USD28.2033

Закупівля смерті

Закупівля смерті

Через неспроможність Міністерства охорони здоров’я належним чином організувати проведення централізованих державних закупівель лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення, цинічно порушуються конституційні і людські права громадян на життя і здоров’я! Поки діти вмирають – гроші лежать на закордонних рахунках. І це, незважаючи на своєчасно виділені державою кошти. Чому так сталося і які комерційні таємниці приховує український МОЗ в таємних договорах з міжнародними організаціями?

Міністерству охорони здоров’я України для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих міжнародних організацій виділено з державного бюджету майже 4 млрд. грн. (3 млрд. 944 млн. 79,2 тис. грн.).

Протягом листопада-грудня 2016 року МОЗ України перерахувало кошти на рахунки міжнародних організацій Сrown Аgents, ПРООН, ЮНІСЕФ

• 2 млрд. 34 млн. 15,9 тис. грн. у Bank of America;

• 843 млн. 284,6 тис. грн. у Bank of America Merrill Lynch;

• 1 млрд. 66 млн. 778,7 тис. грн. у Bank of New York Mellon;

Станом на травень 2017 року міжнародними організаціями поставлено медикаментів на склади Міністерства лише 17% (!) від виділених 4 млрд. грн на закупівлю ліків у 2016 році…

Парламент проголосував закон про міжнародні закупівлі, і дав МОЗу повний карт-бланш. І як скористалися довірою парламентарів чиновники Міністерства? Підписали договори, в яких не встановлені терміни поставок і терміни придатності ліків.

Парламентський комітет з питань охорони здоров’я визнав результати проведення міжнародних закупівель ‎2015-2016 років МОЗом незадовільними. Міністерство охорони здоров’я офіційно своїм листом відмовилося надати профільному парламентському комітету договори про міжнародні закупівлі для аналізу невідповідностей, які дозволяють міжнародним організаціям поставляти препарати з обмеженим терміном придатності.

Читайте также:

До полной победы: на майдане Саакашвили сделали срочное заявление

Хворі помирають, або купують ліки за власний рахунок. МОЗ робить гучні заяви про реформи, прес-конференції, руханки, танцює в робочий час, але мовчить про повну безпорадність в найкритичніших питаннях захисту здоров’я українських громадян. Це СВІДОМИЙ ГЕНОЦИД власного народу, який за методами дуже нагадує 30-ті роки минулого століття.

2016 рік. Ні грошей, ні життєво необхідних медикаментів…

У 2016 році за 2 млрд. грн, виділених в 2015 році були закуплені медикаменти терміни придатності яких не дозволяє їх використати!!!

Читайте также:

Скандал довкола Десятинної церкви: на чиєму боці СБУ?

Життєво важливий онкологічний препарат “Вінкристин” було поставлено з терміном придатності лише 4 місяці;

Онкологічний препарат “Метотаб” (мнн – метотрексат) – з терміном придатності менше 6-ти місяців;

Реагенти, що закуповувалися за напрямом “централізована закупівля тест-систем для діагностики віл-інфекції…” було поставлено в Україну за 26 днів, а в регіони – за 7 днів до закінчення терміну придатності;

Поставлено 880 флаконів препарату Орунгалу, термін придатності якого сплив у квітні 2017 року.

У Вінницьку область “приїхав” річний запас препарату для лікування дитячої онкології – 1900 таблеток Метотаб, з яких 1000 – непридатні до використання.

2355 флаконів препарату “Вінкристин-Тева”, так само життєво важливий препарат для лікування дитячої онкології, поставлений у Житомирську, Закарпатську, Полтавську, Херсонську області у грудні 2016 року – термін придатності сплив у квітні 17 року.

Читайте также:

Нова газова війна Росії проти України: що маємо збагнути

Крім цього Україна сплатила міжнародним організаціям 5% від 6 млрд. грн за 2015-16 рр – це 300 млн грн. В 300 млн. грн нам обійшлася неспроможність МОЗ створити власну закупівельну агенцію і купувати медикаменти через систему Prozoro.

Контрміри

Для вирішення проблеми, яка була штучно створена Міністерством охорони здоров’я мною підготовлено та внесено на розгляд Верховної Ради проект Закону України про внесення змін до статті 17 Закону України “Про лікарські засоби” щодо термінів придатності лікарських засобів, закуплених із залученням спеціалізованих організацій (реєстр. N6194). Цей законопроект підтриманий Комітетом та рекомендований для включення у порядок денний 6-ї сесії парламенту.

Законопроектом пропонується встановити, що мінімальний термін придатності лікарських засобів, що закуповуються із залученням спеціалізованих міжнародних організацій і ввозяться на територію України, має становити:

• не менше дві третини терміну, визначеного виробником, за умови, якщо виробник визначив термін менше одного року;

• не менш як один рік, за умови, якщо виробник визначив термін більше одного року.

Визначені терміни придатності лікарських засобів, мають бути обов’язковою істотною умовою угоди між МОЗ та міжнародною організацією, що здійснює закупівлю ліків для України. Це обумовлено тим, що поставки ліків держава може здійснювати лише раз на рік. тому терміну придатності ліків має вистачати для можливості їх використання до наступного бюджетного року.

Закон повинен бути визнаний невідкладним, щоб не дати можливість чиновникам у 2017 році знову провести ту саму аферу. Вже виділені ще 6 млрд. грн. на закупівлі ліків в 2017 році, на яких ми знову можемо втратити і терміни, і час, а це означає – життя і здоров’я наших громадян.

Окрім прийняття означеного закону, Україна має створити власну закупівельну агенцію, яка буде чесно, своєчасно і ефективно працювати через систему Prozoro.

А всі витіванки від МОЗ – так званий ” державницький сервіс молодої команди” має стати предметом прискіпливого розгляду правоохоронних органів, оскільки такі дії чиновників від МОЗ є дискредитацією влади і спроможності самої держави піклуватися про своїх громадян.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"У нас начинается тяжелый период жизни: парламентские, затем еще страшнее - президентские выборы"

© А.Лукашенко

В Минобороны РФ отреагировали на выводы следствия по МН17

Победа близко: боевики в ловушке и несут огромные потери

Колхозные планы крымского коллаборанта Аксенова

Украина создаст мощную замену Javelin

МВД: Следствие в деле Маркива считает войну в Украине гражданской

На Керченской переправе ЧП: капитан судна прорывался к мосту, фото

Серед депутатів Ради лише одиниці спроможні приймати самостійні рішення – Доній

Светлая память герою: на Донбассе трагически погиб молодой командир снайперов

Рада не уложилась в сроки голосования за антикорсуд: много правок

Новая волна мобилизации: стало известно, кого заберут в армию

Як морські піхотинці підсунули Порошенку “свіжу свиню”

Лучше вряд ли станет: Укрзализныця запустила новый сервис

Суд на два месяца продлил арест Крысина

Умирайте: Иво Бобул ответил жителям оккупированного Донбасса, которые хотят в Украину

Еду в Магадан. Часть ІІ

Ужасные пророчества Ванги продолжают сбываться: чего ждать миру

Дело МН17: круг подозреваемых сужен, следствие на финишной прямой

Готовьтесь, курс доллара рухнет: названа роковая дата

Они не хотели, чтобы их “осовобождали”

Хайп по Донбассу: интегрировать нельзя потерять