Члени родини індійсько-швейцарського мільярдера Намрата Хіндуджа (ліворуч) і Аджай Хіндуджа (другий справа) біля будівлі суду в Женеві зі своїми адвокатами, фото: Getty Images
Четверо членів найбагатшої сім’ї Великобританії отримали тюремні терміни за експлуатацію персоналу, привезеного з Індії для роботи на своїй віллі в Женеві.
Деталі: Пракаш і Камаль Хіндуджа, а також їхній син Аджай і його дружина Намрата були визнані швейцарським судом винними в експлуатації та нелегальному працевлаштуванні і засуджені до тюремного ув’язнення терміном від чотирьох до чотирьох з половиною років.
За більш серйозним звинуваченням у торгівлі людьми їх було виправдано.
Адвокати, які представляють підсудних, заявили, що мають намір подати апеляцію на це рішення.
Виступаючи перед судом, Роберт Ассаель, адвокат підсудних, сказав: «Я шокований. Ми будемо боротися до кінця».
Троє робітників, які приїхали з Індії, стверджують, що сім’я платила їм лише 7 фунтів стерлінгів (8 доларів) за 18-годинний робочий день — менше десятої частини суми, передбаченої швейцарським законодавством, — і конфіскувала їхні паспорти.
Вони також стверджували, що сім’я, статки якої оцінюються приблизно в 37 мільярдів фунтів стерлінгів, рідко дозволяла їм виходити з дому.
Під час судового процесу прокурори стверджували, що сім’я витрачала більше на собаку, ніж на прислугу.
Захист стверджував, що працівники отримували достатньо пільг, не були ізольовані і могли вільно залишати віллу.
Працівники «були вдячні індусам за те, що вони запропонували їм краще життя», — стверджував пан Ассаель.
Найстарші члени сім’ї, обом за 70 років, не з’явилися на судові засідання, через поганий стан здоров’я. Аджай і Намрата були присутні на суді, але не почули вирок.
Після винесення вироку обвинувачення попросило негайно видати ордер на арешт молодшого з подружжя Хіндуджа, але суддя відмовив у цьому.
Захист заявив, що Камаль Хіндула зараз перебуває в лікарні в Монако, а троє інших членів сім’ї — біля його ліжка.
Женева, центр міжнародних організацій, а також світових багатіїв, не вперше опиняється в центрі уваги через ймовірне жорстоке поводження з прислугою.
Минулого року четверо домашніх працівників з Філіппін подали позов проти одного з женевських дипломатичних представництв при ООН, стверджуючи, що їм роками не платили зарплату.
Сім’я Хіндуджа володіє Hinduja Group, багатонаціональною групою з інтересами в нафтовій, газовій та банківській сферах.
Сім’я також володіє готелем Raffles у Лондоні.
Нагадаємо:
- В Італії пообіцяли посилити боротьбу з експлуатацією трудових мігрантів. Цей крок був зроблений після смерті громадянина Індії Сатнама Сінгха, працівника ферми, якого, як стверджується, роботодавець залишив на дорозі в сільській місцевості Латина, недалеко від Риму, після того, як йому відірвало руку в результаті нещасного випадку на виробництві. Ця новина була широко засуджена політиками та профспілками.