НАТО / Фото: Associated Press
У Європі побоюються, що неодноразові погрози Трампа послабити чи вийти з Північноатлантичного альянсу можуть втілитись у реальність.
Найбільші військові держави Європи розробляють плани щодо поступового перебирання на себе більшої відповідальності за оборону континенту замість США. Також країни Європи намагаються підготуватись до можливого одностороннього виходу США з НАТО.
Про це, як передає Oboz.ua, йдеться у статті Financial Times. Видання посилається на слова чотирьох проінформованих європейських посадовців.
Йдеться про пропозицію адміністрації президента США Дональда Трампа про передачу обов'язків з оборони континенту європейським державам протягом наступних 5-10 років. Також у Європі побоюються, що неодноразові погрози Трампа послабити чи вийти з Північноатлантичного альянсу можуть втілитись у реальність.
На сьогоднішній день Велика Британія, Франція, Німеччина та країни Північної Європи є серед держав, які беруть участь у неформальних, але структурованих обговореннях. Основна мета полягає у розробці плану передачі фінансового та військового тягаря європейським столицям та представленні його США перед щорічним самітом лідерів НАТО у Гаазі у червні 2025 року.
За попередніми даними, пропозиції європейських держав включатимуть зобов'язання щодо збільшення європейських оборонних витрат та нарощування військового потенціалу з метою переконати Трампа погодитися на поступову передачу повноважень.
За оцінками чиновників, для досягнення рівня, який дозволить замінити більшість військових можливостей США, за винятком ядерного стримування, знадобиться від 5 до 10 років посилених витрат.
Нагадаємо, оборонні гіганти ЄС прагнуть зменшити залежність від США.
Читайте також:
- Як Європі позбутися залежності від США у сфері розвідки та безпеки: ЄС має план
- «Ми готові діяти»: фон дер Ляєн розповіла деталі про переозброєння Європи
- Оборонний потенціал Європи на межі: експерт попередив про можливі наслідки