USD28.2033

“Захід-2017”. Що приховує Росія

"Захід-2017". Що приховує Росія

В оборонному відомстві Німеччини вже заявили, що реальна чисельність російських військовослужбовців на цих навчаннях – понад 100 тисяч осіб, а зазначені Росією дані в 12,7 тисяч військових – фіктивні. Так негативно на факт проведення цих навчань реагує не тільки Захід, а й Україна. Втім, подібна реакція викликана навіть не самими навчаннями, а тим, що Росія підтасовує факти, надає недостовірні дані про кількість військового персоналу. За заявою секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, для транспортування військової техніки росіяни використовували близько 7 000 одиниць залізничних платформ. Одна платформа – це, як мінімум, одна одиниця бойової та допоміжної техніки, доставлена до місця проведення навчань. Досить провести нескладний арифметичний підрахунок, щоб зрозуміти, скільки реально техніки і людей було направлено.

Рух російської техніки в бік Білорусі почався ще в перших числах серпня. Я зв'язувався з колегами в Росії, не буду називати їхні імена, щоб не наражати на небезпеку, і ось вони повідомляли, що російська техніка переміщалася з Хабаровська, Владивостока, Сибіру. Ешелони йшли не тільки в сторону Білорусі. Помічено посилення російського військового угрупування біля кордонів України. Це Ростовська область, Воронезька, тобто в 30-40 кілометрах від кордону України.

Згідно з міжнародними документами, якщо кількість військового персоналу, який залучається на навчання, перевищує 13 тисяч чоловік, на обов'язковій основі в цих навчаннях буде задіяно міжнародних спостерігачів. Без них проводити маневри ні в якому разі не можна. В даному випадку Кремль заявляє про цифру в 12,7 тисяч військовослужбовців. Тобто це той варіант, коли вони можуть запросити спостерігачів, а можуть і не робити цього. Або запросити спостерігачів на якусь одну локацію, тоді як маневри пройдуть на шести білоруських полігонах і території, прилеглої до одного з населених пунктів.

Читайте также:

Жизнь Балуха под угрозой: Денисова требует срочного доступа

За характером техніки і специфіки підрозділів можна зрозуміти, чи є вчення оборонними або все-таки наступальними. Тут є нюанс. За легендою, російсько-білоруське угруповання обороняється від агресивної країни Вейшнорія, яка користується підтримкою західних країн і організовує вторгнення на територію Білорусі. Це умовний противник. Тобто початок операції нібито оборонний. Але потім, згідно з легендою навчань, слідує контрнаступ і спроба «пробити» коридор, який, можливо, зв'яже Білорусь і Калінінградську область Росії. І в цьому коридорі як би випадково опинилися країни Прибалтики. Хіба можна назвати такі дії обороною? Чи все-таки їх слід розглядати як наступ? І таких моментів, які змушують нас нервувати, досить багато.

Читайте также:

“Жестокость Кремля”: в Канаде показали фотовыставку о Донбассе

І все ж, на мою думку як репортера, угруповання, сформоване напередодні цих навчань, має недостатню потужність, щоб вдарити по Україні. Малоймовірно, що готується наступ. Хоча варто звернути увагу на той факт, що на східних кордонах України вже перебуває угруповання в 150 тисяч російських військових. Ще одне – підтягли на північ. Виходить, що Росія поступово, крок за кроком, формує наступальну групу, проводячи спочатку одні навчання, потім інші, залишаючи людей, залишаючи техніку, формуючи військові табори і бази на постійній основі. Вони просто оточують нас військами, які, в теорії, а може і на практиці, будуть готові проводити наступальні дії. Можливо, не зараз, але в доступному для огляду майбутньому. І я не сумніваюся, що Генштаб України розуміє, що відбувається насправді.

Наші противники ніколи не діють таким чином, щоб досягалася одна мета. Росія націлена на те, щоб спрацьовувало відразу кілька «повісток». Зараз для Білорусі склалася унікальна ситуація, коли відкрилося «вікно можливостей» для того, щоб налагодити контакт із Заходом. І головне, на це з'явилася воля білоруської еліти. Але, на жаль, Росія як і раніше має великий вплив на Мінськ, і на військову білоруську компоненту, зокрема. І в Кремлі розуміють, що для них закривається «вікно можливостей», щоб утримати Білорусь у своїй орбіті. Тому мета навчань «Захід-2017» в тому, щоб залишити свої війська в Білорусі, щоб не допустити дрейфу Мінська в бік Заходу, а друге завдання – сформувати наступальне угруповання по периметру України.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Банкеты, свадьбы и блюда для мажоров: что за собой скрывает депутатская столовка

Шахов: в Украине экологическая катастрофа, этот Кабмин скоро будет продавать воздух

Иск к ВВС подан в Высокий суд Лондона. Что дальше?

Юлія Тимошенко презентувала розроблену під її егідою програму економічних перетворень України

Джангиров прокомментировал мирный План Новинского

Украинцам вернут паспорта в виде книжечек

Что означает для Украины ЕС и НАТО

Коли ми з вами починаємо радіти з того, що обсирають нашого президента, то ми виглядаємо підлітками, в яких нема пам’яті

Между русской гречкой и отечественной взяткой, или Как чиновники потрошат Украину

Топ-8 новин за 21 вересня: світові події п’ятниці

НАТО разместит своих военных на территории Украины: РФ окажется в полной изоляции

Россия становится рабом собственного вранья

Вадим Новинский о «партии войны» 

Як Україні повернути гроші за втрачені активи в Криму

Сговор против Украины: в ЕС затеяли опасную игру на стороне Кремля

Покупка российского оружия становится рискованным занятием – блогер

Не для обычных людей: сколько стоят сумки нардепок в Раде, фото роскоши

Проиграв в Украине, РПЦ нацеливается на Сирию

Мы сделаем Украину сильной, – Мураев

The Guardian: ВАДА отменяет дисквалификацию России за допинг, длившуюся три года, и сталкивается с крупнейшим кризисом в своей истории