USD28.2033

Юний вінничанин підкорив Париж картинами про Шевченка

У Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції відбулась презентація мистецького проекту вінничанина Анатолія Гайструка «Омріяна Великим Кобзарем». Це спроба молодого художника осмислити події останнього півріччя, які змінили історичне обличчя країни, крізь духовну спадщину великого поета і художника.

Про це пише vinnitsaok.com.uа.

До експозиції входять гобелени, олійний живопис, графічні аркуші із зображеннями української столиці та міст, що символізують різні регіони нашої держави, столиці країн, з якими Україна пов’язана в минулому та сьогоденні. Представлені роботи, не будучи пов’язаними з конкретними поезіями чи образотворчими студіями Т. Шевченка, віддзеркалюють ідеал України, яким його бачив поет – духовна, незалежна держава, де і «свого не цураються, і чужому научаються».

Щоб представити нинішню Україну як країну з величезною культурною й духовною спадщиною, на підґрунті якої сформувалась творчість Великого Кобзаря та яка й понині формує світогляд людей, Анатолій свідомо обирає традиційні прийоми та мотиви у ткацтві, звертається до зображень видатних сакральних споруд минулого як першооснов у формуванні духовності українського народу в живописі, створює графіку за принципом старовинних архітектурних панорам-фантазій.

Серед зображень на гобеленах переважає мотив Дерева життя. Це, в першу чергу, однойменний диптих, виконаний у кольорах українського та французького прапорів, та близькі до нього «Співуче слово поета» та «Вишиванка долі». В Україні цей знак-символ знаходимо на старовинному одязі, рушниках та писанках у вигляді квітучої рослини у вазоні. Дерево життя виступає моделлю Всесвіту, а також своєрідною дорогою, мостом між світами, образом утіленої родючості, знаком роду та родини. У Анатолія це – символ шевченківської України, яку поет бачив як велику родину, «сім’ю вольну, нову». Тему єдності України та її історичних зв’язків розкривають графічні твори із зображеннями Вінниці, Києва, Одеси, Львова, Москви, Риму та Парижу. Вони входять до графічного циклу «Гармонія міста». Графіка Анатолія Гайструка, хоч і виконана в іншому ключі, перегукується з мистецькою (малюнки, начерки, офорти, акварелі, живописні полотна) та літературною (поезії, повісті) спадщиною Тараса Шевченка – сільські й міські куточки, подвір’я селян, хати, господарські будівлі, колодязі, огорожі, вітряки, а також монастирські споруди, церкви, каплиці, хрести тощо.

Читайте также:

У вінницьких багатоповерхівках теплішає

Живописна складова проекту – полотна «Лавра», «Андріївська церква», «Берегиня миру» та «Новий день». Величний комплекс Києво-Печерської Лаври та ошатна Андріївська церква – не лише давні пам’ятки архітектури, але й свідки історії та твердині православної віри. Сповнений життєдайної сили образ «Берегині миру» – це образ жінки, богині – матері, здатної захистити родину, рід, країну. Недарма він так схожий на вівтарний образ Оранти Непорушної Стіни з Софійського собору Києва. І у творчості Шевченка проходить червоною ниткою прекрасний своєю моральною силою i чистотою образ жінки: матері, сестри, дівчини, коханої. Полотно «Новий день» ніби підводить підсумок всієї експозиції: в гармонії звивистих ліній та світанкових барв вже вгадується кипуча енергія дня, де «на оновленій землі врага не буде, супостата, а будуть син і буде мати, і будуть люди на землі».

Читайте также:

У Вінниці побудували стадіон, де проводитимуть міжнародні футбольні змагання

Проект реалізується за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

ДОВІДКА: Анатолій Гайструк – лауреат Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна» (2010 рік), лауреат премії Кабінету Міністрів України для молоді за особливі досягнення у розбудові України (2012 рік), переможець обласного конкурсу «Молода людина року – 2012» в номінації «Відкриття року в області культури і мистецтва», стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», стипендіат Президента України в галузі народного мистецтва (2014 рік), рекордсмен Національного реєстру рекордів України в номінації «Мистецтво».

Художник мав персональні виставки у театрі «Ержебет» (Будапешт, Угорщина), у «Gallery Sigvardson» (Королівство Данія), у Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» (Вінниця), у «Національному культурному центрі України» (Москва, Росія). Він учасник Міжнародного арт-ярмарку «Parallax Art Fair» (Лондон) та Міжнародного арт-ярмарку «Арт-Монако-13». А. Гайструк – триразовий гран-призер з художнього текстилю, має золоті, срібні та бронзові медалі всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів у Росії, Швейцарії, Японії, Угорщині, Франції, Чехії, Словаччині, Німеччині тощо. Учасник благодійного мистецького аукціону ЮНІСЕФ (Київ, 2012).

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Все политики делятся на два класса: те кто прикрываясь добром творят зло, и тех кто творит зло не прикрываясь ничем."

Велосипеди Nextbike збираються на відпочинок

Найема избили в центре Киева: все подробности

На яку аудиторію зробить ставку канал Мураєва “Наш”

Вінницьким рибалкам нагадують про заборону на вилов риби

Рейтинг партии «Слуга народа» Зеленского растет – опрос КМИСа, Центра Разумкова и группы «Рейтинг»

О том, почему для каждого важно движение “евробляхеров”

Российские паспорта получили до 90% жителей Крыма – Бабин

Україна сама дає підстави Заходу для пом’якшення санкцій проти Росії – Снєгирьов

“Неприемлемо”: Украина отреагировала на обострение в секторе Газа

Чому націоналізм не може загрожувати світу

НАБУ открыло дело по заявлению против Яценюка и Петренко

Штаб ООС: окупанти здійснили вогневі нальоти поблизу Троїцького та хутора Вільний

Выборы президента: за кого проголосовали бы украинцы – опрос

Региональной мафия получила открытое политическое и процессуальное прикрытие сверху – мнение

Кибербезопасность на выборах: в ЦИК планируют новое подразделение

У Путина публично заговорили о захвате новых украинских территорий: Ждите «ОНР» и «ХНР»

Имитация борьбы с контрабандой – очередная попытка власти набить свои карманы

Какие партии сейчас прошли бы в Раду: социологический опрос

Премьер спрятал сына в Крыму, чтобы замять дело о коррупции: сенсационное признание

Феномен Трампа колись іще доведеться дослідити – Магера