"Це лицемірно і не виправдано": аналітик про пропозиції США знизити мобілізаційний вік

Антон Муравейник нагадав, що в Україні громадяни добровільно можуть доєднатися до служби від 18 до 25 років / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

З боку союзників України дуже лицемірно вимагати знизити мобілізаційний вік до 18 років. Таку думку висловив керівник аналітичного відділу Центру ініціатив «Повернись живим» Антон Муравейник в інтерв’ю «Суспільному».

«Думаю, що це дуже лицемірно з точки зору партнерів цього вимагати», — зазначив він.

За його словами, така позиція США має вигляд виправдання за те, що вони не хочуть надавати більше військової допомоги Україні та підвищувати рівень своєї участі у війні. 

Відео дня

«Вони чомусь або не знають, або не хочуть знати про те, що рівень їхньої допомоги напряму впливає на бажання людей долучатися до війська. І тому вони кажуть: давайте, зменшіть це. А то ми, мовляв, не бачимо від України кроків назустріч. Ми от вам, мовляв, помагаємо, а ви не готові йти на якісь непопулярні рішення», — зауважив Муравейник.

Він додав, що те, як зараз ця інформація «злилася» в ЗМІ начебто випадково, є частиною політики США.

«Але я думаю, що це — лицемірно і абсолютно не виправдано», — підкреслив аналітик.

Крім того, він нагадав, що українці віком від 18 до 25 років можуть долучатися до армії добровільно. 

Зниження мобілізаційного віку в Україні — що відомо

Раніше начальник Черкаського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Олег Тимошенко відповів, чи потрібно в Україні знижувати мобілізаційний вік. Він вважає, що до 25 років людина має займатися родиною та навчанням. 

Водночас військовий та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко заявив, що про зниження призовного віку потрібно говорити тоді, коли вичерпується певний ресурс або це загрожує життєдіяльним процесам країни. Тому він наголосив, що у цьому питанні потрібно зосередитися на певній віковій категорії, до прикладу, 25+.

www.unian.ua