NewsOnline24

Зеленський звільнив Данілова з посади секретаря РНБО: кого призначили

Данілов більше не займає посаду секретаря РНБО / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський сьгодні, 26 березня, провів чергові кадрові зміни. В цей раз він звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

«Звільнити Данілова Олексія Мячеславовича з посади Секретаря Ради національної безпеки і оборони України», — вказано в указі президента №16/2024. Його датовано 26 березня.

При цьому Зеленський призначив на місце Данілова — Олександра Литвиненка.

Відео дня

«Призначити Литвиненка Олександра Валерійовича Секретарем Ради національної безпеки і оборони України», — вказано в указі президента №188/2024.

Іншим своїм указом, №187/2024, Зеленський звільнив Литвиненка з посади голови Служби зовнішньої розвідки України, а на його місце, указом №189/2024, призначив Олега Іващенка.

Олександр Литвиненко — що відомо

На сайті СЗР вказано, генерал-майор Литвиненко народився 27 квітня 1972 року у Києві. У 2013 році закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS), Великобританія; у 2009 році — Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство» у 1994 році — Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСК РФ за спеціальністю «прикладна математика» (люстраційну перевірку пройшов у 2015 році).

Зокрема, у 2014 — 2019 роках був заступником секретаря РНБО, з 2019 по 2021 рік — директором Національного інституту стратегічних досліджень, а з 23 липня 2021 року — головою Служби зовнішньої розвідки України.

Останні заяви Данілова

Серед останніх заяв Данілова було, зокрема те, що попри проблеми з військовою допомогою від США, потік західної зброї в Україну повністю ніколи не зупинявся.

Очільник РНБО наголосив, що велика команда — президент, Міністерство закордонних справ, посли — працює постійно над тим, щоб ця західна допомога продовжувала надходити.

www.unian.ua

Exit mobile version