Після заяви Російської православної церкви про розрив стосунків з Константинополем, у церков Московського патріархату є вибір – йти з РПЦ у розкол, чи бути в єдності в Помісній Українській церкві.
Про це написав речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) у Facebook.
Він відзначив, що своїм рішенням синод РПЦ повторює політику Кремля.
«Синод МП повторює політику Кремля – самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти. Тепер перед всіма, належними до МП в Україні, постає питання: йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ’ям – через Помісну Українську Церкву?», — написав Зоря.
За його словами, патріарх Кирил з 1991 року «особисто є архітектором розділення» Української Церкви, «тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю Повноту Православ’я у конфлікт».
Водночас Зоря переконаний, що згодом РПЦ повернеться до спілкування.
«Але після нього ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування», — підсумував речник УПЦ КП.
Як повідомлялося, 15 жовтня РПЦ заявила, що розриває стосунки з Константинополем.
Ця заява була реакцією на те, що 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві і зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь її Синоду на дії Константинополя щодо України.
13 жовтня президент РФ Володимир Путін обговорив з постійними членами Ради безпеки Росії ситуацію навколо процесу надання автокефалії українській церкві.
Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що в разі гонінь проти Української православної церкви Московського патріархату Росія буде захищати інтереси православних, «як захищає інтереси російськомовних».
Читайте також: «Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії»