Білий дім не має доказів прямої підтримки РФ з боку Китаю у війні проти України

Джейк Салліван, фото: Getty Images

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що Сполучені Штати не бачать доказів того, що Китай надає пряму військову підтримку Росії у війні проти України.

Пряма мова Салліван: «Ми не бачимо жодних доказів того, що вони (Китай) надають пряму військову допомогу Росії».

Деталі: Водночас, додав Салліван, США висловили свої занепокоєння щодо зусиль Пекіна, спрямованих на посилення військово-промислової бази РФ, нагадавши, що про це минулого тижня в Європі казав держсекретар Ентоні Блінкен.

Раніше у Державному департаменті США підтвердили, що держсекретар Ентоні Блінкен у розмовах із союзниками висловлював стурбованість характером співпраці Китаю та Росії, що, зокрема, сприяє здатності російського ВПК далі забезпечувати російську армію.

Передісторія:

  • Раніше FT з посиланням на неназваних посадовців повідомляли, що Блінкен у спілкуванні з колегами у ЄС і НАТО повідомив про допомогу Китаю Росії «у масштабах, що викликають занепокоєння». Йшлося, зокрема, про допомогу у виробництві оптичного обладнання, пропелентів та обладнання у космічній сфері.
  • Тим часом міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що під час чотириденного візиту до Китаю мала «важкі розмови» про Україну і попередила про наслідки китайські компанії, які будуть співпрацювати з російським ВПК. 

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *