тих, хто працює за трудовими договорами).

  Економічне бронювання в Україні — останні новини

  Нещодавно радник голови Офісу президента Михайло Подоляк пояснив необхідність економічного бронювання. За його словами, це є питанням підвищення кількості грошей, які підуть на фінансування Збройних сил.

  А ще раніше нардеп від Слуги народу Дмитро Наталуха заявив, що у бізнесу є великий запит на економічне бронювання: завдяки ньому підприємства отримають альтернативну можливість забронювати фахові кадри.

  www.unian.ua

  Leave a Comment

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *