Site icon News Online 24

Українці можуть не платити за комуналку за однієї умови: юрист пояснила правила


Українці можуть не платити за комуналку за однієї умови: юрист пояснила правила

Хто і коли може не платити за комунальні послуги (фото ілюстративне: Getty Images) Автор: Василина Копитко
Експерт: Тетяна Даниленко

Під час дії воєнного стану українці не звільняються від сплати житлово-комунальних послуг, але за однієї умови споживачі мають право зупинити нарахування за ЖКП.

РБК-Україна розпитало голову Комітету «Асоціації адвокатів України» з нерухомості та будівництва Тетяну Даниленко про те, у яких випадках українці можуть не платити за комуналку.

Хто може не платити за комунальні послуги

«Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», не платити за ЖКП мають право всі громадяни, які понад 30 днів не проживають у своїй квартирі чи будинку. Для цього потрібно звернутися із заявою до постачальника послуг та надати довідку про відсутність у своїй оселі. Надіслати документи постачальнику можна онлайн або ж поштою», – пояснює Даниленко.

Втім, вона наголошує, що за опалення й управління багатоквартирним будинком усе одно доведеться заплатити, навіть якщо українці не проживають у квартирі понад 30 днів.

Як уникнути зайвих нарахувань за ЖКП українцям, які виїхали з домівок

Щоб уникнути зайвих нарахувань ЖКП, необхідно надати виконавцю комунальних послуг, управителю багатоквартирного будинку, чи іншій уповноваженій співвласниками особі у паперовій або електронній формі:

Зазначимо, що з 24 лютого 2022 року до кінця 2023 року в Україні діяла заборона на нарахування пені та штрафів за несплату комунальних. Втім, з січня 2024 року цю заборону скасували. Сума пені може бути встановлена у розмірі до 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу.

Додамо також, що українці можуть оформити реструктуризації, й оплачувати борг за комунальні послуги частинами терміном до 5 років.

Читайте також про те, що українцям за несплату за комунальні послуги можуть заблокувати банківські картки, накласти арешт на майно та навіть конфіскувати нерухомість.

Раніше ми розповідали про те, що жителі Києва можуть сплачувати борг за комунальні послуги частинами.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version