NewsOnline24

За «полуничку» каратимуть ще довго: в Раді сказали, хто блокує легалізацію порнографії

Нардеп Осадчук пояснив, де «застряг» законопроект про порнографію / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com

В Україні ще довго діятиме кримінальна відповідальність за створення та поширення порнографічного контенту, адже конкретні депутати блокують законопроект, який би скасував цю застарілу норму законодавства. Про це в коментарі УНІАН розповів перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.

«Я думаю, проблема в особистому ставленні до цієї тематики тих, хто керує цим процесом. Бо комітет – це дуже абстрактна і широка категорія. Є конкретна робоча група… Її очолює Владлен Неклюдов зі «Слуги народу», яка власне і мала відпрацювати всі ці деталі. І дати дорогу цьому законопроекту», — зауважив Осадчук.

Депутат додав, що не розуміє, в чому саме проблема, і чому це питання досі не вирішується.

«Я брав участь в декількох засіданнях цієї робочої групи і казав, що для мене це перш за все питання прав людини. Це абсолютно радянська дикість, що ми досі переслідуємо людей за використання приватного інтимного контенту, за пересилку і так далі», — розповів парламентар.

Він підкреслив, що не йдеться про жодне сприяння порнографії.

«Ми маємо посилювати кримінальну відповідальність і переслідування за дитячу порнографію, за втягування неповнолітніх в еротичний… бізнес. Але дорослі мають право самостійно розпоряджатися своїм тілом, зображеннями свого тіла. І знову ж таки, це те, що існує в усьому цивілізованому світі», — наголосив парламентар.

Осадчук зауважив, що він підтримує «ідею декриміналізації того, що наразі криміналізовано».

«Чому це блокується – знову ж таки, з особистих поглядів і особистих симпатій частини «Слуг народу», які працюють в нашому комітеті і відповідають за цей напрямок», — сказав він.

Крім того, депутат зауважив, що останнє засідання робочої групи відбулося ще взимку.

«Очевидно, є несприйняття цієї ідеї просто декількома депутатами від «Слуг народу». Були і представники громадських організацій, були експерти, які займаються цим питанням. Тобто якоїсь змістовної аргументації, чому «ні», я, наприклад, не чув», — розповів він.

За словами Осадчука, цей законопроект поки що не готовий для розгляду на засіданні їхнього комітету, а в сесійній залі парламенту його не варто очікувати у найближчі місяці.

Осадчук про декриміналізацію порнографії

Закон про легалізацію порнографії

Раніше в коментарі УНІАН співавтор законопроекту про декриміналізацію порнографії народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк зауважив, що законопроект вже готовий, але йому не дають хід через відсутність політичної волі.

«Перепона одна — це комітет (з питань правоохоронної діяльності — УНІАН). Комітет заблокував це питання. Я, чесно кажучи, слабко розумію, чому колеги вважають, що це нормально, коли у нас по 15 представників поліції проводять обшуки, в тому числі, у бізнесу, шукаючи порнографічний контент. Мені здається, що зараз, під час війни, та й в принципі, ми могли б використовувати цей ресурс на значно більш важливі потреби», — зауважив він.

На уточнення, в чому саме полягає проблема, депутат висловив думку, що це питання «скріпів». «Там немає логіки, там є якесь емоційне забарвлення», — зазначив він.

www.unian.ua

Exit mobile version