USD28.2033

Загроза повзучої рекомунізації свідомості в Німеччині

Загроза повзучої рекомунізації свідомості в Німеччині

Те, як Трір поводиться з Марксом, проливає яскраве світло на зростання впливу китайської економічної супердержави в Німеччині. І хоча в Піднебесній панує та сама комуністична диктатура, що й за часів Мао Цзедуна, але на відміну від того періоду тепер там практикується керований державою турбокапіталізм, який вливає в Захід величезні потоки грошей та інвестицій. Зі зростанням економічної потуги китайських комуністів у західних демократіях зростає й апетит впливати на їхній внутрішній політичний і суспільний порядок денний. Нещодавно автоконцерн Daimler, який продає в Піднебесній кожну четверту свою машину, потрапив під критику китайського режиму, бо в одній із реклам використав цитату Далай-лами. Замість захищати панівну в Німеччині свободу слова шеф концерну Daimler покірно попросив пробачення в китайської верхівки.

Надії на китайські фінансові вливання полегшують німецьким бюргерським прошаркам пошуки “добрих сторін” в ідейному батькові світової революції, якого досі, мов божество, шанують у Китаї. І допомагають із тонким чуттям розрізняти Маркса як ілюзорно влучного критика соціальної нерівності та як основоположника вбивчої ідеології, що після його смерті забрала життя незчисленних жертв. Цим скрупульозним відокремленням одного аспекту від іншого в німецьких фейлетонах, на телевізійних дебатах і пам’ятних заходах відбувається відмивання Маркса від підозри, що він співвідповідальний за комуністичний тоталітаризм XX століття. Стереотипно постійно наголошується, що останній не мав нічого спільного зі властивими візіями Маркса або й був до них діаметрально протилежним.

Читайте также:

ВККС дає зелене світло суддям Майдану

Хоч і є розуміння того, що Марксова історично-філософська концепція застаріла, але тим актуальнішим і новаторським стає його критичний аналіз капіталізму. Огульно покладати на Маркса відповідальність за злочини, які скоїли його іменем пізніші панівні комуністичні режими: це було б абсурдно й неісторично. Але некритичний спосіб, у який його видають за пророчого відкривача внутрішніх суперечностей капіталізму, межує зі промивкою мізків. Насправді ж Маркс помилявся й у центральних пунктах свого аналізу капіталізму, зокрема з теорією абсолютного зубожіння пролетаріату та закономірної щоразу більшої концентрації капіталу.

Читайте также:

Вы можете помочь: как не дать российскому генералу возглавить Интерпол

До того ж своєю тезою про історію як “історію класової боротьби”, наприкінці якої залишаться два табори, буржуазія та пролетаріат, що врешті зійдуться в історичному непримиренному останньому бою, він заклав вирішальну основу для розробленої згодом у його ім’я тоталітарної ідеології. Не згадуючи вже його фантазії про історично непов­ноцінні народи, які мали бути знищені в інтересах прогресу.

Уже сам Маркс із авторитарною абсолютністю реалізував свої так звані наукові погляди в першому робітничому інтернаціоналі. При цьому він не цурався персональної дифамації політичних суперників і, як у випадку з Фердинандом Лассалем, антисемітських образ. У його ранньому тексті “До єврейського питання” Маркс, сам син конвертованого в протестантизм єврейського адвоката, ототожнив єврейство з капіталом. А тому воно мало бути ліквідоване одночасно з ним.

Проте все це навряд чи згадується в прикрашеному портреті Маркса, який малюють зараз серед німецької громадськості. Тоді як пригноблені колись радянським імперіалізмом нації, наприклад Україна, борються за декомунізацію їхніх інституцій і видаляють із публічного простору символи комунізму, у Німеччині таким чином відкривають шлях до повзучої рекомунізації свідомості.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Пленный украинский моряк остановил потуги ФСБ одним словом

Новый год 2019: какие продукты подорожали больше всего

Іван Молчальник 16 грудня: чего категорически нельзя делать

Город на Львовщине стало на колени перед убитым украинским героем: покойся с миром

К украинским морякам “прорвался” долгожданный гость: “особо не общаются”

Мокрый снег и штормовое предупреждение: где ударит непогода в Украине

Война на Донбассе: украинцы уверенно дают отпор, у Путина считают тела

В плену у стихии: Укравтодор предупредил водителей о самом страшном

Супрун рвет и мечет: Facebook-министр влезла в скандал с Институтом сердца

Томос уже ждет предстоятеля на Фанаре – Порошенко

Без Бойко. Оппоблок провел съезд и изменил устав партии

Украинским переселенцам помогут кредитами

Приглашенный архимандрит Говорун не смог попасть на собор

Катастрофа СУ-27: дочь героя АТО осталась без отца, названо имя

Официально. Патриарх Варфоломей пригласил Епифания на Фанар

16 декабря: какой сегодня праздник

Посольство США поздравило Украину с созданием поместной церкви

Тодоренко шокировала фанатов фигурой после родов: “как синица”

В УПЦ МП отреагировали на участие своих иерархов в соборе

Погода на неделю: украинцев изрядно потреплет и заморозит