USD28.2033

Зеленський-президент та можливі сценарії розвитку подій

Зеленський-президент та можливі сценарії розвитку подій

Можлива перемога Володимира Зеленського на президентських виборах видається багатьом катастрофою для країни та може стати свідченням повного фіаско теперішнього правлячого класу. Разом з тим, такий можливий результат є відображенням ситуації в суспільстві та підтвердженням універсального антиелітарного тренду, що шириться країнами світу.

Чи може перемога Зеленського привести до кардинальних системних змін в українському суспільстві? Як на мою думку, існує безліч сценаріїв розвитку подій, як негативних так і позитивних для країни. Зупинюсь на деяких з них.

Перший: звичний. Новий очільник держави піде по протоптаній попередниками стежці,пристосувавши під себе існуючу систему та дещо модернізувавши зовнішній антураж. Роздасть шматки державного майна для прогодування свого оточення та поміняє «улюблену дружину» з числа олігархів, повернувши одного з претендентів на цю роль з екзилі. І тоді витівки його попередника покажуться нам квіточками, а його перебування при владі може бути не довгим та закінчиться безславно.

Другий: професійний. Уявимо, що Зеленський сформує високо професійну команду, метою якої буде проведення реформ задекларованих під час Революції Гідності. В силу своєї недостатньої компетенції, він змушений буде покластися на цю команду і ми можемо стати свідками швидких перетворень. Умовою цього сценарію є наявність своєї фракції в парламенті, яка сформує уряд та запропонує прем`єр-міністра-реформатора. Це можливо тільки через розпуск парламенту та дострокові вибори або прийняття діючим парламентом нового закону про вибори та перемоги президентської політичної сили на виборах восени. В разі реалізації цього сценарію, Зеленський може стати президентом при сильній команді і провести реформи, які змінять країну.

Читайте также:

Первый визит Зеленского должен быть не в Брюссель, а в Варшаву – к нашему ближайшему соседу, другу, и потенциальному союзнику, – Куса

Третій: закулісний. Він можливий, якщо новий президент, при посередництві персонажа, вплив якого на Зеленського озвучують багато оглядачів, вступить в домовленості з Юлією Тимошенко. Тоді ми будемо мати однопартійну систему, президента Вову при канцлері Юлії Володимирівні та відновлення інтересів відомого персонажу в Україні. Хоча зовні все буде виглядати пристойно: нова Конституція, Новий курс, Суспільний договір, розквіт патерналізму, що може на якийсь час задовольнити частину електорату.

Читайте также:

Реальных экономических смыслов нет, но хайпануть удалось: зачем Зеленский отменил указы своих предшественников

Четвертий: конституційний. П. Порошенко не та людина, яка, навіть в разі програшу, відступить без бою. Тому, ще одним вірогідним сценарієм, можуть бути зміни Конституції діючим парламентом, з метою перетворення України на парламентську республіку та призначення Порошенко головою уряду. В разі реалізації цієї ідеї, ми будемо мати президента Вову при прем`єр-міністрі Петрі Олексійовичі та збереження діючої системи, схем збагачення та кланів. Труднощів з втілення цього сценарію дуже багато: знайти 300 голосів в парламенті, виграти вибори. Та воно того варте. Тому, думаю, хлопці за ціною не зупиняться.

П’ятий: силовий. Відсторонення новообраного президента силовим способом. Вірогідність цього сценарію не велика, а наслідки, при реалізації, можуть бути катастрофічними для країни. І це не залежить від того хто піде на ці дії і яка буде мотивація. Зовнішньополітична ізоляція, агресія Росії, громадянська війна, розкол раїни – це та ціна, яку треба буде заплатити.

Приведені сценарії не є вичерпними, а їх вірогідність значно різниця. Головною умовою втілення в життя хоч одного з них є перемога В. Зеленського в другому турі виборів. А це ще з області вірогідності. Але судити про можливі сценарії ми зможемо вже тоді, коли кандидат назве ключових членів своєї команди. Ну що ж, чекаємо.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

© Теодор Рузвельт

Стало известно, как действовала “украинская фабрика троллей” в Facebook

Пристайко объяснил, почему Аваков остался в Кабмине

В Україні оголосили штормове попередження

Южная Корея разрабатывают лазерное противовоздушное оружие

ГПУ анонсировала совещание по делу о поджоге дома Гонтаревой

Гибридная война против Украины дала агрессору возможность создать комплекс пропагандистских мифов – мнение

Google представит смартфон Pixel 4 в октябре

Поджог дома Гонтаревой. У полиции осталась одна версия

В полиции заявляют о единственной версии пожара в доме Гонтаревой

Искусственный интеллект дописал симфонию австрийского композитора Малера

Кличко решил созвать сессию Киеврады

Зеленский должен настаивать на будапештском, а не нормандском формате – эксперт

Блеф чи непрофесіоналізм. Як ставитися до тих речей, які періодично обіцяють представники нової команди

Коррупция в Институте рака: чиновников подозревают в завладении средствами онкобольных

Освітня сесія EAVE on Demand in Kyiv оголосила учасників

Facebook “прикрыл” фабрику троллей в Украине: среди удаленных страниц – Hyser, Znaj.ua, Politeka

Хаос и бесправие. Кличко прокомментировал проект закона о столице

Склад нової української делегації в ПАРЄ – імена

“Раковая опухоль в теле Украины”: раскрыта цель Путина на встрече в “нормандском формате”

Карпюк планирует вскоре встретиться с Ярошем