Україна, Росія та їхні союзники намагаються зайняти максимально вигідні позиції до змін, які обіцяють Трамп і його адміністрація.
Напередодні інавгурації нового президента США Дональда Трампа війна в Україні загострилася. Нинішній голова Вашингтона Джо Байден поспішає виділити Києву мільярди доларів на військову допомогу, перш ніж американська підтримка оборони України опиниться під сумнівом за нової адміністрації, повідомляє Associated Press.
Зазначається, що Україна, Росія та їхні союзники намагаються зайняти максимально вигідні позиції до змін, які обіцяють Трамп і його адміністрація. Про те, що підтримка США може скоротиться після інавгурації нового президента, знають і українські військові на фронті.
«Якщо це станеться, ті люди, які зі мною, мій підрозділ, ми не збираємося відступати», — сказав журналістам командир роти українських ударних безпілотників, які воюють у Курській області РФ у складі 47-ї бригади, на псевдо «Хаммер».
Відео дня
Військовий додав, що поки у солдатів є зброя і боєприпаси, вони продовжуватимуть воювати. Проте він підкреслив, що якщо всі необхідні військові засоби закінчаться, ворог зможе швидко знищити українських воїнів.
У Курській області помітно ослаблення російських артилерійських ударів і обстрілів після того, як США та їхні європейські союзники переглянули обмеження на використання ракет дальнього радіусу дій для України, зазначив «Хаммер». Попри це, РФ продовжує проводити «м’ясні штурми», посилаючи в бій військових на мотоциклах і велосипедах.
За словами журналістів, адміністрація Байдена робить усе можливе, щоб зміцнити оборону України, перш ніж покинути свій пост. До слова, незабаром після перемоги Трампа на президентських виборах було оголошено про виділення понад 2 мільярдів доларів на додаткову підтримку Києва.
В агентстві поділилися, що Байден і його старші радники скептично ставляться до дозволу на удари далекобійними американськими ракетами вглиб РФ. Вони вважають, що це не змінить загальну траєкторію війни, про що розповіли журналістам двоє високопоставлених чиновників з адміністрації президента США.
Попри це, адміністрація Байдена впевнена, що в поєднанні з європейською підтримкою вона покине свій пост, не залишивши Україну без зброї, навіть якщо Трамп скоротить допомогу.
Проте навіть зараз адміністрація Байдена діяла обережно, щоб не допустити поразки російського диктатора Володимира Путіна, що може призвести до заворушень, про що заявив журналістам колишній верховний головнокомандувач союзними військами НАТО Філіп Брідлав. Він вважає, що військову підтримку України можна було посилити ще сильніше, щоб наблизити перемогу над РФ.
Трамп же розглядає варіант скорочення надання військової допомоги Україні. До зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Парижі він сказав журналістам, що «це можливо». Критики республіканця побоюються, що він потрапив під вплив Путіна, а його прихильники впевнені в тому, що новий президент США намагається маневрувати перед можливими переговорами про припинення вогню.
Експерт з російсько-української війни в Інституті вивчення війни Джордж Буррос нагадав журналістам, що з 2022 року Росія вже стягувала сили та інші військові засоби із Сирії, Центральної Азії та інших країн. Ситуація може повториться після того, як російські сили виведуть із Сирії.
«Кремль поставив Україну на перше місце, наскільки це можливо», — підкреслив він.
Військова допомога від США — останні новини
Раніше прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр розповіла, що адміністрація нинішнього президента США Джо Байдена постарається передати Україні всю обіцяну допомогу до інавгурації Дональда Трампа.
Крім того, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван розкрив «експрес-план» Байдена для України. Він заявив, що йому доручили значно збільшити постачання зброї.