Боррель про допомогу Україні: дешевше купити Patriot, ніж відновлювати зруйновану Росією ТЕС

Фото: голова дипломатії ЄС Жозеп Борель (Getty Images) Автор: Валерія Поліщук

Дешевше купити американські системи Patriot, ніж відновлювати електростанцію, яку зруйнувала Росія.

Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Le Monde.

Відповідаючи на запитання, чи може Франція зробити більше для України, ніж Німеччина, Боррель заявив, що всі можуть зробити більше, щоб виконати європейські зобов’язання.

«Моя роль полягає не в тому, щоб вказувати пальцем на ту чи іншу країну, а в тому, щоб виробити спільну позицію. Для мене важлива загальна цифра, але я прекрасно розумію, що ця сума складається з дуже різних понять», — заявив він.

Боррель підкреслив, що проблема не в часі, а в кількості.

«Через рік може бути вже занадто пізно. Перш ніж говорити про відновлення України, ми повинні уникнути її руйнування. Дешевше купити системи Patriot, ніж відновлювати електростанцію, на яку націлилися росіяни», — заявив глава дипломатії ЄС.

Системи ППО для України

Україна ще від початку повномасштабного російського вторгнення працює над посиленням ППО. Однак потреба у протиповітряній обороні загострилася після поновлення російських ударів по об’єктах енергетики.

Допомогти Україні з пошуком ППО обіцяла Німеччина. Як заявляв Берлін, німецький уряд перегляне свої запаси і шукатиме у світі системи, які можна відправити в Україну. Нещодавно Німеччина оголосила про передачу Україні додаткової системи Patriot.

Однак президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що для того, щоб повністю закрити небо України від російських дронів та ракет, потрібні 25 систем Patriot.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Україна вже знайшла у світі 100 вільних систем Patriot, але спочатку хоче добитися отримання 7 із них.

У пріоритеті України не лише Patriot, а й системи Samp-T теж здатні збивати балістику. На сьогодні Україна веде переговори щодо отримання двох батарей Patriot та однієї батареї Samp-T.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *