USD28.2033

Журналісти Bihus.Info закликали голову “Укравтодору” опублікувати кошториси, аби довести відсутність переплат на будівництві доріг. ВІДЕО

Журналісти Bihus.Info закликали голову "Укравтодору" опублікувати кошториси, аби довести відсутність переплат на будівництві доріг. ВІДЕО

Після виходу розслідування Bihus.Info про корупційні схеми в “Укравтодор”і його очільник Олександр Кубраков опублікував відео, а також записи розмов та звинуватив в інформаційній атаці. У відповідь на його звинувачення журналісти Bihus.Info опублікували детальну відповідь на звинувачення Олександра Кубракова і закликали голову Укравтодору опублікувати кошториси і довести відсутність переплат на будівництві доріг.

 

Про розслідування і звинувачення 

Фактично, Кубраков стверджує, що Bihus.Info повертає корупційні схеми в “Укравтодор” і працює на корупціонерів.

“Воно, звісно, якщо слухати фігурантів наших розслідувань, то на кого ми лише не працювали – тільки за останній рік і на Коломойського, і на Зеленського, і на Порошенка і ще на бозна кого. І якби бодай хтось з цього переліку був правдою, то дідька б ми шукали гранти. Це в принципі настільки типова реакція фігурантів, що і емоцій не викликає”, – пишуть журналісти.

Але тут реально особливий випадок, на нього потрібно відповісти, вважає Денис Бігус.

Вчора було опубліковано розслідування про переплати, які Укравтодор закладає у мільярдні тендери на будівництво доріг.

Там все доволі просто організовано. За новою концепцією Укравтодору, найбільші тендери на дороги отримує дуже лімітоване коло найбільших компаній. Кошториси цим компаніям встановлює сам Укравтодор. І ціна, за якою він дозволяє цим компаніям продавати собі асфальтобетон… м’яко кажучи дуже завищена. Звісно компанії, отримавши такий подарунок, купують асфальт за ринковою, дешевшою ціною. Купують на якусь власну фірму-посередника. Потім перепродають собі вже по укравтодорівській ціні. Отримують значний додатковий прибуток. Бюджет отримує переплату.

Є два варіанти, чому це стало можливим. Або Укравтодор гадки не має, яка ринкова ціна на асфальтобетон. І тоді є питаннячко. Або навпаки, навмисно платить більше. І тоді теж є питаннячко.

Обидва питання вкрай прості. На жодне з них пан Кубраков не відповів. Хоча ціна цих питань – мільярдні переплати. Адже вартість асфальтобетону – це більша частина усіх видатків на дорожньому будівництві. І переплачувати за нього це дуже боляче для бюджету.

Ще в ефірі є – це важливо – епізод про радника пана Кубракова, Вадима Олійника. Який створив компанію-консультанта і з посади радника голови Укравтодора намагався заробити комісійні з компаній за їхню перемогу в тендерах Укравтодору. Що абсолютно за межею конфлікту інтересів і здорового глузду.

Відповідь директора УАД полягає в наступному: це розслідування вигідне керівнику “Української дорожньої асоціації” Артему Гриненко. На підтвердження цього публікує фрагменти розмови Гриненко з вищезгаданим радником Олійником. В яких Гріненко сам дуже яскраво про це говорить.

Про записи

Читайте также:

В Польше за сутки умерло рекордное число COVID-пациентов

Ми про цей запис детальніше поговоримо за кілька хвилин. Зараз загальна суть. За цими записами Гріненко абсолютний негідник. “Женіть його, Олександре, з дорожнього будівництва і вперіщить навздогін дрючком. Можете посадити? Саджайте. Без сарказму.

Навіть за цима фрагментами він корупційний чорт. І його на постріл не можна підпускати до бюджетних коштів. Але бачте, Олександре, яка справа. Зараз біля бюджетних коштів – ви. І ефір ставив питання про ваші переплати цих самих бюджетних коштів. Причому – у мільярдних масштабах. Ви цей момент у відповіді проігнорували. А справа була саме в ньому.

Однак ми про це поговоримо наостанок, треба ж коментувати звинувачення і плівки”. 

Розмови дуже сильно порізані на фрагменти, вочевидь, їх дві. Записи веде радник Кубракова, той самий Вадим Олійник. Якого чомусь вирішили не титрувати, а представити анонімною небайдужою людиною. Один раз він розмовляє з Гріненком. Інший – з Мариною Ансіфоровою, яка готувала ефір.

Історія розмови з Мариною така: після того, як вона попитала Олійника про його діяльність, він так хотів не потрапити до ефіру,що прийшов до неї з течкою на самого Кубракова і пропозицією домовитись. Не домовились і не могли в принципі, ми не міняємо одного фігуранта на іншого. Огрібають обидва. Але зазначу у порівнянні з переплатами там нічого цікавого.

Більшість фраз самого Олійника на записах, це саме спроби домовитись, щоб його не показали. Він про це ж говорить з Гріненко, з’ясовує, що той теж нічого з нашим ефіром не вирішує і потім з повинною і записами біжить до Кубракова. (Олександре, женіть його, він ненадійний, він вас здавав).

Читайте также:

У суботу вся Україна порине у сонце, суху погоду та тепло, – Діденко

І тут ви маєте всі підстави питати, а чому радник Кубракова взагалі йде щось обговорювати з Гріненко. Хороше питання. Зараз буде.

Власне, якщо зрозуміти увесь комплекс претензій, які висуває пан Кубраков на підставі цих записів, то вони такі: 

а) розслідування діяльності пана Кубракова вигідно пану Гріненко.

б) пан Гріненко знає про підготовку цього розслідування.

в) пан Гріненко якимось чином вливає на те, що з’являється в нашому ефірі.

Почнемо з останнього, як найбільш серйозного. Якщо коротко, то жодна людина в світі не має впливу на наші ефіри. В тому контексті, який закладає в свої претензії пан Кубраков. В принципі, про це достатньо запитати пана Олійника, який же ж от, намагався щось порішати. І з журналістом, і з Гріненком цим.

Повертаючись до хорошого питання – чому з Гріненком. Тому що ми не маємо жодних сумнівів, що Гріненко ходив, “надував щоки”, намагався “прорішати” щось своє і розповідав, як він на щось впливає. Це враження за тими ж фрагментами аудіо. Ну і за життєвим досвідом. Він такий в нашій практиці не перший і не останній. Просто про одних ми чули коли їх слова переказували, а тут диви, наживо…

Про підготовку розслідування і звідки про нього знав Гріненко

І тут ми переходимо до блоку б. Пан Гріненко дійсно знав, що розслідування готується. Власне, це галузевий матеріал, а не зйомки Велюру. Він робився зо два місяці. І про нього знала вся галузь, думаю. А пан Гріненко – голова профільної асоціації в цій галузі. Він виступає коментатором в цьому матеріалі. І більше того, він джерело контактів учасників ринку. З багатьма з яких потрібно говорити. І так, вони навряд чи хороші хлопці, але це дорожнє будівництво. Туди хороших ніколи не завозили, та й зараз не підвезли.

Читайте также:

Отслеживать остатки медпрепаратов в больницах можно в чат-боте Telegram – «Медзакупки»

Чи був пан Гріненко одним із джерел контактів у галузі та даних про ситуацію? Так. Чи будується ефір на його словах? Ні. У Гріненка і інших учасників ринку без сумніву є якісь свої зацікавленості. Завжди є. Сфера така. І вони тут цілком зрозумілі. Але основою ефіру є документи, а не образи та заяви. І наша цікавість максимально чітко сформульована в тому ж ефірі. Чому йдуть завищення цін. Про це пан Кубраков мовчить.

Про різницю між Bihus.Info і сайтом “Наші гроші”

Щодо Гріненка варто зупинитись ще на цьому фрагменті:

Цитата: “Они обращаются к нам в ассоциацию. Мы же сотрудничаем с Нашими Грошима как партнеры, я им даю информацию. Я могу их попросить, я их информирую о ситуации. Я могу попросить, они мне помогут”.

Тут мова вочевидь іде про сайт “Наші гроші”, попри таку ж назву це інша редакція. Bihus.Info точно не співпрацює ні з ким з джерел як партнери. І попросити ні про що нас не можна. Інформацію надати можна, але вона проходить і перевірку, і редактуру. Власне, сайт “Наші гроші” брав участь у підготовці матеріалу, пан Кубраков в курсі, листувались, але на ефір в них теж впливу не було. І вони попросити ні про що не можуть. 

Цитата: “Мене атакували особисто, тому що Укравтодор вперше не прогнувся під правилами кримінального дорожнього бізнесу”.

Така справа, Олександре. Не сумніваємось, що ви заважаєте багатьом поганим людям. Просто водночас ви допомагаєте іншим поганим людям. Це ключова проблема. Ми бачили мотивацію Гріненка. Саджайте його. Бажано з вашим радником Олійником, їм буде про що поговорити. Можемо навіть припустити, що усі будівельні компанії в країні, окрім півдесятка ваших улюбленців, це кримінальний дорожний бізнес. А ваша п’ятірка – найкращі. Окей. Чи не можна перестати переплачувати своїм найкращим?

Так, треба покоментувати якісь фрази з аудіо, вони просто всі вкладаються у вищеописані пункти. Там, де Гріненко обіцяє відмазати Олійника від потрапляння я пропущу, Олійник в ефірі… Хоча голова Укравтодору це трактує як, боже збав, вплив. Чомусь.

Про нібито “замовлення”

Цитата: “Они взяли интервью и возьмут это в расследование, после которого его скорее всего Кубракова уволят”.

Цитата: “Могу тебе сказать точно, что я не буду финансировать какие-то статьи, которые должны были выйти. Бигус будет исследовать”.

Пан Кубраков бачить тут плани по замовленню матеріалів після, хоча ніби йдеться про протилежне… Але за великим рахунком, що там хто робить після, я проконтролювати жодним чином не можу. Наш клопіт і наша перемога в тому, що редакція ніколи не мала, не має і не буде мати жодних фінансових відносин ані з джерелами, ані з фігурантами. А все що потрапляє до ефіру визнано нами цікавим і важливим. Все дуже просто.

Що там ще було на тему “замовили”.

Цитата: “Я вчера еще закинул, что Кубраков дает аванс 50% только автомагистрали и автострады, ему с 50% – 10% откат”

Ми не знаємо, про що це, хто знайде в ефірі – отримає чашку. Що закинув, куди закинув…

Ну все, в принципі, решта там це “виявляється журналіст говорила з Гріненко”, так він навіть на відео є і подальше скиглення Олійника, як би йому не опинитись в ефірі. Місцями доволі смішне. 

Хочемо привітати пана Кубракова з ефективною медійною атакою. Ми чудово розуміємо, що це відео навряд чи подивиться бодай 10% аудиторії його полум'яної заяви, яку ще й розігнали кругом. Однак давайте, щоб його маленька медійна перемога не перетворювалась на велику бюджетну поразку повернемось до суті.

“Олександре, як бачите, говорити, коли ти впевнений в своїй правоті – дуже просто. А ви мовчите. Давайте ви зробите так само. І прокоментуєте переплати. Їх же видно. А ще краще – відкриєте документацію. Повністю. Це ж не секретно. Це ваш великий проект, ви ним пишаєтесь і захищаєте його з усіх сил. Ви впевнені в своїй правоті. Відкрийте документи. Опублікуйте ті самі кошториси. Нехай всі подивляться, скільки коштують дороги, на ремонт яких у вас закладена сотня ярдів. Можливо, виявиться, що там є на чому зекономити”.

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Еще нет голосов, оставьте первым)
Загрузка...

Комментарии (0)

  Чтобы оставить комментарий необходимо

  "В политике приходится делать много такого, чего не следует делать."

  © Теодор Рузвельт

  Регистрация

  (Максимальный размер файла 0,5Mb)

  Восстановление паролю

  Пожалуйста, введите ваш логин или адрес электронной почты.

  Пропагандистка Скабеева вновь заговорила о “батальонах геев” на Донбассе

  Кравчук услышал в словах Байдена “намерение США присоединиться к нормандскому формату”

  В Ялте благодаря дождям накопился годовой запас воды

  Вышел трейлер кинодрамы о буллинге «Джо Белл»

  Рада ЄС продовжила антиросійські санкції за Крим та затвердила четвертий пакет санкцій проти Білорусі

  Европейский Союз продлил санкции за оккупацию Крыма

  Мер Маріуполя закликав накрити місто “Залізним куполом”

  Євро-2020: як живе збірна України в Бухаресті. ВІДЕО

  Кулеба: Українська дипломатія після 2014 року “нагострила зуби”

  Как узнать, что в водоеме можно купаться: советы эксперта

  Юморные новости: Стала известна настоящая причина потери компанией Coca-cola 4 млрд долларов. У Роналдо был сообщник. ВИДЕО

  США решили придержать $100 млн помощи Украине, потому что российская “угроза ослабла”

  В США напомнили, что агрессия РФ сделала переселенцами более миллиона украинцев

  Американские эксперты назвали условия для завершения пандемии COVID-19

  Сборная Украины по пляжному футболу вышла в Суперфинал Евролиги-2021

  Астронавты МКС вышли в открытый космос для установки солнечной батареи

  Зеленский призвал сказать теплые слова своему врачу и тем, кто когда-то помог

  Украинские Су-25 в 2014-м показали эффективность в ходе боев у Мариновки и Степановки, – авиаэкспер. ВИДЕО

  У доповіді ООН зафіксовані факти переслідування та тортур в Криму

  Зеленский поздравил украинцев с Троицей