Європі набридли «кульгаві качки» Макрон і Шольц, там піднімаються нові сили – Politico

Politico зазначає, що між Макроном та Шольцом існує особиста неприязнь / Фото: Bloomberg

Обидва лідери – і Франції, і Німеччини – не можуть впоратися із економічними проблемами, які лише збільшуються.

Європа стомилася від франко-німецького дуету, який задавав стратегію усього Євросоюзу. Інші країни хочуть отримати більше впливу на політику блоку.

Про це пише Politico.

У статті зазначається, що вісь Берлін-Париж вже тривалий час тріщить через розходження за низкою принципових питань – від енергетики до війни в Україні. Надійності цього політичного союзу загрожує також і особиста неприязнь між Макроном і Шольцом. Але для решти Європи справа навіть не у цих розбіжностях.

«Новий ризик для Європи полягає в тому, що Шольц і Макрон все більше виглядають як «кульгаві качки» для своїх колег-лідерів ЄС – політично ослаблені на внутрішньому фронті та нездатні вселити впевненість у спільне бачення союзу», – пише Politico.

Обидва лідери – і Франції, і Німеччини – не можуть впоратися із економічними проблемами, які лише збільшуються. Обидва лідери втрачають позиции на електоральному полі, де в їхній тіні зростають ультраправі сили.

«Поєднання економічної слабкості, особистої холодності та політичної слабкості є токсичним – і критики кажуть, що це може серйозно підірвати їхній авторитет під час переговорів про найвищі посади після виборів до Європейського парламенту», – зазначає Politico.

Неназваний чиновник з Брюсселя, з яким поговорили журналісти, передбачає гучну поразку Макрона на виборах до Європарламента. Це поставить під сумнів здатність Парижа диктувати свою волю решті Євросоюзу.

«Поки Париж і Берлін стикаються з втратою впливу, інші лідери ЄС бачать можливість посилити свій вплив. На тлі війни в Україні та ослаблення франко-німецької осі такі люди, як прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, Кая Каллас з Естонії та Джорджія Мелоні з Італії, стали головними гравцями на арені ЄС», – наголошується у статті.

Нагадаємо, Кремль готує диверсії у ЄС і готовий «жертвувати» агентурою.

Читайте провідні новини дня:

  • “Росія знайшла слабке місце”: Жданов відповів, навіщо ворог щодня тероризує Харків — скільки можуть тривати страшні обстріли
  • “Заштовхали в автівку та відвезли на безлюдну вулицю”: деталі скандалу з ТЦК на Київщині
  • Зарплати в понад 70 тисяч гривень: яка робота найбільш високооплачувана в Україні

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *