Зеленський підписав закон про застосування англійської мови в Україні

Президент остаточно затвердив закон про англійську мову / фото ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про застосування англійської мови в Україні». Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

Зазначається, що сьогодні, 26 червня, закон було повернуто до парламенту з підписом президента України.

Як повідомляв УНІАН, 4 червня Верховна Рада ухвалила закон про статус англійської мови в Україні. «За» проголосувало 236  народних депутатів. 

Відео дня

Законом закріплюється статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Також закон визначає категорії посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, органів місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я. 

Визначено категорії претендентів на посади, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою, зокрема, це державні службовці категорії «А», «Б» і «В», голови держадміністрацій, поліцейські середнього та вищого складу правоохоронних органів, прокурори.

Народний депутат України Ярослав Железняк повідомляв, що під час обговорення законопроекту в сесійній залі, була дискусія по правці №336 , котра була внесена за день до ухвалення закону, яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів. Вона була підтримана 226 голосами.

Відповідно до закону, в діяльності Збройних Сил України, Національної гвардії може використовуватися англійська мова як мова міжнародного спілкування. 

Також передбачено, що кожен, хто здобуває в закладі освіти повну загальну середню освіту, вивчає у цьому закладі державну та англійську мови. Кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію з англійської мови. 

Узакладах дошкільної освіти забезпечується обов’язкове вивчення англійської мови для дітей старшого дошкільного віку.  Заклади дошкільної освіти забезпечують обов’язкове використання англійської мови в освітньому процесі для дітей раннього, молодшого дошкільного та середнього дошкільного віку. 

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *