NewsOnline24

Зеленський зателефонував Путіну та обговорив із ним перемир'я на Донбасі і зміни в Конституції України

У Кремлі заявили, що телефонна розмова Володимира Зеленського та Володимира Путіна 26 липня сталася “з ініціативи української сторони”, тобто, президент України сам зателефонував голові РФ.

Про це повідомляє пресслужба Путіна на його офіційному сайті.

Уточнюється, що під час бесіди були “детально обговорені” різні аспекти врегулювання конфлікту на Донбасі, який Кремль назвав “внутрішньоукраїнською кризою”.

“Констатовано необхідність підвищення ефективності переговорних зусиль у рамках мінської контактної групи. Дана позитивна оцінка погодження… додаткових заходів щодо припинення вогню, які набувають чинності з 27 липня”, – сказано в повідомленні.

Як зазначив Кремль, під час розмови була акцентована важливість “безумовного дотримання” домовленостей про перемир’я на Донбасі учасниками конфлікту.

Крім того, заявляється, що “Путін охарактеризував прийняту 15 липня Верховною Радою постанову про проведення місцевих виборів у 2020 році як таку, що суперечить Мінським угодам і ставить під загрозу перспективи врегулювання”.

У Росії також стверджують, що “ще раз озвучена Володимиром Зеленським під час нинішньої телефонної розмови позиція про безальтернативність мінських домовленостей повинна знайти своє підтвердження в реальних діях київської влади”.

На сайті Президента України зазначено, що під час телефонної розмови зокрема було обговорено виконання домовленостей, досягнутих під час “нормандського” саміту 9 грудня 2019 в Парижі. Також глава України порушив питання безпеки на Донбасі.

“Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року, Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість”, – йдеться у повідомленні.

Лідери двох країн, як сказано на сайті Офіса президента, погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів із підтримки режиму припинення вогню.

Також президенти “обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії дотику, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб”.

Зеленський порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова, утримуваного РФ, у зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина Муси.

“Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації”, – зазначили в ОП.

Крім того, Зеленський і Путін обговорили Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО.

“Сторони також обговорили Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який перебуває на розгляді у політичній підгрупі ТКГ, та Закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, Росія наполягає на особливому статусі ОРДЛО. Однак, у Мінському процесі може обговорюватися тільки проєкт закону про внесення змін до Конституції про децентралізацію, на чому акцентує Україна.

“Було акцентовано увагу на необхідності успішної реалізації домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, у контексті важливості проведення наступного саміту “нормандської четвірки” в Берліні”, – підсумувала пресслужба.

(Еще нет голосов, оставьте первым)

Exit mobile version