USD28.2033

Жага розкуркулення. Шлях у нікуди під прапором комнезаму

Жага розкуркулення. Шлях у нікуди під прапором комнезаму

Для всіх, хто не потрапив на верхні поверхи харчової піраміди, є рятівне пояснення щоденних негараздів і відсутності поступу: “Це не ми, це вони!”. Хто “вони”? Олігархи, політики, функціонери, силовики, а останнім часом ще й громадські активісти-“грантожери”. “Вони” винні в тому, що війна не закінчується, ціни зростають, а мені не збільшили пенсію. Той непохитний факт, що значну частину “їх” обирав у владу я особисто, ні в кого не викликає когнітивного дисонансу. Ненависть до “корупціонерів” вироджується в ненависть до будь-кого іншого успішнішого й заможнішого. У нас прокидаються жага розкуркулення й пафос комнезаму, хоча нинішнє покоління уявляє значення цих давніх реалій дуже приблизно.

Це, звісно, не означає, що не треба боротися зі зловживаннями на державному рівні. Йдеться про те, що лише репресії без засадничих змін розчищають шлях для чергових претендентів на шматок пирога. І ці, нові, від самого початку готові до тих самих практик, бо інших моделей успіху й методів його досягнення не знають, не уявляють. Понад те, чергова ротація влади у відриві від імперативної програми перетворень приведе нагору ще більш ласих і безпринципних гравців, які швиденько відкрутять плівку до стадії пізнього Януковича з монополізацією потоків і розгортанням у бік агресора, бо це найпростіший спосіб набити кишені й позбутися настирливих порад західних наглядачів за реформами.

Читайте также:

МОЗ: Больницам шлют фальшивые распоряжения о военном положении

І не треба все валити на посольства та МВФ, які вимагають тих чи інших дій, зокрема в боротьбі зі клятою корупцією. Вони не боги й зрештою з ножем біля горла не стоять, а позики – це за великим рахунком милостиня. Значно надійніше було б, наприклад, залучити інвестиції та владнати справи завдяки навіть непрямим податкам. Та де! Так сталося, що я маю друзів юності, нині американських мільярдерів, які не забули своєї колишньої Батьківщини, досить активно допомагали Євромайданові, а після нього намагалися зайти в Україну – увага! – з обладнанням для газовидобування. Тобто вони якраз займаються підвищенням продуктивності виснажених родовищ, такими технологіями володіє дві-три компанії у світі. Розумієте? З нашого боку гарантія хімічно чистих прибутків плюс енергонезалежність. Із їхнього – конкурентні ціни й ентузіазм щирих симпатиків країни. Вони вовтузилися в різних коридорах більш як півроку, після чого полишили будь-які спроби. “Нічого не змінилося від початку 2010-х, без 50% відкату ніхто навіть починати розмову не налаштований”.

Читайте также:

Супрун получила резкий ответ на свои советы, припомнили гражданство другой страны

Діагноз поточному станові речей поставили давно, не ми й узагалі не в Україні, це називається “економіка обмеженого доступу”. Вперше з тим почали боротися в Канаді й США років 130 тому. Результатом стало антитрастове законодавство, яке, власне, давало доступ до ринку малому й середньому бізнесові, не пов’язаному з позаринковими преференціями, як-от лобізм монополій, політична підтримка (тільки не кажіть мені про нині процвітаючий Антимонопольний комітет, ніхто з моїх знайомих експертів узагалі не розуміє, чим він займається). І це лише один з аспектів життєво необхідних реформ, які до того ж мали б передбачати непорушні гарантії власності, просте й прозоре оподаткування, спрощення регуляції тощо.

Це зрозуміло покроково, бо не ми перші, і необхідно, бо без того не буде України. Ані незалежної, ані залежної, ніякої. Але це складно, воно важко вкладається в голові. Розкуркулювати простіше.

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

Чтобы оставить комментарий необходимо

"Если вы смотрите телевизор - вы, должно быть, заметили, что хорошие парни побеждают плохих всегда, кроме девятичасовых новостей."

Кому все-таки были выгодны убийства на Майдане?

В 2019 году в столице будет заменено более 100 км труб теплоснабжения, – КГГА

Обвинение против Онищенко передали в суд

Раскрыта новая подлость оккупантов в Крыму: «Подавляют волю и достоинство»

СБУ подтвердила, что у епископа Гедеона были паспорта трех стран

Apple планирует выпуск нового MacBook Pro с самым большим экраном

Линкявичюс: Запад недооценивает информационное влияние России

Президентская кампания: эмоции против разума

Глава УГКЦ на Благовещение отслужит литургию в Софии Киевской

У Кличко придумали новую схему наживы на коммуналке: “миллионы киевлян под ударом”

Новая Зеландия проверит риски по использованию Huawei в сетях 5G

В Черном море пройдут учения “Си Бриз-2019”

Меркель, виводячи інтереси німців з поля російсько-українського бою, має рацію – політолог

Новая Зеландия хочет повысить налоги для Google и Facebook

Глава ОБСЕ снова высказался о запрете наблюдателей от России

В столице откроются обновленные кинотеатры для детей

Сепаратист-Калоша (Костянтин Бедовой): Організація С14 – вбивці і неонацисти

В кинотеатрах покажут фильм об одном из старейших городов мира

Климкин о конфереции в Мюнхене: Диванная позиция раздражает

Штаб ООС: Російські окупаційні війська 10 разів порушили режим припинення вогню