Білий дім розглядає можливість скасування санкцій проти "Північного потоку-2" – Politico

Стів Віткофф і Марко Рубіо. Фото: Getty Images

Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу «Північний потік-2», а також, імовірно, інших енергетичних активів у межах потенційних домовленостей щодо припинення війни в Україні.

Дослівно: «Відновлення роботи «Північного потоку-2″ могло б забезпечити фінансові надходження до Москви, але лише за умови, що ЄС погодиться знову закуповувати російський газ через цей трубопровід – що наразі видається малоймовірним з огляду на курс ЄС на відмову від імпорту енергоносіїв із Росії. Проте скасування санкцій стало б дипломатичною перемогою для Росії та суттєвою поступкою з боку Трампа».

Деталі: За даними видання, ключовою фігурою, яка просуває ідею скасування санкцій, є спеціальний посланник президента США Стів Віткофф. За словами джерел, він відкрито заявляв про свою дружбу з лідером Кремля Володимиром Путіним і доручив своїй команді підготувати повний перелік санкцій, накладених США на енергетичний сектор Росії.

Однак ця ініціатива наразі стикається з опором усередині самої адміністрації. Державний секретар Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який також очолює Раду енергетичного домінування Білого дому, виступають проти подібних поступок.

За словами джерел, в адміністрації побоюються, що Віткофф міг бути введений в оману Росією щодо масштабів економічної вигоди для США у разі відновлення ділових зв’язків із Москвою.

Крім «Північного потоку-2», обговорюється можливість зняття обмежень з проєкту з виробництва зрідженого природного газу «Арктика СПГ-2», який міг би постачати до 13,2 мільйона тонн газу щороку, якщо санкції будуть скасовані.

Дослівно: «За словами двох співрозмовників, кілька сторонніх осіб лобіюють в адміністрації скасування санкцій. Один із них – керівник міжнародної інвестиційної фірми Monte Valley Partners Стівен Лінч.

Лінч спеціалізується на купівлі енергетичних активів, які раніше належали Росії. У 2007 році він разом із партнерами придбав частки російської нафтової компанії «ЮКОС» за заниженою ціною. Нещодавно він також придбав швейцарське відділення російського «Сбербанку» й подав заявку до Міністерства фінансів США на ліцензію, щоб придбати трубопровід.

Колишній співробітник спецслужб і близький друг Путіна Матіас Варніг, який перебуває під санкціями США – також працює над відновленням роботи газопроводу за підтримки американських інвесторів. Він звернувся до команди Трампа через представників американського бізнесу. Його ініціатива вважається окремою від консорціуму Лінча».

www.pravda.com.ua