USD28.2033

Закрити Росію: чи допоможуть заборони їздити до Москви

Закрити Росію: чи допоможуть заборони їздити до Москви

На четвертому році війни в українському суспільстві так і не сформувалось чіткого уявлення про те, що робити з Росією. І дискусії навколо поїздок вітчизняних чиновників до РФ лише показали, що суспільної згоди поки що немає.

Протягом тижня нам презентували два варіанти такої заборони. Один – як пропозиція від СБУ, другий – законопроект №7187, внесений нардепами.

Спочатку про зміст. Проект від СБУ передбачає встановлення кримінальної відповідальності за «відвідування особами, уповноваженими на функції держави та місцевого самоврядування, Російської Федерації з метою заподіяння шкоди інтересам України». У цій нормі аж три складових, які повинні відбутись одночасно: політик, відвідування РФ, заподіяння шкоди інтересам України. Чесно, достатньо було б двох. Будь-яких. Тим більше, можна подумати, що шкоду інтересам країни можна наносити виключно під час поїздок до Росії…

Але найголовніше завдання – як довести, що мета поїздки – нанесення шкоди інтересам України? Знаєте, скільки осіб було засуджено за схожою статтею – «державна зрада» – у 2014 році, коли йшов період активних військових дій та виявлення зрадників серед силовиків? Одна людина. А у 2015? Аж двоє! Хоча це вже більше претензії до «дієвості» судової системи.

Читайте также:

“Новороссию” победили на бумаге: как это сделали

Другий, депутатський проект передбачає пряму тимчасову заборону відвідування Росії державними службовцями. Тимчасово. Доки Росія не втратить статус агресора.

Чи є недоліки у депутатському законопроекті? Не стільки у проекті, скільки у його реалізації. Він передбачає систему виключень – похорони родичів та невідкладне медичне лікування. А коли є система виключень, то будуть і зловживання. Особливо щодо медичного лікування – невже ФСБ вже не вміє робити «липові довідки»? Ой. Ну, сходіть до будь-якої «районки», там зроблять. Це проблема української системи ad hoc – виключень. Системи, де виключення стають нормою для обраних.

Після вивчення цих законопроектів виникає і питання, яка їхня кінцева мета. Навряд чи йдеться про убезпечення держави від зрадництва політиків та чиновників. Чи слід вважати, що відвідування українським політиком Білорусі чи Польщі з метою нанесення шкоди інтересам України не таке страшне? Чи російські спецслужби вже настільки знекровлені в Україні, що не можуть звідси давати «цінні вказівки» своїм агентам? Скажу більше: територіальна близькість для проведення підривної роботи – це мислення ХІХ століття. У сучасному інтернет-світі вербувати і давати «цінні вказівки» можна, перебуваючи за десять тисяч кілометрів від «об’єкту». І система терору, організована ІДІЛ – прямий доказ.

Читайте также:

Арешт Плотницького – спецоперація спецслужб Росії

Мета цих проектів інша: вчергове довести, що РФ – агресор. Бо сам факт поїздки представника української влади до держави-агресора виправдовує Росію, нівелює її вину у військової агресії. І як після цього доводити світові, що Росія – ніякий не посередник, а війна – не громадянська, коли наші політики спокійно «вештаються» просторами Федерації?

Ну, і, звичайно, ще одна мета – обмежити відвідування вітчизняним політичним істеблішментом їхньої власності в РФ, мовляв, не слід вкладати гроші у економіку держави-агресора.

З іншого боку, дискусія щодо наших стосунків з Росією не стихає і навряд стихне після внесення цих законопроектів. Ми досі не дали собі відповідей на питання, на кшталт, які стосунки у нас з Росією? Якщо вона агресор, то чого у нас все ще лишаються дипломатичні зв’язки? Чого у 2016 році українські інвестиції в РФ та російські в Україну зросли, порівняно з 2015-м? І так далі…

Все це формує половинчастість будь-яких наших кроків і частина населення продовжуватиме сприймати українську політику відносно обмеження «спілкування» з агресором як чергову підступність «хунти».

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Вы знаете когда врет политик – когда у него шевелятся губы."

Нашествие НЛО держит в страхе целый город: видео

Сучасний Китай – що варто про нього знати

Ніколаєнко пояснив, чому новий омбудсмен в Україні буде працювати «проти прав людини»

Новые правила похорон в Украине: появилось важное уточнение

Почему нам в определенном смысле повезло с Путиным. И с Ахметовым тоже

Националисты сорвали выборы Путина в Украине и угрожают “потрясти” всю власть

На заметку: как закрыть счет, чтобы забыть о свиданиях с банком раз и навсегда

Бутусов: Лозунги, вывешенные на Майдане, звучат по-российски даже в украинском переводе

Выборы президента Украины: у Порошенко новый конкурент

Бездействие Министерства здравоохранения может оставить без работы тысячи выпускников мединститутов, – Амосова

Що ховається під маскою “розвою українського фашизму” в Ужгороді

Самые ожидаемые сериалы весны, которые стоит посмотреть

Балканский кризис православия: контуры церковной войны уже очевидны

Существенно помогут оружием: Украина заполучила влиятельного друга

Зверское убийство в Фастове: сын жертвы может стать следующим

Добро пожаловать в ад: охваченный огнем Кремль попал на видео

Накрыла волна: герой Украины застрелился на глазах у семьи

Вы осквернили Майдан так же, как Путин сейчас оскверняет Крым – Муждабаев

Осчастливил преданного фаната: Ломаченко отметился трогательным поступком

Погодный армагеддон оставил тысячи украинцев без света