З якою метою Орбан поїхав до Путіна: несподіване пояснення політолога

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан / Фото: Getty Images

Своєю позицією прем'єр Угорщини більшою мірою підлаштовується під кандидата в президенти США Дональда Трампа, ніж під господаря Кремля.

Прем’єр міністр Угорщини Віктор Орбан на початку головування своєї країни в Раді ЄС здійснив почергові візити до Києва та Москви, щоб задекларувати свою роль «миротворця». При цьому така його «гра» – зовсім не в інтересах Путіна.

Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко в коментарі РБК-Україна

«Ініціативи, які висуває Орбан змістовно не відповідають позиції Путіна. Адже російський диктатор хоче не заморожування війни, а капітуляції України з її «демілітаризацією». Орбан жодних таких вимог не висуває. Те, що висуває Орбан, — це намагання виступити в ролі посередника, такого «миротворця». Не важливо буде результат чи ні, от головне продемонструвати таку свою роль і що «треба шукати діалогу з Москвою», — вважає він.

Політолог зазначив, що своєю позицією Орбан більшою мірою підлаштовується під кандидата в президенти США Дональда Трампа.

«Мирні ініціативи» Орбана — це точно гра під Трампа. Тому що саме позиція його команди полягає в тому, щоб «заморозити» війну в Україні», – зауважив Володимир Фесенко.

За його словами, своїм візитом в Москву Орбан демонструє, що хоче зберігати особливі стосунки з Москвою і хоче домовлятися з нею, зокрема щодо «примирення» чи завершення війни в Україні.

При цьому політолог зазначив, що повноважень ухвалювати одноосібні рішення від імені ЄС прем’єр-міністр Угорщини, попри головування його країни, не має, а такі його ініціативи як зустріч із Путіним, якщо вони не узгоджені з іншими країнами Євросоюзу, лише посилюють недовіру до угорського політика.

«Це особиста його ініціатива. Він не може підписувати жодних договорів, документів від імені ЄС. Від себе — так. Він може ініціювати деякі речі. Наприклад, скликання якоїсь конференції, чи ставити питання для розгляду на засіданнях Ради ЄС. Таке він може як керівник головуючої країни, але не більше. Так що в цьому сенсі його повноваження обмежені», — наголосив Фесенко.

Зрештою, підсумовує політолог, як і очікувалося, головування Угорщини в Раді ЄС буде скандальним.

Орбан домовляється із путіним! Перші результати


З якою метою Орбан поїхав до Путіна: несподіване пояснення політолога

Нагадаємо, 2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва із неанонсованим візитом.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *