Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей: нардеп розставив всі крапки над «і»

Федір Веніславський пояснив, у якому разі можливе затримання військовозобов’язаних / колаж УНІАН з фото mil.in.ua та скріншоту

Загальна мобілізація в Україні продовжується, і у рамках цього процесу працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не мають право затримувати людей для доправлення до ТЦК та СП для оновлення військово-облікових даних.

Такою інформацією поділився нардеп, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час інтерв’ю «РБК-Україна». Політик підкреслив, що «право на затримання людей мають тільки працівники Національної поліції». Крім того, військовозобов’язаних не затримують просто для оновлення військово-облікових даних.

«…якщо під час перевірки документів з’ясувалось, що громадянин України перебуває в розшуку — тобто він вже мав бути мобілізований, йому приходили повістки тощо — то представники Національної поліції можуть затримати і доправити цю людину до відповідних підрозділів ТЦК та СП. І тут без різниці — до чи після 16 липня», — підкреслив він.

Відео дня

Народний обранець додав, що примусово доставляти громадян до ТЦК чи на військово-лікарську комісію можуть лише у тому разі, якщо їх розшукують як ухилянтів.

«У розшук їх оголошує Національна поліція на підставі того, що вони ігнорують повістки чи вимоги ТЦК та СП з’явитись. І примусово доправляти людей до ТЦК та СП, знову ж таки, можуть лише працівники поліції. Тобто працівники ТЦК та СП не мають права діяти примусово без працівників поліції», — пояснив нардеп.

Важливі українські новини — мобілізація в центрі уваги

В Україні з 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію, у якому прописано, що упродовж 60 днів військовозобов’язані громадяни — чоловіки, яким від 18 до 60 років, а також жінки-медики, мають оновити свої військово-облікові дані.

Це можна зробити через ТЦК та СП, центри надання адмінпослуг, а також застосунок «Резерв+». Адвокат Ярослав Куц сказав, що, якщо у застосунку військовозобов’язаній особі приписало статус «у розшуку», то необхідно звернутися в ТЦК.

www.unian.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *